W dniach 30 i 31 maja 2023 odbędzie się II edycja innowacyjnego wydarzenia ARCHITECT@WORK. Po udanym debiucie w ubiegłym roku, A@W powraca do Warszawy, aby dalej inspirować i integrować branże architektoniczną. Wystawcy będą prezentować swoje innowacyjne produkty w formie spójnych, ujednoliconych stanowisk. Koncept pozwala na maksymalne skupienie uwagi na oferowanych towarach i usługach. Dzięki temu każdy z uczestników ma równą szansę na zaistnienie w branży a wydarzenie jest maksymalnie efektywne. Nieodłącznym elementem eventu są seminaria, wystawy materiałów i fotografii. Tegoroczna edycja jest organizowana pod w hasłem „zewnętrza.”
ARCHITECT@WORK to wydarzenie pod każdym względem innowacyjne. Nie tylko z perspektywy organizacji, ale także prezentowanych na nim produktów i rozwiązań. Innowacja jest kluczowa w pracy każdego architekta i projektanta wnętrz. To również główne kryterium udziału wystawców. Każdy z produktów prezentowanych podczas A@W został wcześniej poddany surowej ocenie przez panel specjalistów z branży architektury i wnętrz. Po pozytywnej opinii producent może zaprezentować go uczestnikom wydarzenia.
Unikalny sposób prezentacji produktów został objęty prawami autorskimi. Każdy z wystawców otrzymuje jednolitą, narożną przestrzeń, którą musi w estetyczny i kreatywny sposób wykorzystać. W ten sposób cała uwaga jest skupiona na innowacyjnych produktach i rozwiązaniach.
Oprócz części wystawienniczej, uczestnicy wydarzenia mogą zobaczyć wiele inspirujących wystaw, odwiedzić wydarzenia i wysłuchać prelekcji z udziałem znakomitych gości. ARCHITECT@WORK ma na celu integrację i inspirację środowiska architektów i projektantów wnętrz. Pełna lista wystawców oraz program wydarzenia są dostępne online.
Jesteś architektem lub projektantem? Zarejestruj się bezpłatnie i weź udział w wydarzeniu tutaj!
ARCHITECT@WORK Warsaw
30 & 31 maja 2023
EXPO XXI
W godz. 12:00 do 19:00

Prelegenci seminariów II edycji ARCHITECT@WORK
Główną misją ARCHITECT@WORK jest odkrywanie innowacji produktowych, materiałów oraz rozwiązań, które zainspirują i wesprą społeczność architektów i projektantów w codziennej pracy. Wymiana doświadczeń i dyskusje pomiędzy uczestnikami działającymi w branży pozytywnie wpływają na jej rozwój. Na A@W wystąpią liczni wybitni prelegenci, którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z wieloletniej pracy.

AGENDA A@W 2023
Wtorek, 30 maja 2023
- 12:00 - rozpoczęcie wydarzenia
- 13:00-14:00 – Architektura do życia, seminarium o projektowaniu z szacunkiem do otoczenia, dążeniu do racjonalnej I odpowiedzialnej architektury poprowadzi Marcin Sadowski, partner w jednej z najbardziej rozpoznawalnej pracowni architektonicznej JEMS Architekci.
- 14:30-15:30 – W stronę zrównoważonej architektury – dyskusję o skutecznym działaniu I dobrych praktykach w zakresie odpowiedzialnego I zrównoważonego projektowania, kondycji współczesnej architektury przeprowadzą Marcin Sadowski, partner w JEMS ARCHITEKCI, Szymon Wojciechowski, prezes zarządu APA Wojciechowski Architekci, Dorota Sibińska współwłaścicielka XYstudio oraz krytyk I kurator architektury, wydawca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob Marcin Szczelina.
- 16:00-17:30 Projekt premium / klient premium – jak wykonywać tego typu projekty i zdobywać takiego klienta? Hanka Bajer i Paweł Sokół z pracowni BAJERSOKÓŁ wyjaśnią, jak rozumieć termin "premium" w architekturze oraz opowiedzą o specyfice pracy przy tego typu projektach na przykładzie prac ze swojego portfolio.
Środa, 31 maja 2023
- 13:00-14:00 – Architektura z misją, dyskusja o projektowaniu budynków użyteczności publicznej i edukacyjnej, skierowanej do osób o różnych potrzebach. Filip Domaszczyński, Marta Nowosielska i Dorota Sibińska z Xystudio mają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu szkół, przedszkoli i żłóbków a takze domów pomocy, w tym osobom w kryzysie bezdomności. Podczas spotkania opowiedzą o licznych realizacjach z dorobku pracowni.
- 14:30 - 15:30 - Kreatywność inspirowana naturą. Architektura powinna aktywnie reagować i odpowiadać na zmieniające się potrzeby użytkowników. Marta Sękulska-Wrońska z pracowni WXCA opowie, jak tworzyć projekty, które szybko wpisują się w zmiany i nowe konteksty, na przykładzie bogatego portfolio studio WXCA.
- 16:00 - 17:00 - Jak rozumiemy i postrzegamy luksus? Roland Stańczyk z RS Studio przybliży zebranym kluczowe elementy wyróżniające luksusowe wnętrza na przykładzie wybranych realizacji apartamentów w Warszawie.
Wystawy:
Dostępne w trakcie trwania wydarzenia między 12:00 a 19:00 w dniach 30-31.05.2023
- FROM GROUND TO THE FACADE — Od co najmniej 25 000 lat ludzie budują obiekty i tworzą przestrzenie i narzędzia z ZIEMI, czyli gliny, gleby i naturalnych kamieni. Obecny rozwój technologiczny sprawił, że odkrywamy w tych materiałach nowe możliwości. Uczestnicy mogą poznać nowe zastosowania i na nowo poznać potencjał materiałów pochodzenia naturalnego na wystawie mecenatu MaterialDriven
- PROJECT WALL — Wystawa autorstwa world-architects.com. Prezentacja różnorodnych prac firm członkowskich world-architects. Trzecie wydanie ARCHITECT@WORK Project Wall prezentuje różnorodność pracy firm członkowskich world-architects, platformy zrzeszającej współczesną scenę architektoniczną. Znajdziemy tu profile projektantów, architektów, architektów wnętrz i krajobrazu, inżynierów, projektantów oświetlenia i fotografów




NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI
