KOLO_GEBERIT_plakat_B1_2020-scaled.jpg

Konkurs Koło 2020

Zadaniem konkursowym jest projekt pawilonu z toaletą publiczną na terenie Łazienek Północnych w Warszawie...

28 kwi 2020

Tegoroczna edycja konkursu projektowego organizowanego przez markę Koło stawia przed uczestnikami bardzo szczególne wyzwanie. Tematem jest projekt łazienek...Królewskich! Hasło „Concept Merliniego – przeszłość dla przyszłości” ma inspirować architektów i projektantów do stworzenia koncepcji pawilonu z funkcją toalety publicznej, dla Muzeum Łazienki Królewskie. Pawilon ma stanąć w najcenniejszym w Polsce klasycystycznym zespole pałacowo-parkowym.

Uczestnicy staną przed nie lada wyzwaniem projektowym: muszą stworzyć nowy pawilon publicznej toalety, zachowując kontekst historyczny, kulturowy i przestrzenny Łazienek Królewskich.

Termin składania prac konkursowych: 08.05.2020 r.

Teren objęty projektem konkursowym znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu rekreacyjno-sportowego Agrykola oraz Kanału Piaseczyńskiego, wzdłuż ulicy Myśliwieckiej. To ważny ciąg o charakterze pieszo-jezdnym, chętnie uczęszczanym przez okolicznych mieszkańców i turystów. Otoczenie stanowią unikatowe obiekty o zabytkowym charakterze: Ermitaż i Oficyna Ermitażu, czyli budynki należące do zespołu Łazienek. Dalej położony jest również Pałac na Wyspie, Podchorążówka oraz Zamek Ujazdowski.

KOLO_GEBERIT_plakat_B1_2020-scaled.jpg

Organizatorzy podkreślają, jak istotne jest stworzenie projektu w duchu zrównoważonego rozwoju. Projekty konkursowe powinny wykorzystywać materiały przyjazne środowisku i odnawialne źródła energii oraz racjonalna gospodarka wodna. Projekty mają promować postawy proekologiczne wśród mieszkańców i turystów, odwiedzających Muzeum Łazienki Królewskie. 


Więcej informacji na stronie organizatora: konkurskolo.pl

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI