Jaki okap kominowy wybrać?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jaki okap kominowy wybrać?

Mówi się, że ile osób, tyle opinii. A najlepiej zaobserwować to w czasie remontu, odświeżania czy urządzania własnego domu lub mieszkania. Suma summarum warto zaufać swojej intuicji i własnemu poczuciu estetyki. W końcu to nasza przestrzeń. A jak poradzić sobie z wyborem sprzętów do pochłaniania? Najlepiej postawić na okapy kominowe, które dzięki bogactwu form, kolorów oraz materiałów kapitalnie odnajdują się w każdej aranżacji – nawet tej najbardziej spersonalizowanej.
1:00 min
0
0

Okapy kuchenne kominowe


W „sercu domu” nie może zabraknąć funkcjonalnej zabudowy meblowej, oryginalnego oświetlenia, eleganckiej posadzki kuchennej czy stołu do wspólnych posiłków. Obecnie, w trendach dominują naturalne materiały (drewno, kamień, bambus, juta), proekologiczne rozwiązania oraz wąska paleta kolorów koncentrująca się wokół barw ziemi. Od lat popularnością cieszą się wnętrza skandynawskie utrzymane w konwencji minimal z wszechobecną bielą ocieploną jasnym drewnem sosnowym czy jesionowym. Przeciwwagę stanowią ciemne kuchnie z modnym antracytem w roli głównej. Natomiast, wszystko to, co „pośrodku”, to aranżacje, które opierają się na niestandardowym połączeniu konwencji, faktur i detali. W nowoczesnej przestrzeni fenomenalnie zaprezentuje się drewniana witryna loft zestawiona z kaflami ceramicznymi w strefie backsplash i podłogą z korka. Niezależnie od tego, jaki styl wybierzemy, warto pamiętać o skutecznym urządzeniu do pochłaniania, które zadba o  czyste, zdrowe i świeże powietrze pozbawione cząstek tłuszczu, wilgoci, grzybów i pleśni. Wyspowy, sufitowy, przyścienny, skośny, do zabudowy, na linkach…- wybór jest naprawdę duży. Ale to okap kuchenny kominowy pozostaje niekwestionowanym numerem jeden! Gwarantujemy, że w tej kategorii, każdy znajdzie dokładnie taki model, jakiego szuka. Do wyboru mamy rozmiary: 40 cm, 50 cm, 60 cm, 80 cm i 90 cm. Wrażenie robi też mnogość kolorów: biały (mat i połysk), czarny (mat i połysk), srebrny, złoty oraz ecru. Nie można zapomnieć o różnorodnych kształtach, które fantastycznie wpisują się w aktualne aranżacje.

Autor:
Redakcja
Data:
12.04.2023
okap-przyścienny-t-line-sento-or-strips-black.jpg
Okap przyścienny T Line Sento Or Strips Black. Fot. Nortberg

Okap kominowy tuba - prawdziwy klasyk

Cylindryczny kształt to jego znak rozpoznawczy. Dodatkowo, do tego dochodzą miękkie linie, ponadczasowa kolorystyka i perfekcyjna funkcjonalność. Okap kominowy okrągły jest cichy, energooszczędny oraz bezproblemowy w obsłudze. Innowacyjnym rozwiązaniem jest sterowanie gestami, dostępne np. w modelach Tubo OR White Matt Gesture Control od polskiej marki Nortberg, które zapewnia niespotykaną dotąd łatwość i komfort użytkowania urządzania. Wyciąg kuchenny kominowy w wersji eleganckiej tuby równie doskonale zaprezentuje się w pomieszczeniach utrzymanych w pastelowej gamie barw, które tworzą przytulny klimat przez industrialne wnętrza z obowiązkową czerwoną cegłą, postarzanymi płytkami z efektem rdzy i metalowymi dekorami. Oszczędny w wyrazie kształt ma również tą przewagę nad innymi modelami, że idealnie dopasowuje się do zabudowy, nie obciążając aranżacji, wręcz przeciwnie nadaje jej lekkości i subtelnej delikatności. Miłośnikom stylistyki glam i soft glam do gustu przypadnie z pewnością złoty okap tuba o jubilerskim wykończeniu i niesamowitym kunszcie detalu.

okap-kominowy-tuba-cylindro-or-white.jpg
Okap kominowy tuba Cylindro or white. Fot. Nortberg

Okap kominowy skośny, czyli wracamy do początku

Dla tych, którzy cenią tradycyjne wzornictwo i sprawdzone materiały, najbardziej naturalnym wyborem będą urządzenia skośne. Konwencjonalny design, najczęściej w postaci prostej płyty, fenomenalnie dopasuje się do każdej kuchni. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju sprzętów jest to, że montuje się je na ścianie, tuż nad płytą grzewczą, dzięki czemu nie zabierają cennej powierzchni. Pochłaniacz kominowy sprawdzi się zarówno w przestrzeniach open space, ale także w niewielkich kuchniach w bloku czy w kawalerce. Wśród bogatej oferty dostępnych na rynku urządzeń do pochłaniania, na uwagę zdecydowanie zasługują okapy szklane. Wzrok przykuwają symetryczne żłobienia wykonane na gładkiej tafli szkła. Oryginalne kanelury podkreślone intensywną czernią lub olśniewającą bielą można zestawić z najbardziej oszczędnymi meblami, a końcowy efekt i tak będzie zachwycający

okap-kominowy-skosny-optima-black (1).jpg
Okap kominowy skośny Optima Black. Fot. Nortberg

Okap kominowy retro i jego… dusza

Wielki kaflowy piec, a na nim gliniany dzbanek na wodę. W rogu zabytkowa, drewniana komoda z bogatymi inkrustacjami, na której dokładnie widać naturalne sęki, szczeliny, pęknięcia, rysy i nieregularności w strukturze drewna. Dębowa podłoga, krzesła i stół z lnianym, haftowanym obrusem. Rustykalny klimat aranżacji tworzą detale! By podkreślić efekt wiejskiej sielanki, warto zadbać o odpowiedni okap kominowy w kuchni – najlepiej utrzymany w konwencji vintage. Dobrym pomysłem będzie wyciąg narożny z bukową listwą, którą można barwić na dowolny kolor tak, by dopasować ją do zabudowy meblowej. Nowatorską propozycją do pomieszczenia, w którym znajdziemy folkowe odwołania, są okapy w czarnym kolorze wykończone ozdobną drewnianą listwą. Decydując się na taki typ pochłaniacza, wprowadzamy do kuchni nieco awangardy.

rustykalny-okap-kominowy-rustic-ecru.jpg
Rustykalny okap kominowy Rustic.Fot. Nortberg

Okapy kominowe to unikatowe połączenie najlepszych praktyk w dziedzinie dobrego designu i efektywności. Intuicyjna obsługa, kapitalnie dobrane energooszczędne oświetlenie LED, wydajna turbina oraz szybki montaż okapu kominowego pozwolą cieszyć się urządzeniem do pochłaniania przez długie lata.