Mac Stopa_combination.jpg

Created by Mac Stopa – nowa kolekcja Forbo Flooring

Już niedługo poznamy najnowsze kolekcje marki Forbo Flooring – Created by Mac Stopa.

24 maj 2022

Już niedługo poznamy najnowsze kolekcje marki Forbo Flooring – Created by Mac Stopa. Przedpremierowo zostaną zaprezentowane na tegorocznym Design Week w Mediolanie w dniach 6-13 czerwca. Polski projektant wcześniej tworzył dla takich potentatów jak Google, Samsung czy Coca-Cola. Co wyróżnia prace Maca Stopy? W swojej działalności nie przestaje eksperymentować z różnymi materiałami, technologiami produkcji i kompozycjami. Stopa od lat tworzy śmiałe formy przemysłowe, nietypowe wnętrza biurowe i showroomy. Projekty pod szyldem założonej przed niego pracowni architektonicznej Massive Design zdobywają uznanie i nagrody w międzynarodowych konkursach.

Mac Stopa a  (1).JPG
Autor kolekcji Mac Stopa. Fot. Materiały prasowe Forbo Flooring

Seria wykładzin Created by Mac Stopa została stworzona w oparciu o wieloletnie doświadczenie projektanta i jego fascynacje różnymi dziedzinami twórczymi. Unikalna technologia druku cyfrowego Forbo Flooring pozwoliła urzeczywistnić jego wizje i przenieść je na powierzchnię materiału. 


Najnowsze projekty Mac Stopy dla marki Forbo Flooring są oparte na idei modułowości w architekturze i potrzebie aranżowania otaczającej nas przestrzeni. Stopa wykorzystał powtarzające się formy geometryczne, takie jak trapezy, heksagony i plecione struktury do stworzenia niemal przestrzennych wzorów. Projektant postawił na połączenie tych odważnych deseni z klasycznymi materiałami: drewnem, tkaninami, skórą i metalem.

Mac Stopa 360012F_360016E.jpg
Fot. Materiały prasowe Forbo Flooring

"Projektując bardzo lubię eksperymentować, obserwuję piękno natury, otaczające nas zjawiska fizyczne, które często stają się dla mnie inspiracją. Jako projektanta form przemysłowych, fascynują mnie formy organiczne, nowe technologie związane z wydrukami 3D, dzięki czemu geometryczna forma kolekcji dla Forbo Flooring osiągnęła miękkość i trójwymiarowość. I tak do kolekcji Created by Mac Stopa wprowadziliśmy teksturę ukwiałów i odbicia metaliczne, a prawie całość kolekcji oparliśmy o zmienną kolorystykę sąsiadujących ze sobą modularnych form, co w naturze związane jest z załamywaniem się i pochłanianiem odbić światła. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że klasyczne posadzki w przeszłości przeważnie oparte były o wyraźne podziały pomiędzy kamieniami, płytami kamiennymi, ceramicznymi, czy deskami drewnianymi. Tak więc projekt wykładzin dla Forbo Flooring, oparty o wyraźnie modularne podziały, stanowi połączenie klasyki z technologią 21 wieku" – mówi o swoim projekcie Mac Stopa.

Mac Stopa 360023F_360026E.jpg
Fot. Materiały prasowe Forbo Flooring
Mac Stopa 36005F.jpg
Fot. Materiały prasowe Forbo Flooring

Kolekcja Forbo Flooring – Created by Mac Stopa będzie dostępna w dwóch wariantach: tekstylnej wykładziny flokowanej - Flotex oraz wykładziny PVC – Eternal. Flotex to wysokoodporna wykładzina podłogowa, która łączy zalety elastycznej podłogi z ciepłem i komfortem oferowanym przez wykładziny dywanowe. Ma unikalną strukturę, która zapewnia jej wodoodporności i właściwości bakteriostatyczne.  


Kolekcja Forbo Flooring – Created by Mac Stopa będzie prezentowana w biurze prasowym czasopisma INTERNI - wiodącego włoskiego periodyku skierowanego do projektantów i dekoratorów wnętrz w dniach 6-13 czerwca 2022 r. na Uniwersytecie Mediolańskim w dzielnicy Brera.

Mac Stopa 36001F with Flotex naturals 010078.jpg
Fot. Materiały prasowe Forbo Flooring