Granatowe wykończenie ścian w łazience

Love You Navy finalistą konkursu Dobry Wzór 2020

Nowość od marki Opoczno - kolekcja Love You Navy doceniona przez Ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego...

01 wrz 2020
Biała kuchnia w drewnie z jodełkową mozaiką
Kuchnia w kolekcji Love You Navy. Fot. Opoczno
#Bestsellery
sprawdź
Opoczno Love You White Full Mosaic Satin ND1034-003
Mozaika, 29x29 cm
sprawdź
#Ułóż to w jodełkę
sprawdź
Opoczno Grand Wood Rustic Light Brown OP498-029-1
Płytka podłogowa, 19,8x119,8 cm
sprawdź
Love You Navy
Marka Opoczno
sprawdź

Konkurs Dobry Wzór to Polskie wydarzenie z 27-letnią tradycją, a przyznawane w nim nagrody to najbardziej prestiżowe i cenione wyróżnienia w świecie designu. W tym roku do finału konkursu jury zakwalifikowało aż 115 produktów i usług, stanowiących przykłady najlepszego wzornictwa. W zaszczytnym gronie finalistów znalazła się również kolekcja marki Opoczno – Love You Navy, z elementami najpopularniejszego koloru roku. Płytki w kolorze głębokiego granatu wyróżnia też oryginalne, satynowe wykończenie. Tę kolekcję płytek najczęściej wybierali projektanci wnętrz, biorący udział w konkursie organizowanym przez markę Opoczno.

Pomysł na tę kolekcję powstał na początku 2019 roku. Okazało się, że intuicja mnie nie zawiodła, bo gdy ogłoszono, że kolorem roku 2020 jest Classic Blue, nasza kolekcja już była w trakcie produkcji” – mówi Marcelina Skupińska, Senior Product Manager Opoczno, autorka kolekcji. - „Wybór koloru bazował głównie na mojej obserwacji rynku, międzynarodowych targów oraz potrzeb naszych klientów. Starałam się stworzyć coś wyjątkowego w odbiorze, a jednoczenie niezupełnie szalonego. Taka właśnie jest kolekcja Love You Navy. Przyciąga wzrok, a jednocześnie jest ponadczasowa”.

Marcelina_Skupińska_Senior Product Manager_Opoczno.jpg
Autorka kolekcji Marcelina Skupińska - Senior Product Manager

Nasycony kolor, satynowy połysk i jodełka Chevron

Kolekcja zachwyca odważną kolorystyką i charakterystycznym wykończeniem. - „Kolor niebieski jest kluczowy w przypadku tej kolekcji. Wybrałam powierzchnię satynową, ponieważ dodaje mu głębi i szlachetności. Satyna wspaniale prezentuje się w kolekcjach ściennych, ponieważ jest subtelna i miękka w odbiorze. Płytki ceramiczne często wybieramy również poprzez dotyk, a wtedy satyna jest bezkonkurencyjna” – wyjaśnia Marcelina Skupińska.
Na kolekcję składają się płytki gładkie i strukturalne z ponadczasowo pięknym wzorem Chevron. Dekoracje wprowadzają elegancki element do wnętrz łazienek, salonów i kuchni. Dwukolorowa mozaika tworzy kaskadowy, przykuwający wzrok wzór na ścianach. - „Mozaiki to najbardziej zaskakujące elementy kolekcji” – mówi autorka kolekcji. - "Możemy je układać w regularne, mieszane albo kaskadowe wzory".

Granatowa łazienka glamour
Eleganckie wnętrze w stylu glamour. Fot. Opoczno
Opoczno PS901 Navy Satin OP1021-004-1
Płytka ścienna, 29x89 cm
sprawdź
#W kolorze nieba
sprawdź
Opoczno Love You Navy Structure Satin OP1021-001-1
Płytka ścienna, 29x89 cm
sprawdź
Love You Navy
Marka Opoczno
sprawdź
Opoczno Love You Navy Half Mosaic Satin ND1034-002
Mozaika, 29x29 cm
sprawdź

Materia dla projektantów

Starannie dopasowane elementy kolekcji Love You Navy umożliwiają stworzenie intrygujących aranżacji. Oryginalne wzory sprawiają, że płytki stają się wyjątkową dekoracją wnętrza.- „Format, kolory, rodzaj elementów oraz spójna dla wszystkich elementów powierzchnia zostały opracowane tak, aby dać projektantom jak najwięcej możliwości tworzenia różnorodnych koncepcji wnętrz. Niezależnie od tego, jakie zestawią kolory czy motywy, całość stworzy spójne, przemyślane wnętrze” – podkreśla Marcelina Skupińska.

Kolorystyka i wzornictwo wpisują się w najmodniejsze trendy wykończenia wnętrz. Możliwości kolekcji doceniają architekci i projektanci – seria Love You Navy została wykorzystana w projekcie nagrodzonym I miejscem w pierwszej edycji konkursu organizowanego przez markę Opoczno #Opoczno i architekci pomagają, z pracami zgłaszanymi pod hasztagiem #OpocznoiArchitekci. - „Urzekł mnie nasycony kolor płytek oraz dekor typu Chevron. Świetnie prezentuje się mozaika w wersji Full, a wersja Half daje ciekawe możliwości projektowe, tworząc pewnego rodzaju przejście tonalne z bieli w drewno” - mówi Aleksandra Sobiesak z pracowni Kapa Studio, autorka nagrodzonego projektu. - „Kolekcja pozwala stworzyć zarówno odważne wnętrze, intensywne w barwie, jak i bardziej delikatną wersję w bieli”.

Autorka innego wyróżnionego w konkursie projektu również wybrała płytki Love You Navy. - "W kolekcji zachwycił nas piękny kolor granatu w połączeniu z ciepłym odcieniem drewna" – mówi projektantka Justyna Król z Pracowni Projektowej Czerwona Cegła. - „Ponadto, różne elementy, faktury oraz kolorystyka tych produktów dają szerokie możliwości projektowe”.

Łazienka w drewnie z płytkami strukturalnymi
Jasna łazienka z wariantem płytek Love you Navy White Fot. Opoczno
Opoczno PS904 White Satin OP1021-005-1
Płytka ścienna, 29x89 cm
sprawdź
Opoczno Love You White Half Mosaic Satin ND1034-001
Mozaika, 29x29 cm
sprawdź
#Bestsellery
sprawdź
Opoczno Love You White Full Mosaic Satin ND1034-003
Mozaika, 29x29 cm
sprawdź
Opoczno Love You White Structure Satin OP1021-002-1
Płytka ścienna, 29x89 cm
sprawdź
Love You Navy
Marka Opoczno
sprawdź

Seria płytek Love You Navy dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych: Blue oraz White, w nowoczesnym formacie 30x90 cm. W kolekcji, obok płytek bazowych gładkich z satynowym wykończeniem wchodzą także płytki z dekoracyjną strukturą oraz płytki drewnopodobne. Wyjątkowe elementy dekoracyjne stanowią mozaiki z jednobarwną jodełką w opcji Full oraz Half — łączące kolor i drewno.

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI