Gala Finałowa_laureaci.jpg

Ceramika Paradyż z tytułem Best Managed Companies

Ceramika Paradyż została nagrodzona tytułem najlepiej zarządzanej firmy prywatnej w kraju.

10 cze 2022

Czołowy producent płytek ceramicznych w Polsce znalazł się w zaszczytnym gronie zwycięzców plebiscytu Best Managed Companies. Tytuł ustanowiony w 1993 roku przez Deloitte Private w Kanadzie wskazuje i wyróżnia przedsiębiorstwa, które swoje wysokie wyniki osiągają dzięki najwyższym standardom zarządzania. Niedawno zadebiutowała polska edycja programu, a laureatów mogliśmy poznać na uroczystej Gali finałowej w Warszawie.

Ceramika Paradyż laureatem BMC.png

Corocznie do udziału w niezależnym plebiscycie przystępuje tysiące prywatnych firm z całego świata. Podczas szczegółowej analizy kompetencji pod kątem najlepszych praktyk, jury wyłania te najbardziej zasługujące na wyróżnienie na tle innych firm. Nie są brane pod uwagę wyłącznie wyniki finansowe firmy, ale przede wszystkim wdrażane w przedsiębiorstwie strategie rozwoju, sposoby zarządzania zasobami i kultura organizacyjna zakładu. Firmy poddawane są drobiazgowej weryfikacji podczas specjalnie przygotowanych warsztatów. W trakcie ocenia się kompetencje przywódcze zarządu i właścicieli, strategie firmy i praktyki menadżerskie, stosowane w prywatnych przedsiębiorstwach


Plebiscyt Best Managed Companies działa globalnie od 30 lat. Wyróżnienia przyznawane w konkursie są cenione ze względu na szczególną transparentność i obiektywną ocenę kompetentnego, prowadzoną na podstawie sprawdzonej metodologii Deloitte.

Gala Finałowa_Ceramika Paradyż 2.jpg
Fot. Ceramika Paradyż

- To ogromny zaszczyt odebrać statuetkę potwierdzającą przyznanie Ceramice Paradyż tytułu Najlepiej Zarządzanej Firmy, co świadczy o uznaniu i wysokiej ocenie kultury organizacyjnej, sukcesów operacyjnych oraz ducha przedsiębiorczości naszej organizacji. Jak wynika z punktacji, którą otrzymaliśmy, nasze standardy zarzadzania w niczym nie odbiegają od wzorców najlepszych zachodnich przedsiębiorstw. Potwierdziła to niezależna komisja ekspertów Deloitte oraz znanych firm i uczelni ekonomicznych, porównując działania do standardów pracy setek firm z całego świata. Zostaliśmy poddani drobiazgowej weryfikacji, nasze kompetencje, procesy oraz strategia zostały skrupulatnie przeanalizowane z naciskiem na wymiar praktyczny w odniesieniu do listy najlepiej zarządzanych przedsiębiorstw prywatnych na świecie. W Polsce otwieramy tę listę wygrywając w pierwszej edycji Best Managed Companies Poland. Tym samym dołączyliśmy do światowej czołówki, tworząc wspólnie społeczność BMC wyznaczającą najwyższe standardy menedżerskie. To dla nas ogromnie ważne, aby rozwijać się przy jednoczesnym poszanowaniu kluczowych dla Ceramiki Paradyż wartości: odwagi, szacunku, otwartości i troski. Dziękuję moim wszystkim współpracownikom za ciągłą chęć rozwoju i otwartość na zmiany. To Wasza nagroda. - powiedział Piotr Tokarski, Prezes Zarządu.

Gala Finałowa_Ceramika Paradyż.jpg

Wyróżnienie jest międzynarodowym synonimem wysokiej jakości i zaufania do marki. Ułatwia budowanie trwałych relacji między kontrahentami i przekłada na realne korzyści biznesowe.

Uroczysta Gala wręczenia nagród w polskiej edycji plebiscytu odbyła się 8 czerwca w warszawskim Crowne Plaza. Nagrodę w imieniu Ceramiki Paradyż odebrał Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż.

Gala Finałowa_Ceramika Paradyż 3.jpg
Fot. Ceramika Paradyż