Za nami szósta edycja 4 Design Days – wydarzenia gromadzącego architektów, projektantów oraz producentów wyposażenia z Polski i zagranicy. Firma Geberit przygotowała interesujące spotkania i atrakcje z myślą zarówno o zwiedzających, jak i kolegach z branży.
4 Design Days miało miejsce w dniach 27.01-30.01 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie przyciągnęło wiele osób zainteresowanych obecnymi trendami w świecie designu i architektury. Impreza odbyła się zgodnie z ustaloną wcześniej formułą: dwa dni dla biznesu (27.01-28.01) i dwa dni otwarte (29.01-30.01). Na uczestników czekały sesje panelowe, na których branżowi eksperci wypowiadali się na temat kierunków rozwoju współczesnego projektowania i architektury.
Powrót do realu
W tym roku targi odbyły się w pełni stacjonarnie. Firma Geberit wykorzystała tę okazję by zaprezentować na żywo standardowe produkty znajdujące się w ofercie marek Koło i Geberit, jak i nowości. Wydarzenie było świetną okazją, by móc przyjrzeć się z bliska ofercie firmy i spotkać się bezpośrednio z jej przedstawicielami oraz ambasadorami. Tych ostatnich można było również posłuchać na licznych prelekcjach i dyskusjach, gdzie dzielili się swoimi doświadczeniami i szeroką wiedzą.
Stoisko 56, czyli przestrzeń innowacji
Stoisko marki Geberit w tym roku zostało przygotowane przez Annę Niedopytalską oraz Beatę Smulską. Projekt miał prezentować markę od strony produktów wyposażenia łazienki: ceramiki, mebli łazienkowych, toalet myjących i innych. Zainstalowano tam pompy wodne, by móc zaprezentować możliwości zainstalowanych w kilku punktach toalet myjących AquaClean oraz innowacyjnego systemu spłukiwanie TurboFlush. Na przestrzeni stoiska znalazła się także ściana z tzw. moodboardami, czyli tablicą inspiracji przedstawiającą różne zestawienia kolorystyczne, którą stworzono przy użyciu próbek materiałów wykończeniowych – tkanin, ceramiki i drewna.
#geberit_4DD_2022
Pierwszym wydarzeniem na stoisku było wystąpienie arch. Anny Fedorowicz z pracowni Tremend w dyskusji „Design na scenie: Transformacje. Przestrzeń zdefiniowana na nowo. Praca – przestrzenie biurowe”.
Podczas drugiego dnia imprezy gościem specjalnym na stanowisku marki Geberit był arch. Robert Konieczny – szef biura KWK Promes, niezależy ekspert Fundacji Miesa van der Rohe oraz wieloletni juror w Konkursie Koło. Jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów na świecie i może pochwalić się wieloma nagrodami zarówno w krajowych, jak i międzynarodowych konkursach architektonicznych. W rozmowie z Przemysławem Powalaczem, prezesem Geberit Polska, Robert konieczny opowiadał m.in. o swojej wystawie „Moving Architecture” w Gelerie d’Achitecture w Paryżu, której mecenasem była firma Geberit. Architekta można było posłuchać także podczas sesji „Neutralność klimatyczna w budownictwie. Niewiele czasu, wiele do zrobienia”, która odbyła się dzień wcześniej i była transmitowana online.
Drugiego dnia imprezy pojawili się także pozostali ambasadorzy marki. Architektka Anna Koszela wystąpiła jako prelegentka na panelu „Wnętrza mieszkaniowe w duchu less waste. Jak je urządzić?”, a arch. Barbara Uherek-Bradecka wzięła udział w spotkaniu „Drewno. Obalamy mity”.
Dużą uwagę przyciągnął również konkurs z atrakcyjnymi nagrodami na social mediach marki Geberit. Zadaniem konkursowym było wykonanie zdjęcia na stoisku Geberit i opublikowanie go na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #geberit_4DD_2022.
Ambasadorzy radzą
Dni otwarte 4DD również był bardzo intensywne. 29.01.2022 na stoisku Geberit czekali ambasadorzy marki, którzy doradzali każdemu zainteresowanemu ich pomocą uczestnikowi targów. Od 11:00 do 16:00 na stoisku można było spotkać takich architektów i projektantów jak: Żaneta Mikołajczyk, Katarzyna Szramek, Tomasz Słomka i Monika Staniec. Było to możliwe dzięki budowanym przez lata relacjom z największymi pracowniami projektowymi w kraju. Obecnie w gronie ambasadorów marki Geberit znajduje się 26 pracowni, które chętnie współpracują w przedsięwzięciach firmy.
Ambasadorzy pojawili się również na licznych panelach dyskusyjnych i prezentacjach. Swój projekt z cyklu „Najpiękniejsze polskie wnętrza” zaprezentowała Monika Staniec. Z kolei o 14:00 można było posłuchać Łukasza Magonia na sesji „Urządź się z Dobrzemieszkaj.pl. Recepta na wnętrz, o jakich marzysz! Część 1.” Część druga odbyła się kolejnego dnia, udział w niej wziął Tomasz Słomka.