Interioo - showroom z produktami Grupy Tubądzin w Rumunii 14

Nowy showroom Tubądzin w Rumunii

Grupa Tubądzin rozwija sprzedaż na rynkach międzynarodowych we spółpracy z zagranicznymi dystrybutorami...

03 gru 2020

2020 był trudnym i nieprzewidywalnym rokiem dla wielu branż. Grupa Tubądzin utrzymała pozycję lidera rynku ceramicznych materiałów wykończeniowych i pomimo wielu przeciwności, kończy rok z licznymi sukcesami. Marka otworzyła właśnie nowy showroom w Rumunii i planuje dalszy podbój zagranicznych rynków. Imponujący showroom znajduje się w malowniczym mieście Oradea. Powstał we współpracy z lokalnym partnerem i dystrybutorem produktów Grupy Tubądzin, firmą Todoceram.

Interioo - showroom z produktami Grupy Tubądzin w Rumunii 2
Otwarcie showroomu Interioo w Rumunii. Fot Tubądzin

Oradea położona w pobliżu granicy z Węgrami jest jednym z najlepiej rozwiniętych miast w Rumunii. Tococeram dystrybuuje produkty z logo marki Tubądzin do ponad 700 sklepów na terenie całej Rumunii, jednak Interioo jest pierwszym showroomem z własną ekspozycją i bogatą ofertą produktów wyposażenia łazienek. Powierzchnia ekspozycyjna to ok. 1000 m² a produkty Ceramiki Tubądzin zajmują ponad 40% dostępnej przestrzeni. W Interioo klienci mogą na żywo zobaczyć wszystkie nowości, takie jak kolekcje płytek w formacie 33x90 cm (np. Curio, Grunge, Coma i Brainstorm), płytki zaprojektowane przez Macieja Zienia oraz najnowsze wielkoformatowe propozycje. 

Interioo - showroom z produktami Grupy Tubądzin w Rumunii 10
Otwarcie showroomu Interioo w Rumunii. Fot Tubądzin

W uroczystym otwarciu salonu udział wzięli lokalni oficiele oraz przedstawiciele prasy. Grupę Tubądzin reprezentował Dyrektor Eksportu na rynki zachodnie: Maciej Malinowski. Wydarzenie przebiegało zgodnie z zachowaniem aktualnie obowiązujących w Rumunii obostrzeń. Showroom obecnie funkcjonuje z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Interioo - showroom z produktami Grupy Tubądzin w Rumunii 12
Otwarcie showroomu Interioo w Rumunii. Fot. Tubądzin

- „Zdawać by się mogło, że uwarunkowania nie sprzyjają handlowi. W  salonach klientów jest mniej ze względu na obostrzenia sanitarne czy czasowe wyłączenia placówek handlowych w poszczególnych krajach. Mimo to Tubądzin może uznać bieżący rok za udany – w kontekście sprzedaży naszych produktów na zagranicznych rynkach. Nawet w tak trudnym roku jak 2020 bliscy jesteśmy zrealizowania założonego planu rocznego. Minione miesiące pokazały nam, że mimo gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości, Tubądzin, który pozycjonuje swoje produkty w segmencie premium, nie stracił wsparcia swoich lojalnych klientów oraz pozyskał wielu nowych. Jest to dla nas bardzo optymistyczna prognoza na nadchodzące sezony. Konsumenci, którzy chcą mieć produkty na lata,  najlepszej jakości, właśnie w czasach kryzysu stawiają na jakość. Pokazała nam to także ciągle rosnąca sprzedaż naszych płytek poza granicami kraju – w tym Rumunii. W 2021 roku planujemy dalszą ekspansję, w tej chwili nasze produkty dostępne są już w prawie 70 krajach”. – mówi Maciej Malinowski, Dyrektor Eksportu na rynki zachodnie.

Interioo - showroom z produktami Grupy Tubądzin w Rumunii 9
Otwarcie showroomu Interioo w Rumunii. Fot Tubądzin
Interioo - showroom z produktami Grupy Tubądzin w Rumunii 5
Otwarcie showroomu Interioo w Rumunii. Fot Tubądzin
Interioo - showroom z produktami Grupy Tubądzin w Rumunii
Otwarcie showroomu Interioo w Rumunii. Fot Tubądzin
Interioo - showroom z produktami Grupy Tubądzin w Rumunii 14
Otwarcie showroomu Interioo w Rumunii. Fot Tubądzin
Interioo - showroom z produktami Grupy Tubądzin w Rumunii 15
Otwarcie showroomu Interioo w Rumunii. Fot Tubądzin

Planując ekspansję eksportową na kolejne zagraniczne rynki, Tubądzin musi brać pod uwagę trendy lokalne i upodobania nowych społeczności. Mieszkańcy Rumunii lubią przestrzenie inspirowane naturą, ale nie boją się eksperymentować w nowoczesnych wnętrzach, dlatego Płytki Ceramiki Tubądzin cieszą się dużą popularnością w tym rejonie. To bardzo zróżnicowany rynek: z jednej strony klienci chcą być na bieżąco ze współczesnymi trendami we wzornictwie, z drugiej nadal cenią charakterystyczny, bałkański styl z ludowymi motywami.