Cerrad zakład produkcyjny

Innowacyjne technologie marki Cerrad

Polska marka Cerrad inwestuje w innowacyjne technologie produkcji płytek wielkoformatowych.

12 sty 2021

Marka inwestuje ponad 122 mln złotych w pionierski park technologiczny. W Starachowicach powstaje ekologiczna linia wytwarzające innowacyjne, głęboko strukturalne produkty wielkofomatowe. Cerrad stawia na innowacyjne rozwiązania – linia przeznaczona do wytwarzania wielkoformatowych płytek ceramicznych będzie wykorzystywała braki miękkie, powstałe na etapie formowania gotowych produktów. To umożliwi tworzenie unikalnych, głębokich struktur. Cerrad będzie kontynuował politykę zrównoważonego rozwoju – dbanie o zmniejszone zużycie surowców, wody i energii. Zoptymalizowana ekonomicznie produkcja znacznie ograniczy wpływ zakładu na środowisko naturalne.


Pilotażowa linia nowych produktów strukturalnych powstanie na terenie zakładu w Starachowicach. W drugiej połowie grudnia 2020 marka Cerrad ogłosiła przetarg na wybór dostawców rozwiązań technologicznych.


linia, zakład-min.jpg

- Mimo zastanej rzeczywistości związanej z pandemią, znajdujemy nowe, skuteczne rozwiązania, jednocześnie konsekwentnie realizując obraną strategię rozwoju, zakładającą wdrażanie kolejnych ambitnych projektów – przyznaje Paweł Bąk, Prezes Zarządu Cerrad. - Unikalna na skalę europejską proekologiczna linia, to dowód na to, że Cerrad stawia na innowacje i rozwój swojej oferty produktowej, ale jest również przedsiębiorstwem odpowiedzialnym społecznie – dodaje Prezes Zarządu.

Cerrad zakład produkcyjny

Cerrad z powodzeniem włącza się w promowanie i tworzenie innowacyjnych technologii. Działania marki wspiera Akademia Górniczo-Hutniczą. Wspólnie realizują projekty badawcze i rozwojowe, które znajdują uznanie instytucji publicznych. Wiele z nich pozyskało uznanie i znaczące środki na rozwój z Funduszy Europejskich. 


"Skupiamy swoją uwagę na rozwijaniu własnego zaplecza rozwojowego, korzystając także z rodzimego dorobku naukowego uznanych autorytetów branży, tworząc innowacyjne rozwiązania służące produkcji i chroniące środowisko naturalne" – mówi Robert Cholewiński, Kierownik ds. Projektów Unijnych w Cerrad.  Wśród instytucji finansujących działania przedsiębiorstwa są między innymi Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Rozpoczęcie produkcji nowych, wielkoformatowych produktów zaplanowano na początku 2022 roku. Cerrad otrzyma dotację 40% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt realizowany jest w ramach konkursu „Szybka ścieżka” prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI