kolekcja mebli Chelsea by Karim Rashid

Chelsea – komfort do małych wnętrz

Kolekcja mebli Chelsea to kolejny projekt Karima Rashida dla marki BoConcept.

01 sty 0001

Miękkie, organiczne formy to znak firmowy projektów Karima Rashida. Kolejna współpraca cenionego na świecie projektanta z marką BoConcept zaowocowała kolekcją mebli przeznaczonych do niewielkich przestrzeni. Seria Chelsea oprócz kompaktowych rozmiarów ma oferować użytkownikom wysoki komfort użytkowania, doskonałe materiały oraz wyjątkowe rzemiosło i dopracowane wzornictwo.

Fotel Chelsea Karim Rashid
Fotel Chelsea
Karim Rashid kolekcja Chelsea

W kolekcji mebli Chelsea znajdziemy sofę, fotel oraz 2 rodzaje lamp: ścienną i wiszącą. Minimalistyczne, miękkie linie wprowadzają do wnętrza poczucie harmonii i ukojenia. Stworzą skromną, ale przyjemną atmosferę w małych mieszkaniach. Dzięki nim strefa dzienna zyska nową jakość, sprzyjającą spotkaniom towarzyskim, wypoczynkowi i pracy.

Zmysłowy Minimalizm według Karima Rashida


Nazwa kolekcji kojarzy się z Nowojorską dzielnicą Chelsea, w której 20 lat mieszkał sam projektant: „Kiedy do wykorzystania masz ograniczoną powierzchnię, mniej znaczy więcej. Styl kolekcji Chelsea jest bardzo prosty, oszczędny, minimalistyczny. Ale nie w sposób, jaki sobie zwykle wyobrażamy, czyli formy o ostrych krawędziach, kwadraty i cylindry. Meble z kolekcji Chelsea skupiają się przede wszystkim na ludzkim ciele. Posiadają więc nieokreślone, miękkie kształty”.


Lampa z kolekcji Chelsea by Karim Rashid
Lampa wisząca Chelsea


Seria mebli Chelsea to odpowiedź Karima Rashida na potrzeby świadomych użytkowników, którzy ponad wszystko stawiają sobie komfort: „Nasze wyposażenie wnętrz powinno być swobodne” – uważa projektant. „Powinno być wysokiej jakości, a jednocześnie tak łatwe w czyszczeniu i przyjemne w użytkowaniu, jak najlepsza para sneakersów, w których chodząc masz wrażenie unoszenia się w powietrzu. Tak samo powinniśmy się czuć siedząc.”kolekcja Chelsea by Karim Rashid dla BoConcept

Wygoda na miarę potrzeb


Chelsea zachwyca iluzją lekkości. Osadzenie sofy i fotela na ukrytej podstawie potęguje wrażenie lewitujących mebli. Komfortowe siedzisko wykonano z niedeformującej się pianki. Precyzyjnie modelowana do pożądanego kształtu pianka poddawana jest wysokiej temperaturze aż 360 stopni. Pianka oparta jest na konstrukcji ze stalowej ramy oraz wysokiej jakości sprężynach. Meble są dostępne w pełnej kolekcji tkanin BoConcept.

Kolekcja Chelsea to efekty kolejnej udanej współpracy projektanta z BoConcept. Karim Rashid stworzył dla duńskiej marki w 2012 roku serię mebli do jadalni Ottawa, która zdobyła nie tylko szerokie uznanie wśród klientów, ale również prestiżowe nagrody Red Dot oraz Good Design. W 2017 roku zaprojektował też sofę Ottawa, która w 2018 roku wyróżnioną nagrodami Good Design i iF Design.
Więcej informacji: www.boconcept.com.

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI