OKK_ORSKA-103-min.jpg

Wrażenia z II edycji Kina Architektek

Druga edycja Kino Architektek za nami.

11 wrz 2023

Kino Architektek to autorska inicjatywa OKK! PR. Projekt integruje kobiety z branży architektonicznej w przyjemnej atmosferze, podczas ekscytującego seansu filmowego, dyskusji i rozmów. Spotkania są okazją do nawiązywania nowych relacji i zacieśniania współpracy między kreatywnymi kobietami. Każde spotkanie z serii uświetnia obecność gościa specjalnego – kobiety wyjątkowej, której postać i  osiągnięcia zawodowe inspirują inne kobiety i zachęcają do samorozwoju. Na II edycji Kina Architektek wystąpiły Anna Orska i Małgorzata Łupina.


Właścicielka agencji OKK! PR, Olga Kisiel-Konpka od lat utrzymuje współprace z architektkami i projektantkami. Większość zespołu OKK! PR również stanowią kobiety, dlatego wierzą w kobiecą moc, synergię i siłę współdziałania. Kierując się tymi przekonaniami, założycielka agencji postanowiła stworzyć przestrzeń współpracy między architektkami, projektantkami wnętrz i zaprzyjaźnionymi z OKK! PR markami. Wszystko to w przyjaznej scenerii, którą tworzy ambitna kinematografia.

OKK_ORSKA-179-min.jpg
Fot. Bartek Barczyk

Znajdujący się w Fabryce Norblina Kinogram to coś więcej, niż kino. Można tu posłuchać koncertu na żywo i obcować z szeroko pojętą sztuką. Starannie zaprojektowane wnętrze podkreśla walory niezwykłej przestrzeni, w której goście mogą żywo doświadczyć różnych form kultury. Właśnie z tego powodu Kinogram stał się siedzibą II spotkania z serii Kino Architektek.

OKK_ORSKA-103-min.jpg
Fot. Bartek Barczyk
OKK_ORSKA-002-min.jpg
Fot. Bartek Barczyk
OKK_ORSKA-088-min.jpg
Fot. Bartek Barczyk

Drugie spotkanie z cyklu Kino Architektek odbyło się 29 sierpnia 2023 roku. Zaproszeni goście, za sprawą Anny Orskiej oraz Małgorzaty Łupiny, mogli udać się w podróż do egzotycznych, dalekich krain. Anna Orska tworzy autorską biżuterię. Ręcznie wykonane produkty są niezwykle charakterne, wyraziste a często nawet kontrowersyjne. Każdy element wykonany w pracowni projektantki jest niepowtarzalny. Biżuteria jest wytwarzana ręcznie, a Anna Orska jest znana z sięgania po nietypowe dla branży materiały. Wspólnie z Małgorzatą Łupiną, drugą kobietą w historii, którą przyjęto na wydział operatorski łódzkiej filmówki, reżyserką i operatorką dokumentów zdobywających nagrody na światowych festiwalach, opowiedziały o swojej barwnej wycieczce do Maroka. Inspirująca rozmowa z Olgą Kisiel-Konopko dotyczyły początków współpracy i wyzwań, jakie spotkały podczas wspólnej drogi zawodowej.

OKK_ORSKA-099-min.jpg
Fot. Bartek Barczyk
OKK_ORSKA-161-min.jpg
Fot. Bartek Barczyk

„Rzemiosła świata według Orskiej” – przedpremierowy pokaz filmu


Po inspirującej i barwnej rozmowie odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Rzemiosła świata według Orskiej: Maroko – wyczarowane z metalu”, należący do cyklu dokumentów Zoom TV. Film ukazywał relację z podróży Anny Orskiej do Marakeszu. W pełnym energii mieście projektantka poznała sztukę tradycyjnej, ręcznej metaloplastyki. Anna Orska udała się również na pustynię Agafay, gdzie odwiedziła lokalną spółdzielnię, w której pracują kobiety ręcznie wytłaczające olej arganowy. Projektantka znalazła tu wytchnienie i inspiracje, które pomogły skoncentrować się na projektowaniu biżuterii. Pieczę nad projektem filmowym roztoczyły Małgorzata Łupina, Dyrektorka Programowa i ds. Produkcji Telewizyjnych w Grupie Kino Polska oraz Anna Orska, projektantka biżuterii artystycznej ORSKA. Filmy produkuje Make it.


Inspiracje Marokiem – najnowsza kolekcja pracowni ORSKA


Dyskusje prowadzone przez Olgę Kisiel-Konopko oraz seans filmowy były znakomitym wstępem do prezentacji najnowszej kolekcji biżuterii ORSKA. Projektantka biżuterii odwiedziła Maroko kilkukrotnie. Podczas każdej podróży odwiedzała liczne warsztaty – snycerskie, metaloplastyki, sztukaterii, pracownie mozaiki i specjalizujące się w inkrustacji. Każda technika i rzemiosło które odkrywała bardzo ją fascynowały, jednak najsilniejsza okazała się sympatia do metalu. Anna Orska zainspirowała się kształtami orientalnych lamp, których klosze rozpraszają światło i tworzą efekt migoczących na niebie gwiazd.  

Kolejna edycja Kina Architektek. Zapraszamy już 21 września!

Spotkanie inspirowane estetyką orientu i egzotycznego rękodzieła zachęcił architektki do wymiany wrażeń, poglądów i rozmów w kuluarach. To doskonała okazja do nawiązania wartościowych relacji. Kolejna edycja Kina Architektek z niezwyklymi kobietami odbędzie się już 21 września

Partnerami wydarzenia byli: Parkiet Hajnówka, Kontakt Simon, Centrum Designu Domoteka, Rockfon, ORSKA                                                                                                                                                                                    
 Partner wspomagający: Plantes & Parfums