zdjecie_zaklad_3-2-min.jpg

Innowacyjne technologie marki Cerrad

Polska marka Cerrad inwestuje w innowacyjne technologie produkcji płytek wielkoformatowych.

12 sty 2021

Marka inwestuje ponad 122 mln złotych w pionierski park technologiczny. W Starachowicach powstaje ekologiczna linia wytwarzające innowacyjne, głęboko strukturalne produkty wielkofomatowe. Cerrad stawia na innowacyjne rozwiązania – linia przeznaczona do wytwarzania wielkoformatowych płytek ceramicznych będzie wykorzystywała braki miękkie, powstałe na etapie formowania gotowych produktów. To umożliwi tworzenie unikalnych, głębokich struktur. Nowa linia produkcyjna będzie stała za równie niespotykane na rynku produkty. Cerrad będzie kontynuował politykę zrównoważonego rozwoju – dbanie o zmniejszone zużycie surowców, wody i energii. Zoptymalizowana ekonomicznie produkcja znacznie ograniczy wpływ zakładu na środowisko naturalne.

Pilotażowa linia nowych produktów strukturalnych powstanie na terenie zakładu w Starachowicach. W drugiej połowie grudnia 2020 marka Cerrad ogłosiła przetarg na wybór dostawców rozwiązań technologicznych.


linia, zakład-min.jpg

- Mimo zastanej rzeczywistości związanej z pandemią, znajdujemy nowe, skuteczne rozwiązania, jednocześnie konsekwentnie realizując obraną strategię rozwoju, zakładającą wdrażanie kolejnych ambitnych projektów – przyznaje Paweł Bąk, Prezes Zarządu Cerrad. - Unikalna na skalę europejską proekologiczna linia, to dowód na to, że Cerrad stawia na innowacje i rozwój swojej oferty produktowej, ale jest również przedsiębiorstwem odpowiedzialnym społecznie – dodaje Prezes Zarządu.

zdjecie_zaklad_3-2-min.jpg

Cerrad z powodzeniem włącza się w promowanie i tworzenie innowacyjnych technologii. Działania marki wspiera Akademia Górniczo-Hutniczą. Wspólnie realizują projekty badawcze i rozwojowe, które znajdują uznanie instytucji publicznych. Wiele z nich pozyskało uznanie i znaczące środki na rozwój z Funduszy Europejskich. – 

"Skupiamy swoją uwagę na rozwijaniu własnego zaplecza rozwojowego, korzystając także z rodzimego dorobku naukowego uznanych autorytetów branży, tworząc innowacyjne rozwiązania służące produkcji i chroniące środowisko naturalne" – mówi Robert Cholewiński, Kierownik ds. Projektów Unijnych w Cerrad.  Wśród instytucji finansujących działania przedsiębiorstwa są między innymi Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Rozpoczęcie produkcji nowych, wielkoformatowych produków zaplanowano na początku 2022 roku. Cerrad otrzyma dotację 40% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt realizowany jest w ramach konkursu „Szybka ścieżka” prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.