Designerskie lampy wiszące nad stół - znajdź idealny model do swojego wnętrza

Designerskie lampy wiszące nad stół - znajdź idealny model do swojego wnętrza

Odpowiednio dobrane lampy wiszące dodadzą twojej jadalni uroku i podkreślą jej unikalny charakter. Lampa nad stołem jadalnianym powinna skutecznie i równomiernie rozświetlać cały blat, emitując przy tym przyjemny, nieoślepiający blask. Zobacz nasze propozycje i znajdź idealny model do swojego wnętrza!
3:30 min
0
0

Jaka lampa nad stołem? Najważniejsze zasady wyboru

Jadalnia, zwłaszcza strefa ze stołem, to przestrzeń tętniąca życiem, gromadząca domowników i ich gości. Aby była efektowna i funkcjonalna, musi zostać optymalnie doświetlona. Nad stołem jadalnianym znakomicie sprawdzają się designerskie lampy wiszące z zabudowanymi kloszami. Rzucają światło bezpośrednio na blat, nie oślepiają siedzących i nie rozjaśniają nadmiernie pozostałej części pomieszczenia. Na topie są także nowoczesne żyrandole, lampy wiszące w loftowym stylu, modele z jednym kloszem w dużym rozmiarze oraz lampy z kilkoma kloszami zwisającymi z podsufitki. 

Autor:
Redakcja
Data:
02.02.2022
lampa wisząca w skromnej jadalni.jpg
Fot. Materiały partnera

Żyrandole – efektowne lampy wiszące do wysokich pomieszczeń (i nie tylko)

Żyrandole kojarzą ci się głównie z lampami wiszącymi do sypialni czy salonu? Odważ się przełamać ten schemat! Wykorzystaj klasyczny lub nowoczesny, obszerny żyrandol jako lampę nad stołem w jadalni! Jadalnia z tak wyrafinowanymi, designerskimi lampami wiszącymi stanie się nie tylko funkcjonalna i przytulna, ale również zachwycająco piękna. Duża ilość punktów świetlnych doskonale poradzi sobie z rozświetleniem całego blatu, a także okolic stołu.


Uważasz, że żyrandole to lampy wiszące do wysokich pomieszczeń w stylu pałacowym? To mit! Jeśli dysponujesz niższym wnętrzem, wybierz model z możliwością regulacji wysokości i po prostu zawieś go bliżej sufitu. Poza tym współcześnie projektowane żyrandole znacząco odbiegają od dobrze znanego pałacowego wzornictwa. Żyrandole i lampy wiszące zaprojektowane we wszystkich modnych obecnie stylach, kupisz np. na stronie: https://www.agatameble.pl/oswietlenie/lampy-wiszace.

Lampa nad stołem w rozmiarze XL

Jeśli szukasz lampy wiszącej do kuchni lub jadalni z dużym stołem, możesz sięgnąć np. po designerski model z jednym kloszem – za to w rozmiarze XL. Zapewnisz wnętrzu efektowną dekorację i sporą dawkę światła. Wiele intrygujących projektów znajdziesz w segmencie metalowego oświetlenia loftowego. Pamiętaj, że pomiędzy blatem a lampą należy zachować odległość około 60-70 cm. Dzięki temu spożywanie posiłków będzie komfortowe, a lampa nie będzie przeszkadzać siedzącym przy stole.

Długie lampy wiszące do kuchni

Nad prostokątny stół jadalniany możesz wybrać lampę złożoną z kilku kloszy zwisających na długich kablach w jednym rzędzie. Nad okrągłym stołem doskonale zaprezentuje się model z okrągłą podsufitką, z której „wychodzą” trzy klosze i wiszą na różnych poziomach. Alternatywnie możesz wykorzystać pojedyncze lampy wiszące i zawiesić je w duecie, trio lub w towarzystwie kilku identycznych modeli. Stworzysz w ten sposób autorską, efektowną kompozycję i zyskasz praktyczne oświetlenie jadalni.

Eklektyczny miks lamp wiszących

Lubisz aranżacyjne eksperymenty i mieszanie różnych stylów na jednej przestrzeni? Co powiesz na to, żeby nad stołem w jadalni zamocować kilka mniejszych lamp wiszących, pochodzących z zupełnie różnych kolekcji? Efekt zależy tylko od twojej wyobraźni! Warto zainspirować się gotowymi, dostępnymi w sieci aranżacjami – zwłaszcza jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia dekoratorskiego. 

Podsumowanie

Lampy stanowią przysłowiową kropkę nad i całej aranżacji. Skoro wiele czasu i uwagi poświęciłeś na zakup stołu, to z równym zaangażowaniem wypada podejść do wyboru oświetlenia. Idealna lampa nad stół do twojego wnętrza to taka, która pasuje do wystroju, podnosi walory estetyczne przestrzeni i skutecznie rozświetla cały blat bez oślepiania siedzących przy stole. 

Podobne artykuły

Jak dobrze oświetlić kuchnię?
Projekt instalacji elektrycznej oraz wybór odpowiedniego oświetlenia do domu i mieszkania to niezwykle ważny etap prac remontowych...
czytaj więcej
Jak prawidłowo oświetlić łazienkę?
Łazienka to pomieszczenie, w którym często brakuje naturalnego światła. Dobranie odpowiedniego oświetlenia jest więc niezwykle...
czytaj więcej