Biało-szara łazienka glamour z dekoracyjnymi ścianami

Cztery nominacje do Pereł Ceramiki UE dla Ceramiki Paradyż

Aż 4 kolekcje polskiego producenta nominowane w prestiżowym konkursie wzorniczym.

22 paź 2020

Nominacje jury do tytułów Perła Ceramiki UE 2020, Perła Ceramiki Dystrybutorów 2020 oraz Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2020 zostały przyznane czterem kolekcjom Ceramiki Paradyż. Do wyróżnionych serii należą między innymi nowości polskiego producenta – płytki z kolekcji Home of Concrete.

Przestronna łazienka w klimacie skandynawskim
Kolekcja Wildland. Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Wildland Light Gres Szkl. Rekt.
Płytka ścienno-podłogowa, 14,8x89,8 cm
sprawdź
Paradyż Uniwersalna Mozaika Bianco Paradyż Torton
Mozaika, 29,8x22,3 cm
sprawdź
Wildland
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź

Konkurs Perły Ceramiki UE jest organizowany regularnie od 2004 roku, z inicjatywy kwartalnika Wokół Płytek Ceramicznych oraz firmy CAD Projekt K&A. Ideą przewodnią konkursu jest promowanie płytek ceramicznych, które na tle innyh produktów wyróżniają się jakością, unikalnym wzornictwem oraz nagrodzenie zespołów zaangażowanych w ich kreowanie. W tej edycji aż 4 kolekcje marki Ceramika Paradyż zostały nominowane do zaszczytnego tytułu. Są to serie Wildland, Craftland, Moondust w klasie standard oraz Granddust w klasie premium.

Skandynawska sypialnia w płytkach Craftland
Kolekcja Craftland. Fot. Ceramika Paradyż
#Płytka drewnopodobna
sprawdź
Paradyż Craftland Light Gres Szkl. Rekt.
Płytka ścienno-podłogowa, 14,8x89,8 cm
sprawdź
Craftland
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź

Kolekcja płytek Wildland przykuła uwagę jury idealnie odwzorowanym wzorem naturalnego drewna dębowego, wraz z charakterystycznymi słojami i sękami. Realistycznie odzwierciedlona powierzchnia sprawia, że produkt doskonale wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie. Kolejnym atutem jest też dekoracja ze wzorem chevron, należąca do elementów kolekcji. Następną propozycją jest kolekcja płytek Craftland. Jest pełna elegancji, stonowana i prezentuje klasyczny rysunek drewna w nowoczesnym wydaniu. W ciekawy sposób podkreśli subtelne, nastrojowe wnętrza. Dzięki właściwościom mrozoodpornym, płytki Craftland można stosować na elewacjach i posadzkach zewnętrznych budynków, co pozwala tworzyć aranżacje spójne z wnętrzami.

Biało-szara łazienka glamour z dekoracyjnymi ścianami
Aranżacja z płytkami Moondust. Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Moondust Antracite Gres Szkl. Rekt. Mat.
Płytka ścienno-podłogowa, 59,8x119,8 cm
sprawdź
Paradyż Moondust Silver Gres Szkl. Rekt. Mat.
Płytka ścienno-podłogowa, 59,8x59,8 cm
sprawdź
Moondust
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź
Paradyż Moondust Colour Mix Dekor Gres Szkl. Mat.
Płytka dekoracyjna, 19,8x19,8 cm
sprawdź
Paradyż Moondust Silver Gres Szkl. Rekt. Półpoler
Płytka ścienno-podłogowa, 59,8x119,8 cm
sprawdź

Jury doceniło również jedną z najnowszych kolekcji polskiego producenta. Są to serie Moondust oraz Granddust z kolekcji Home of Concrete. Stanowią nawiązanie do modnego od paru sezonów wizerunku betonu. Moondust łączy też inspiracje kosmosem oraz powracającym do łask wzorem terrazo (lastryko). Jak mówią jurorzy: „Kolekcja doskonale wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie. Mimo bogactwa wzorów i dekorów łączących w sobie wszystkie kolorystyki, kolekcja utrzymana jest w nowoczesnym, industrialnym stylu”.


Nowoczesna sypialnia z betonową ścianą
Aranżacja sypialni z płytkami Granddust. Fot. Ceramika Paradyż
Granddust
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź
Paradyż Granddust Umbra Gres Szkl. Rekt. Poler
Płytka ścienno-podłogowa, 59,8x59,8 cm
sprawdź

Płytki Granddust są ekspresyjną wariacją na temat faktury cementu w odcieniach szarości i terazzo. Wzór płytek imituje zatopione w cemencie elementy kamiennego kruszywa, ukryte pod gładką, polerowaną powierzchnią. Jury doceniło kolekcję za intrygującą powierzchnię i nowoczesny format.