Aranżacja okna w łazience

Aranżacja okna w łazience

Każde okno wymaga odpowiedniej aranżacji. Dekoracja okna w łazience wymaga od nas doboru odpowiednich materiałów. Sprawdzamy, jaki materiał możemy zastosować w łazience, jak w pełni wykorzystać potencjał okna w łazience.
4:00 min
0
0

Łazienka jest miejscem, w którym potrzebujemy poczucia prywatności, niezależnie od pory dnia. Na oknie w łazience sprawdzą się rolety nam materiałowe z odpornych, niechłonących wilgoci tkanin. Są łatwe w utrzymaniu w czystości i dostępne w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów. Rolety na oknie w łazience często muszą być jednak zasłonięte przez cały czas, aby zapewnić użytkownikom poczucie intymności w ciągu dnia. Ogranicza to nie tylko ładny widok, ale i dostęp naturalnego, słonecznego światła do pomieszczenia. Podczas wyboru rolet do łazienki warto zwrócić uwagę na modele z podwójnym systemem, wyposażonym w tkaninę screenową na dzień i zaciemniającą roletę na noc. Każdy z elementów montuje się oddzielnie – screen na skrzydłach okiennych, natomiast roletę z materiału, na glifie okiennym.

Autor:
Redakcja
Data:
02.09.2020
Roleta i zasłony tworzą oryginalne. eleganckie połączenie w łazience
Roleta i zasłony tworzą oryginalne, eleganckie połączenie w łazience. Fot. Marcin Dekor

Jeśli okno jest umieszczone bezpośrednio przy wannie czy w strefie prysznica, możemy wykorzystać tam rolety podgumowane typu blackout. Wzmocniona tkanina będzie stanowiła izolację od wody i wilgoci. Do łazienek z oknami dachowymi polecamy materiały odbijające promienie słoneczne, co naturalnie obniża temperaturę w pomieszczeniu i zapobiega przegrzaniu łazienki.

Nowoczesna łazienka z szarą roletą
Nowoczesna łazienka z szarą roletą. Fot. Marcin Dekor

Rolety i żaluzje

Inne rozwiązania do łazienek z oknem cieszące się popularnością to przesłony dwufunkcyjne – rolety dzień-noc i rolety 3D z tkaniny. Podobnie jak w przypadku klasycznych żaluzji metalowych czy drewnianych, rolety dzień / noc sprawdzają się o każdej porze. Modele z tkaniny są jednak lżejsze, co przekłada się na większą wygodę użytkowania przesłon materiałowych na dużych przeszkleniach. Do łazienek sprawdzą się też plisy - ich zaletą jest fakt, że możemy je przesuwać zarówno od dołu, jak i od góry. To zapewnia optymalny balans między doświetleniem a prywatnością w pomieszczeniu.

Łazienka z oknami dachowymi z roletą
Łazienka z roletą na oknach dachowych. Fot. Marcin Dekor

Klasyczne dekoracje

Jakie inne możliwości mamy do dyspozycji w łazience? W przypadku salonów kąpielowych i łazienek połączonych z sypialnią możemy zamontować rolety zasłaniające na skrzydłach okna i łączyć je z klasyczną firaną na karniszu lub roletą rzymską. W łazienkach od strony ogrodu mogą wystarczyć też same zasłony z grubego materiału.

Łazienka glamour z florystycznymi akcentami
Luksusowy salon kąpielowy z długą zasłoną. Fot. Synage
Hansgrohe Metropol 32512990
Hansgrohe Metropol 32512990
Jednouchwytowa bateria umywalkowa z kpl. odpływowym Push-Open
sprawdź
Azario Luzon Light
Azario Luzon Light
Płytka podłogowa, 59,2x59,2 cm
sprawdź
Hansgrohe Metropol 32532140
Hansgrohe Metropol 32532140
Jednouchwytowa bateria wannowa wolnostojąca
sprawdź
Azario Alvero
Azario Alvero
Wanna wolnostojąca, 150x72 cm
sprawdź
Roślinne motywy
#Roślinne motywy
sprawdź

Stylowa dekoracja z pewnością będzie pasowała do wnętrz utrzymanych w estetyce klasycznej i stanie się wyraźnym punktem w jego aranżacji, zwłaszcza jeśli połączymy je z fantazyjnym upięciem tkaniny. To idealne rozwiązanie do przestronnych salonów kąpielowych i dużych, otwartych na sypialnię łazienkach. Dobrze sprawdzą się też modele z praktycznym, półautomatycznym systemem dwóch rolet na jednym mechanizmie – firanowej i zasłonowej. 

Aranżacja salonu kąpielowego z zielenią w oknie
Aranżacja salonu kąpielowego z klasycznymi żaluzjami. Fot. Marcin Dekor

Polecane artykuły:

Urządzamy łazienkę z oknem
Okno w łazience dostarcza nam wiele światła w ciągu dnia, ale zwłaszcza w małych pomieszczeniach, ogranicza nam możliwości...
czytaj więcej
Łazienka na poddaszu
Pomieszczenia na poddaszach mają swój niezwykły urok. Ze względu na skosy są nieco trudniejsze do zaaranżowania, sprawdź...
czytaj więcej