Aranżacja okna w łazience

Aranżacja okna w łazience

Każde okno wymaga odpowiedniej aranżacji. Dekoracja okna w łazience wymaga od nas doboru odpowiednich materiałów. Sprawdzamy, jaki materiał możemy zastosować w łazience, jak w pełni wykorzystać potencjał okna w łazience.
4:00 min
0
0

Łazienka jest miejscem, w którym potrzebujemy poczucia prywatności, niezależnie od pory dnia. Na oknie w łazience sprawdzą się rolety nam materiałowe z odpornych, niechłonących wilgoci tkanin. Są łatwe w utrzymaniu w czystości i dostępne w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów. Rolety na oknie w łazience często muszą być jednak zasłonięte przez cały czas, aby zapewnić użytkownikom poczucie intymności w ciągu dnia. Ogranicza to nie tylko ładny widok, ale i dostęp naturalnego, słonecznego światła do pomieszczenia. Podczas wyboru rolet do łazienki warto zwrócić uwagę na modele z podwójnym systemem, wyposażonym w tkaninę screenową na dzień i zaciemniającą roletę na noc. Każdy z elementów montuje się oddzielnie – screen na skrzydłach okiennych, natomiast roletę z materiału, na glifie okiennym.

Autor:
Redakcja
Data:
02.09.2020
Roleta i zasłony tworzą oryginalne. eleganckie połączenie w łazience
Roleta i zasłony tworzą oryginalne, eleganckie połączenie w łazience. Fot. Marcin Dekor

Jeśli okno jest umieszczone bezpośrednio przy wannie czy w strefie prysznica, możemy wykorzystać tam rolety podgumowane typu blackout. Wzmocniona tkanina będzie stanowiła izolację od wody i wilgoci. Do łazienek z oknami dachowymi polecamy materiały odbijające promienie słoneczne, co naturalnie obniża temperaturę w pomieszczeniu i zapobiega przegrzaniu łazienki.

Nowoczesna łazienka z szarą roletą
Nowoczesna łazienka z szarą roletą. Fot. Marcin Dekor

Rolety i żaluzje

Inne rozwiązania do łazienek z oknem cieszące się popularnością to przesłony dwufunkcyjne – rolety dzień-noc i rolety 3D z tkaniny. Podobnie jak w przypadku klasycznych żaluzji metalowych czy drewnianych, rolety dzień / noc sprawdzają się o każdej porze. Modele z tkaniny są jednak lżejsze, co przekłada się na większą wygodę użytkowania przesłon materiałowych na dużych przeszkleniach. Do łazienek sprawdzą się też plisy - ich zaletą jest fakt, że możemy je przesuwać zarówno od dołu, jak i od góry. To zapewnia optymalny balans między doświetleniem a prywatnością w pomieszczeniu.

Łazienka z oknami dachowymi z roletą
Łazienka z roletą na oknach dachowych. Fot. Marcin Dekor

Klasyczne dekoracje

Jakie inne możliwości mamy do dyspozycji w łazience? W przypadku salonów kąpielowych i łazienek połączonych z sypialnią możemy zamontować rolety zasłaniające na skrzydłach okna i łączyć je z klasyczną firaną na karniszu lub roletą rzymską. W łazienkach od strony ogrodu mogą wystarczyć też same zasłony z grubego materiału.

Łazienka glamour z florystycznymi akcentami
Luksusowy salon kąpielowy z długą zasłoną. Fot. Synage
Hansgrohe Metropol 32512990
Jednouchwytowa bateria umywalkowa z kpl. odpływowym Push-Open
sprawdź
Azario Luzon Light
Płytka podłogowa, 59,2x59,2 cm
sprawdź
Hansgrohe Metropol 32532140
Jednouchwytowa bateria wannowa wolnostojąca
sprawdź
Azario Alvero
Wanna wolnostojąca, 150x72 cm
sprawdź
#Roślinne motywy
sprawdź

Stylowa dekoracja z pewnością będzie pasowała do wnętrz utrzymanych w estetyce klasycznej i stanie się wyraźnym punktem w jego aranżacji, zwłaszcza jeśli połączymy je z fantazyjnym upięciem tkaniny. To idealne rozwiązanie do przestronnych salonów kąpielowych i dużych, otwartych na sypialnię łazienkach. Dobrze sprawdzą się też modele z praktycznym, półautomatycznym systemem dwóch rolet na jednym mechanizmie – firanowej i zasłonowej. 

Aranżacja salonu kąpielowego z zielenią w oknie
Aranżacja salonu kąpielowego z klasycznymi żaluzjami. Fot. Marcin Dekor

Polecane artykuły:

Urządzamy łazienkę z oknem
Okno w łazience dostarcza nam wiele światła w ciągu dnia, ale zwłaszcza w małych pomieszczeniach, ogranicza nam możliwości...
czytaj więcej
Łazienka na poddaszu
Pomieszczenia na poddaszach mają swój niezwykły urok, ale ze względu na skosy są nieco trudniejsze do zaaranżowania. Sprawdź...
czytaj więcej