Unlimited Architecture nagroda 2018.jpg

III EDYCJA TUBĄDZIN DESIGN AWARDS

Przed nami III edycja międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards dla architektów, projektantów...

16 sty 2020

10 stycznia ruszyła kolejna, trzecia już edycja konkursu, na który czekają architekci i projektanci z Polski i zagranicy. Grupa Tubądzin, organizator konkursu, jest świadoma, że projektowanie to nie tylko tworzenie ładnych i funkcjonalnych przedmiotów czy wnętrz, ale też kreowanie dobrostanu użytkowników, uwzględniające potrzeby środowiska oraz jakość życia przyszłych pokoleń. 


Unlimited Architecture nagroda 2018.jpg
Zwycięska praca w II edycji Tubądzin Design Awards’18 w kategorii Unlimited Architecture

Hasła przewodnie

Z tych właśnie powodów tegorocznej odsłonie Tubądzin Design Awards towarzyszyć będą hasła #nature #future #freedom.  Ostatnie z nich jest nawiązaniem do możliwości jakie daje współczesny design, nowoczesna technologia, wiedza oraz wyobraźnia zmieniająca rzeczywistość na jeszcze piękniejszą.  

Konkurs Tubądzin Design Awards zgromadził wokół siebie międzynarodową społeczność architektów, projektantów i studentów uczelni artystycznych, którzy dzięki niemu mają możliwość przedstawienia projektów łączących nie tylko wiedzę techniczną z designem, ale też uwzględniających czynniki takie jak dobrostan jednostki w nieustająco zmieniającym się świecie i przyspieszającej technologii. Dla Ceramiki Tubądzin, organizatora konkursu, bardzo ważne jest aby projekty obejmowały nie tylko potrzeby ludzi, ale też otaczającej ich natury, ekologii, podejmowały kwestie ochrony środowiska. Bardzo liczymy na to, że III edycja konkursu po raz kolejny wyłoni zwycięzców wrażliwych nie tylko na obecne potrzeby swoich klientów, ale i przyszłych pokoleń. – mówi Ewa Kryszkiewicz, Development and Cooperation with Architects Manager. Wraz z tegorocznym konkursem Grupa Tubądzin zaprasza na cykl wielu wydarzeń i interaktywnych spotkań z architektami i projektantami. Odbędą się one na przestrzeni całego roku – w Polsce i zagranicą.

Young Power nagroda 2018.jpg
Praca nagrodzona w kategorii Young Power, w II edycji Tubądzin Design Awards’18

Nagrody

#Freedom nawiązuje także do wyjątkowej nagrody główniej III edycji Tubądzin Design Awards. Zdobywca Grand Prix sam zdecyduje bowiem o jej kształcie.  #Freedom daje zwycięzcy wybór – wizyta w Abu Zabi (#future) czy wycieczka na Islandię (#nature). 

Pierwszy z nich oznacza wizytę w Masdar City, pełni ekologicznym mieście zbudowanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego unikalność polega na tym, że nie emituje dwutlenku węgla i jest zasilane jedynie energią odnawialną, głównie słoneczną, wiatrową, wodną oraz biopaliwową. Projekt ten łączy najnowocześniejsze technologie, współczesną architekturę i naturalne źródła energii, pokazując jak mogą wyglądać miasta przyszłości. Projekt cieszy się dużym poparciem międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF. 

Z kolei Islandia leży zaledwie dwa stopnie na południe od północnego koła podbiegunowego. Jest jednym z niewielu krajów, w których można podziwiać zorzę polarną. Stolica Islandii znajduje się w czołówce proekologicznych miast na świecie. Podróż na Islandię połączy ze sobą świat natury z architekturą i pokazuje jak te dwa obszary wzajemnie się przenikają.

Everyday Design nagroda 2018.jpg
Praca nagrodzona w II edycji Tubądzin Design Awards’18 w kategorii Everyday Design

Zasady konkursu

Projektanci i architekci, pragnący wziąć udział w konkursie, powinni zgłosić minimum jeden projekt w wybranej kategorii konkursowej: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture. Mogą to zrobić na każdym z etapów konkursu: 

I etap   - 10/01/2020 - 30/04/2020

II etap  - 01/05/2020 - 31/07/2020

III etap - 01/08/2020 - 31/10/2020

Regulamin konkursu można znaleźć pod adresem

https://www.tubadzin.pl/design/pl/REGULAMIN.pdf


Jury

Boris Kudlička, Polska

Przewodniczący jury, światowej sławy scenograf, projektant wnętrz i ekspozycji. Pochodzi ze Słowacji, od wielu lat mieszka w Polsce, aktywnie współpracując z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Pracuje także dla czołowych światowych scen w Nowym Jorku Londynie, Frankfurcie, Berlinie, Tokio, Sankt Petersburgu, Waszyngtonie, Los Angeles, Tel Awiwie, Bratysławie, Pradze, Brukseli, Walencji, Hongkongu, Kanagawa Arts Center w Jokohamie. We współpracy z pracownią architektoniczną WWAA stworzył wnętrze polskiego pawilonu na Expo 2010 w Szanghaju. Jest partnerem w pracowni WWAA – 40-osobowym zespole, z którym projektuje prestiżowe wnętrza użyteczności publicznej, ekspozycje oraz budynki mieszkalne.


Małgorzata Szczepańska, Polska

Redaktorka naczelna magazynu Elle Decoration to także scenografka, projektantka wnętrz i ekspozycji, producentka sesji zdjęciowych. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W swojej karierze współpracowała ze studiami fotograficznymi, przygotowując niezależne sesje reklamowe, scenografie oraz sesje modowe i wnętrzarskie. Dla agencji reklamowej Leo Burnett realizowała stylizacje do zdjęć kampanii reklamowych: Plus i Procter&Gamble. Na swoim koncie ma też wystawy malarstwa oraz rysunki do publikacji naukowych m.in. do Annales Zoologici, Museum and Institute of Zoology Polish Academy of Sciences. Pomysłodawczyni i przewodnicząca jury konkursu „Młodzi na start”, promującego młodych projektantów. Od lat zajmuje się propagowaniem rozwoju artystycznego dzieci. W ostatnich latach współpracowała z Łódź Design Festiwal oraz organizowała i prowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci rozwijające wrażliwość i swobodę twórczą na festiwalu Elle Decoration - Kids Design.


Oksana Shumelda, Ukraina

Ukraińska architektka, designerka, współzałożycielka i opiekunka kreatywna studia „O.M.Shumelda”. Wielokrotna laureatka Tubądzin Design Awards i wielu innych międzynarodowych konkursów. W 2019 roku O.M.Shumelda Studio zostało nazwane architektonicznym odkryciem roku na Ukrainie. Oksana Shumelda jest również założycielką i kuratorką międzynarodowego festiwalu architektury i sztuki „Vezha”. Brała udział w wielu międzynarodowych i ukraińskich wystawach. Jej architektura jest określana jako „architektura zasad”, sama projektantka wierzy w to, że nie można przewidzieć przyszłości, ale można ją zaprojektować. Aktywnie działa w środowisku ukraińskiego projektowania obiektowego.


Martin Duplantier, Francja

Architekt, projektant miejski, założyciel Martin Duplantier Architects SAS, Prezes francuskiej rady architektonicznej „Architecture et Maitrise d’Ouvrage”. Zaangażowany w globalną wizję architektury oraz ideę zrównoważonego rozwoju. Swoją karierę rozpoczynał w jednej z najlepszych pracowni architektonicznych Margund Partners Architekten w Berlinie. Późniejsze doświadczenie zdobywał w David Chipperfield Architects w Londynie. Doświadczenie czerpie z różnych zakątków świata – np. Chin, Meksyku i Nigru, gdzie rozwinął metodę konstrukcji ziemnych, do których nie wykorzystuje się drewna. Tworzy kompleksowe projekty, które odpowiadają na współczesne wyzwania: zagęszczenie centrów miast, nowe materiały w architekturze czy budynki autonomiczne.


Tomasz Smus, Polska

Architekt marki Grupy Tubądzin. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej, jest współtwórcą wielu kolekcji płytek ceramicznych, współpomysłodawcą Tubądzin Design Days. Od kilku lat pojawia się w programach wnętrzarskich (Dekoratornia, Dekorady, Szybkie Metamorfozy). Projektuje wnętrza wszystkich rozmiarów, jest także fotografem amatorem. Współautor katalogów wnętrzarskich.


Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie www.tubadzin.pl/design

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.  Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI