Nordland-Naturale-148x898_148x1198_styl-skandynawski.jpg

Home of Wood – nowa kolekcja Ceramiki Paradyż

Ceramika Paradyż wprowadza na rynek cztery kolekcje płytek ceramicznych inspirowanych ponadczasowym pięknem...

12 lut 2020

Autentyczność i wysublimowana prostota kolekcji z setu Home of Wood marki Paradyż pozwoli stworzyć nastrojowe wnętrza, podkreślające unikatowy gust domowników.

Drewno uszlachetnia każde pomieszczenie, jednocześnie nadając mu przytulności. Wprowadza elegancję do wnętrz i nierozłącznie kojarzy się z naturą, spokojem i harmonią. Naturalne drewno jest jednak surowcem wymagającym, a utrzymanie w dobrym stanie drewnianych powierzchni wymaga dużo zaangażowania. Połączenie struktury i piękna naturalnej deski z funkcjonalnością płytek ceramicznych pozwala na uzyskanie kojącej i subtelnej aranżacji, bez obaw o praktyczność materiału wykończeniowego.

WILDLAND – dzika natura drewna

Inspirację dla kolekcji Wildland stanowiła klasyczna tekstura drzewa dębowego, kojarzącego się od zawsze z trwałością i pierwotną siłą. Płytki dostępne zarazem w ciemnych, jak i jasnych barwach wprowadzą do wnętrza nieposkromioną siłę przyrody. Podkreślą klasyczne aranżacje, ale będą również stanowić gustowne tło do bardziej odważnych koncepcji stylistycznych. Na powierzchni płytek zastosowano łagodną strukturę oraz specjalne tusze dające efekt pobłyskiwania w świetle. Elementem charakterystycznym serii jest modna francuska jodełka, która może zostać wykorzystana jako akcent dekoracyjny.

wildland_warm_14,8x119,8_chevron_14,8x88,8_pure_city_grys_29,8x89,8_łazienka_styl_nowoczesny.jpg
Płytki z kolekcji Wildland. Fot. Ceramika Paradyż

CRAFTLAND – surowe piękno natury

Płytki Craftland o oryginalnej i wyrazistej fakturze spękanego, lekko postarzanego drewna z sękami roztaczają surowe piękno. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu vintage, w których atmosferę tworzą meble z pchlich targów. Różnorodność odcieni płytek pozwala również na wykorzystanie ich w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach.

craftland_sypialnia_LQ.png
Kolekcja Craftland. Fot. Ceramika Paradyż

NORDLAND – powiew północnej świeżości

Kolekcja Nordland oparta jest na dwóch bardzo jasnych odcieniach drewna z lekkimi spękaniami i sękami, tak charakterystycznymi dla klimatu północnej Europy. Delikatna struktura płytek sprawdzi się zarówno w subtelnych aranżacjach stylu skandynawskiego, jak również jako powierzchnia kontrastująca ze ścianami o intensywnych barwach. Zastosowanie płytek inspirowanych autentyczną nordycką przyrodą, pozwoli poczuć klimat górskiej chaty pachnącej żywicą. 

Nordland-Naturale-148x898_148x1198_styl-skandynawski.jpg
Kolekcja Nordland. Fot. Ceramika Paradyż

ICELAND – enklawa szczęścia i spokoju

Kolekcja Iceland została zainspirowana surowymi deskami wprost po obróbce z tartaku. Jasne, neutralne odcienie i wyraźne słoje nadają wnętrzom przestrzenności i świeżości. Płytki sprawdzą się nie tylko w łazienkach, ale również pomieszczeniach, w których chcemy wprowadzić poczucie spokoju, jak sypialnia czy salon. Surową elegancję płytek można przełamać ciepłymi, pastelowymi barwami ścian oraz tkaninowymi dodatkami, dzięki czemu zapewnimy we wnętrzu lekki, domowy klimat.

iceland_ivory_14,8x119,8_14,8x89,8_sypialnia_styl_skandynawski.jpg
Kolekcja Iceland. Fot. Ceramika Paradyż

Kolekcje marki Paradyż z setu Home of Wood wpisują się w koncepcję Domu z Paradyża, dającą możliwości płynnego i modularnego aranżowania różnych przestrzeni domowych – łazienki, pokoju dziennego, sypialni, holu, kuchni, tarasów oraz elewacji budynków. Jeszcze w tym roku Home of Wood zostanie poszerzony o dwie kolekcje marki Paradyż My Way oraz dwie kolekcje marki Paradyż Classica. Całość koncepcji Domu z Paradyża dopełnią wdrożenia inspirowane kamieniem – Home of Stone oraz cementem – Home of Concrete.

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI