Salon kąpielowy w stylu glamour

Klasyczna elegancja i nowoczesność – baterie Lacrima FDesign

Klasyka europejskiego wzornictwa nieprzemijająco inspiruje kolejnych projektantów.

11 sie 2021

Kiedy vintage spotyka nowoczesność

Współczesne trendy chętnie sięgają po szlachetne formy vintage. Marka FDesign stworzyła serię baterii Lacrima, łącząca zarówno doskonale dopracowane formy z nowoczesnymi, proekologicznymi rozwiązaniami. Producent stawia na zrównoważony rozwój, oparty na racjonalnym wykorzystaniu zasobów i tworzenia funkcjonalnych produktów na lata. Seria Lacrima to rozbudowana kolekcja armatury do wyjątkowych łazienek i kuchni.

Salon kąpielowy w stylu glamour
Baterie FDesign Lacrima w aranżacji luksusowego salonu kąpielowego. Fot. FDesign
Lacrima
Marka FDesign
sprawdź
FDesign Lacrima FD1-LRA-2-66
Bateria umywalkowa ze spustem, stary brąz
sprawdź
FDesign Lacrima FD1-LRA-11A-66
Bateria wannowa 4-otworowa, stary brąz
sprawdź

Baterie i zestawy natryskowe z kolekcji Lacrima to propozycja dla fanów ponadczasowej, nieco nostalgicznej klasyki. Okrągłe detale uchwytów mają kształt kropelek łez – stąd włoska nazwa kolekcji oznaczająca łzy Lacrima. Wyróżnia je romantyczna estetyka retro, czerpiąca z tradycyjnych ornamentów popularnych w europejskim wzornictwie od stuleci. Jednym z takich motywów jest paisley, z charakterystycznymi, łezkowatymi kształtami.

Zielona łazienka z armaturą Lacrima
Kolekcja Lacrima pasuje również do współczesnych, minimalistycznych aranżacji. Fot. FDesign
FDesign Lacrima FD1-LRA-2-11
Bateria umywalkowa ze spustem, chrom
sprawdź
Lacrima
Marka FDesign
sprawdź
FDesign Lacrima FD1-LRA-7PASET2-11
Zestaw prysznicowy podtynkowy z baterią, chrom
sprawdź

Miękkie, wyoblone kształty baterii doskonale łączą się z dekoracyjnymi uchwytami. Armatura stanie się niezwykłą, ekspresyjną ozdobą wnętrza. Pasuje zarówno do klasycznych form ceramiki sanitarnej, jak i modnych, minimalistycznie współczesnych kształtów. Wybór wysokiej jakości baterii to inwestycja na lata – marka FDesign udziela aż do 7 lat gwarancji na swoje produkty. Seria FDesign jest wyposażona w najnowsze rozwiązania, które ograniczą zużycie wody i jego szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Aeratory w końcówkach wylewek pozwalają realnie zmniejszyć zużycie wody. Armatura FDesign jest wykończona wysokiej jakości, odporną na szkodliwe czynniki powłoką. Dekoracyjne odcienie chromu i antycznego brązu doskonale odnajdą się w historyzującej, jak i współczesnej aranżacji.

Biała łazienka z jodełkową podłogą
Wyjątkowe baterie Lacrima potrzebują odpowiedniego towarzystwa - dobierzmy stylową ceramikę i akcesoria. Fot. FDesign
#Ułóż to w jodełkę
sprawdź
Lacrima
Marka FDesign
sprawdź
FDesign Lacrima FD1-LRA-2-11
Bateria umywalkowa ze spustem, chrom
sprawdź
#Płytka drewnopodobna
sprawdź

Kolekcja baterii Lacrima jest rozbudowana i różnorodna – do łazienki przeznaczone są baterie umywalkowe, do bidetu, prysznicowe z natryskiem punktowym oraz kilka wariantów baterii wannowych: ściennych ze słuchawką prysznicową, wielootworowe oraz niezwykle dekoracyjne baterie stojące. Ciekawym elementem są również komplety natryskowe, wyposażone w klasyczną deszczownicę, dostępne w dwóch wariantach montażu: podtynkowym i natynkowym. Serię zamykają dwie baterie kuchenne, z których jeden model jest wyposażony w dodatkową słuchawkę. Seria Lacrima, podobnie jak inne kolekcje oferowane przez markę FDesign, jest dostępna w formie kompatybilnych systemów łazienkowych i kuchennych.

Bateria wannowa w kolorze stary brąz FDesign Lacrima
Detale wylewek i uchwytów staną się piękną ozdobą wnętrz. Fot. FDesign
FDesign Lacrima FD1-LRA-11A-66
Bateria wannowa 4-otworowa, stary brąz
sprawdź
Lacrima
Marka FDesign
sprawdź

Co ważne, rodzina Lacrima – tak jak wszystkie kolekcje marki FDesign – oferowana jest w formie kompleksowych systemów łazienkowych i kuchennych z dopasowanymi akcesoriami. Baterie Lacrima występują w dwóch wariantach kolorystycznych. Wariant antycznego brązu w doskonały sposób łączy klasyczny design z eleganckim odcieniem, charakterystycznym dla estetyki vintage. Warto uzupełnić je wysmakowanymi materiałami – wzorami marmuru, ciepłego drewna oraz dodatkami w podobnej tonacji.

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI