Aranżacja dużego salonu z jadalnią i otwartą kuchnią

Grupa Cerrad z nagrodą Red Dot

Kolekcja Ceppo Nuovo marki Cerrad x La Mania Home została wyróżniona prestiżową nagrodą Red Dot Award...

31 mar 2022

W kategorii Product Design nagrodę Red Dot otrzymała kolekcja Ceppo Nuovo z najnowszej propozycji Cerrad x La Mania Home. Konkurs Red Dot Design Award jest największym i najbardziej renomowanym wydarzeniem wzornictwa przemysłowego na świecie, nazywany nawet „Oscarami designu". Początki konkursu sięgają 1955 roku i od tamtej pory co roku słynna czerwona kropka jest przyznawana najlepszym markom i wyjątkowym produktom, za doskonały design i najwyższą jakość. 

Ekskluzywna łazienka z kamienną podłogą Cerrad Ceppo Nuovo
Aranżacja łazienki w serii Ceppo Nuevo. fot. Cerrad
Ceppo Nuovo
Marka Cerrad
sprawdź
Cerrad Ceppo Nuovo Black Mat 60x120
Płytka ścienno-podłogowa, 59,7x119,7 cm
sprawdź

W tym roku komisja konkursu Red Dot złożona z międzynarodowych ekspertów przyznała nagrodę kolekcji Ceppo Nuovo. Jury doceniło dopracowane wzornictwo i wysoką jakość płytek gresowych marki Cerrad.


– Jesteśmy niezmiernie dumni ze zdobycia tej wyjątkowej nagrody w jednym z największych i najważniejszych na świecie konkursów w branży projektowejmówi Paweł Smolarek,  Chief Product Officer Cerrad. – Nagroda ta jest efektem wytężonej pracy całego zespołu i uznaniem dla naszego wzornictwadodaje Paweł Smolarek.


– Serdecznie dziękuję Kapitule nagrody Red Dot Award za tak ważne dla naszej firmy wyróżnienie. Postrzegam je jako potwierdzenie sensu tego, co robimy od wielu lat na rzecz ciągłego rozwoju spółki, inwestycji w najnowsze możliwe technologie i infrastrukturę. Dzięki nim możemy oferować naszym Klientom innowacyjne na skalę światową produkty. Nagrodę traktuję jako wspólny sukces zespołów Cerrad i La Mania Home – mówi Paweł Bąk, Chief Executive Officer Cerrad.


Nagroda Red Dot dla serii Ceppo Nuovo to również uznanie dla kreatywności producenta. Kolekcja powstała we współpracy z marką La Mania Home i samą Joanną Przetakiewicz. Joanna jest założycielką i dyrektorką kreatywną domu mody La Mania i przedsiębiorczą businesswoman.

Restauracja w wielkim formacie Cerrad Ceppo Nuovo
Wielkoformatowy gres Ceppo Nuevo można również stosować w przestrzeni publicznej. fot. Cerrad
Ceppo Nuovo
Marka Cerrad
sprawdź
Cerrad Ceppo Nuovo Silver Poler 120x280
Płytka ścienno-podłogowa, 119,7x279,7 cm
sprawdź

- Jesteśmy dumni z tego, że jury Red Dot doceniło nasz wspólny projektmówi Aleksander Przetakiewicz, Chief Executive Officer La Mania i La Mania Home, inicjator kooperacji marek i dodaje, że nagroda dowodzi rangi wspólnego przedsięwzięcia.


– Bardzo cieszy mnie fakt, że nagrodę otrzymała kolekcja inspirowana Mediolanem, wiernie oddająca elegancję włoskiej skały. Ceppo Nuovo jest połączeniem piękna otaczającego świata, podróży, mody i designu w budowaniu wnętrzarskich trendów. Mam nadzieję, że wzbudzi emocje i zainspiruje do tworzenia wyjątkowych wnętrz – mówi Joanna Przetakiewicz, Ambasadorka projektu Cerrad x La Mania Home.

Brązy i szarości w aranżacji dużej łazienki z oknami
Kafle inspirowane włoskimi skałami zachęcają do wnętrzarskich eksperymentów. fot. Cerrad
Ceppo Nuovo
Marka Cerrad
sprawdź
Cerrad Ceppo Nuovo Silver Mat 120x280
Płytka ścienno-podłogowa, 119,7x279,7 cm
sprawdź

Ceppo Nuovo – pod słońcem Lombardii

Słońce oświetlające wąskie uliczki, unoszący się w powietrzu zapach włoskiej kawy i niezwykła atmosfera, wypełniona sztuką, doskonałą architekturą, modą i designem. Mediolan ma dynamiczny temperament, niepozbawiony jednak elegancji i klasy. Włoska stolica mody i piękna jest pełna kontrastów – przeplata się tu historia i nowoczesność. Od wieków zachwycała i inspirowała artystów z całego świata. To właśnie Mediolan stał się natchnieniem dla projektantów do stworzenia kolekcji Ceppo Nuovo. Wzory włoskich kamieni w trzech, zachwycających odcieniach i wielu zróżnicowanych formatach sprawią, że możemy sami poczuć się jak artyści podczas aranżacji własnych przestrzeni.

Płytki Ceppo Nuovo dostępne są w 3 kolorach: black, graphite i silver, dwóch wykończeniach powierzchni: poler i mat oraz wielu różnych formatach. Wśród nich przepiękne slaby 120x280 cm i grubości 6 mm.

Industrialny salon w betonie i kamieniu
Wykorzystując płytki Ceppo Nuovo w aranżacjach możemy uzyskać wiele niezwykłych przestrzeni. fot. Cerrad
Ceppo Nuovo
Marka Cerrad
sprawdź
Cerrad Ceppo Nuovo Silver Poler 120x280
Płytka ścienno-podłogowa, 119,7x279,7 cm
sprawdź

– Zastosowaliśmy technologię, którą charakteryzuje wysoka głębia. Kamienie będące częścią grafiki, sprawiają wrażenie, jakby zostały głęboko zatopione pod taflą szkła. Kolory w gamie szarości mają przyjemny ciepły odcień, który sprawdzi się w każdym wnętrzu i przy każdym oświetleniu. Do wykonania powierzchni matowej zastosowaliśmy technologię wzmacniającą kolor. W efekcie powstały niezwykłe płytki, które doceniło jury konkursu – mówi Sebastian Stanek, Dyrektor ds. Innowacji i Technologii Cerrad.


Nagrodzone płytki Ceppo Nuovo są już w sprzedaży w sklepie Domni.


– Rozpoczęliśmy dystrybucję. Najnowsze kolekcje już niedługo będzie można zobaczyć u większości naszych dystrybutorów w całej Polsce – mówi Tomasz Glegoła, Dyrektor Marketingu Cerrad i dodaje, że wspólny projekt z marką La Mania Home daje nowe możliwości. To pierwsze takie przedsięwzięcie Cerrad i w planach producenta jest wiele ciekawych działań towarzyszących wprowadzeniu na rynek nowej linii produktów.

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI