100 % Design

Londyńskie wydarzenie 100% Design to największa impreza tego typu na Wyspach Brytyjskich. 100% Design od lat towarzyszy London Design Festival, eventowi promującemu miasto jako twórczą stolicę świata.

ZAKOŃCZONE
18.09 - 21.09
LONDYN

Ubiegłoroczna edycja 100% Design zrewolucjonizowała pojęcie targów. Organizatorzy zaprezentowali nowe wydarzenia: 100% Futures i 100% Forward, które zmieniły podejście do projektowania i postrzegania życia przez pryzmat dobrego designu.

LONDON PRESS IMAGE.jpg
Fot. London Design Festival

Wydarzenie towarzyszące - 100% Futures to nowa wystawa dedykowana myśleniu przyszłościowemu w dziedzinie projektowania i designu, promocji utalentowanych brytyjskich twórców. W ubiegłym roku, na czele projektu stał Max Fraser, który pod hasłem "Designing for London" wyszukiwał i promował najlepsze projekty skupiające się na dobroczynnym wpływie najnowszej technologii na nasze zdrowie i samopoczucie, poruszanie się w przestrzeni publicznej i transport, oraz zrównoważony rozwój miasta. 

W przyszłych edycjach, 100% Futures docelowo ma promować najlepsze pomysły nie tylko na rozwój Londynu, ale również innych miast na świecie, czy tak będzie w tym roku? Przekonamy się już we wrześniu!

Kolejne wydarzenie - 100% Forward to projekt Barbary Chandler, dziennikarki, która zaprezentowała  8 najlepszych projektów mebli, produktów użytkowych oraz tkanin, stworzonych przez projektantów, których kariera kształtowała się w przeciągu pierwszego dziesięciolecia istnienia 100% Design.  Mogliśmy oglądać m innymi minimalistyczne projekty Daniela Schofielda, zdobywcy tytułu 2017 Northern Designer of the Year.

london festival.jpg
Fot.. 100 % design

Kolejnym, ważnym punktem na festiwalowej mapie jest nowo powstałe West Kensington Design District, które zrzesza instytucje kultury i sztuki miasta w tętniący twórczością organizm. Nad tym projektem pracowała cała galaktyka gwiazd designu i architektury, tworząc wyjątkowe miejsce na projektowej mapie Europy. Olympia London, 100% Design,  Television Centre, Japan House i Arthill Gallery i wielu innych wspólnymi siłami stworzyli miejsce, w którym odwiedzający mogli doświadczyć designu z bliska na spotkaniach z twórcami i interaktywnych wystawach, np. w Design Museum, obecnie jednym z najbardziej liczących się na świecie muzeów współczesnego wzornictwa.

Sercem 100% Design pozostają jednak wnętrza i wszystko, co z nimi związane: kuchnie, łazienki, sypialnie, prognozy i trendy na nadchodzący sezon. 100% Design stworzył wyjątkową platformę do rozwoju i eksperymentów dla nowych marek, takich jak One Plus Eleven, firmy zajmującej się meblami konceptualnymi, które zacierają granicę między sztuką wysoką a użytkową. 

W tym roku 100% Design będzie celebrował jubileuszową, 25 edycję!

AKTUALNE I NADCHODZĄCE WYDARZENIA