Jak połączyć nowoczesny styl z tradycyjnym?

Jak połączyć nowoczesny styl z tradycyjnym?

Podczas wykańczania mieszkania lub domu kluczowe jest wybranie określonego stylu, który będzie przewijać się w każdym z pomieszczeń. Dzięki temu całość prezentuje się spójnie i niezwykle modnie. Najbardziej popularnymi są dwa, zupełnie odmienne style - nowoczesny oraz tradycyjny. Te dwa rodzaje mają różne założenia oraz cele. Nasuwa się pytanie, czy jest możliwe połączenie stylu nowoczesnego i tradycyjnego? O dziwo, jest to nie tylko osiągalne, ale również niezwykle popularne! Sprawdź, jak to zrobić.
3:00 min
0
0

Połączenie stylu nowoczesnego z tradycyjnym


Dla wszystkich osób, które pragną połączyć styl nowoczesny z tradycyjnym w swoim mieszkaniu lub domu, najważniejsze jest uświadomienie sobie, że są to dwa, zupełnie odmienne rodzaje. Dlatego kluczowe jest wyczucie oraz instynktowne poczucie smaku, tak aby stworzyć eleganckie oraz niezwykle stylowe przestrzenie. Decydując się na łączenie tych dwóch stylów, warto wybrać jeden, który będzie dominować. Łączenie 50/50 nie zawsze wychodzi najkorzystniej, dlatego wybierz jeden, który będzie przeważać. Nie jest to łatwa decyzja, jednak kluczowa podczas projektowania pomieszczeń. Kolejna ważna kwestia to wybór palety kolorystycznej. Najbezpieczniejszą opcją są jasne barwy, które będą doskonałą bazą do przeróżnych akcentów kolorystycznych. Najlepiej sprawdzą się odcienie beżu oraz bieli, ponieważ dodatkowo powiększą optycznie przestrzeń. Jeśli masz swój ulubiony, bardziej żywy kolor warto postawić na niego w dodatkach. To również powinno planować się w momencie wybierania mebli i innych przedmiotów, aby zachować tę samą stylistykę.


Kolejna, bardzo ważna kwestia wiąże się z wyborem mebli do każdego pokoju. Jeśli wybrałeś już wyżej wspomniany, dominujący styl, powinieneś skupić się na przedmiotach w tej stylistyce. W połączeniu stylu nowoczesnego z tradycyjnym, kluczowe jest wyczucie. W związku z tym w dominującym stylu powinno znajdować się większość przedmiotów. Jeśli przykładowo, zdecydowałeś się na przewagę stylu klasycznego, w salonie powinny się znaleźć tradycyjne meble takie jak: sofa, fotele, konsola oraz kredens. W tym połączeniu doskonale sprawdzi się kilka przedmiotów w nowoczesnej odsłonie, np. marmurowy lub przeszklony stolik kawowy oraz modernistyczna i minimalistyczna lampa.

Autor:
Redakcja
Data:
25.10.2021
jak-polaczyc-nowoczesny-styl-z-tradycyjnym.jpg

Akcent na dodatki

Idealnym połączeniem stylu nowoczesnego z klasycznym, jest styl glamour. W nowoczesnej odsłonie tego typu stylistyki projektuje się przedmioty, które mają tradycyjną formę, ale użyte do ich produkcji materiały sprawiają, że dodaje im to lekkości oraz nowoczesności. W stylu glamour królują przede wszystkim dodatki, które mają za zadanie nadać wnętrzu przytulnego klimatu. Niezwykle modne są przede wszystkim efektowne żyrandole glamour, ogromne lustra oraz stylowe zegary. Ich złote lub srebrne akcenty dodają pomieszczeniom elegancji i luksusu. Jedno jest pewne - obok wnętrz w niepowtarzalnym stylu glamour nie da się przejść obojętnie. Ten rodzaj jest doskonałym połączeniem nowoczesności oraz tradycji w wyjątkowym wydaniu.