Gosia Baczyńska w siedzibie Ceramiki Paradyż

Moda na dobry design

Ceramika Paradyż podejmuje współpracę ze znaną i cenioną projektantką mody - Gosią Baczyńską

04 lut 2021

Odważne, nietuzinkowe projekty to przyszłość wzornictwa użytkowego. Kreatywność ze świata wielkiej mody i designu mogą iść teraz w parze – Ceramika Paradyż ogłasza współpracę z kreatorką Gosią Baczyńską. Projektantka jest uznaną osobistością w świecie mody – jej kreacje chętnie noszą takie sławy jak księżna Kate Middleton, aktorka Halle Berry czy noblistka Olga Tokarczuk. Teraz Gosia Baczyńska bierze aktywny udział w tworzeniu kolekcji płytek ceramicznych Paradyż My Way – prestiżowej linii produktów marki Paradyż.


Projekty Gosi Baczyńskiej wyróżnia artystyczne spojrzenie na modę. Kolekcje sygnowane nazwiskiem projektantki są zaliczane do elitarnego grona ikon stylu i wyjątkowej elegancji. Gosia Baczyńska tworzy ubrania dla kobiet świadomych i niezależnych, które chciałyby strojem podkreślić własną wyjątkową osobowość. Kolekcje powstają z autentycznej pasji. Nowa linia płytek Paradyż My Way to propozycja również skierowana do takich odbiorców – świadomych i poszukujących środków wyrazu dla własnych, niepowtarzalnych przestrzeni. Projektantka aktywnie uczestniczy w każdym etapie powstawania kolekcji płytek ceramicznych.

Ceramika Paradyż w biurze projektowym Gosi Baczyńskiej.jpg
Ceramika Paradyż w biurze projektowym Gosi Baczyńskiej. Fot Materiały prasowe

„- Od ponad trzech dekad napędzamy polskie wzornictwo, stawiając na nieustanny rozwój i doskonalenie portfolio produktowego. Inspirujemy pięknem i odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, proponując im odważne i zmysłowe kolekcje. Tym razem zdecydowaliśmy się połączyć tylko z pozoru odległe dwa światy: wielkiej mody i designu. Poprzez nawiązanie współpracy z cenioną na całym świecie projektantką Gosią Baczyńską, mamy poczucie tworzenia czegoś absolutnie wyjątkowego. Jest to dla nas zaszczyt, jak i ogromne wyzwanie”. – mówi Michał Drożdż, członek zarządu, dyrektor generalny ds. designu i strategii marketingowej w Ceramice Paradyż.


Gosia Baczyńska w siedzibie Ceramiki Paradyż
Gosia Baczyńska w siedzibie Ceramiki Paradyż. Fot. Materiały prasowePierwszym podjętym wspólnie przedsięwzięciem Ceramika Paradyż i Gosi Baczyńskiej był pokaz mody w Łazienkach Królewskich, objęty patronatem przez markę. Autorska kolekcja projektantki Per aspera ad astra została zaprezentowana w zachwycającym otoczeniu. Myśl przewodnia kolekcji czerpała ze wzorów i motywów renesansowych – zarówno pokaz, jak i kolekcja zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez środowisko artystyczne. Stylistyka luksusowych tkanin stała się doskonałą inspiracją dla podziwiającego pokaz zespołu kreatywnego Ceramiki Paradyż. Spotkanie z projektantką i jej wyjątkowymi kreacjami pozwoliło owocnie kontynuować współpracę nad nowymi kolekcjami ceramiki. W ten sposób łączą się dwa, pozornie skrajnie odległe obszary projektowania.


Pokaz mody w Łazienkach Królewskich (2).jpg
Pokaz mody w Łazienkach Królewskich. Fot. Materiały prasowe

"- Spotkaliśmy się na pokazie w Łazienkach Królewskich. To właśnie wtedy zespół projektowy Ceramiki Paradyż po raz pierwszy zetknął się z wyjątkową atmosferą, sylwetkami mojej kolekcji i przede wszystkim teksturą tkanin do niej użytych. Postanowiliśmy nawiązać współpracę, aby stworzyć coś absolutnie wyjątkowego. "– powiedziała Gosia Baczyńska

Ceramika Paradyż w biurze projektowym Gosi Baczyńskiej (2).jpg
Ceramika Paradyż w biurze projektowym Gosi Baczyńskiej. Fot. Materiały prasowe

Prace wdrożeniowe nowej kolekcji wielkoformatowych płytek ściennych 40x120 cm są już na bardzo zaawansowanym etapie. Każdy z elementów jest tworzony z należytą starannością i precyzją, należną dziełu sztuki użytkowej. Detale stylistyczne kolekcji czerpią z bogatego dorobku i doświadczenia kreatywnego projektantki, której wprawne oko czuwało nad całym procesem tworzenia kolekcji Paradyż My Way.

„- Niezwykle zaskakujące było dla mnie to, jak kawałek tkaniny, cekin, czy relief koronki może wywołać tyle pytań, zachwytów czy wątpliwości na kolejnych etapach tworzenia, aż do momentu znalezienia odpowiednich tricków technologicznych. Zainspirowało mnie to do dalszych poszukiwań i często ryzykownych decyzji, w których nigdy nie pozostawałam sama. Poszczególne elementy, które kiedyś stanowiły oddzielne kolekcje, teraz dzięki odpowiednio dobranym rozwiązaniom, można będzie ze sobą łączyć i zestawiać w zaskakujący sposób, tworząc zupełnie indywidualne, unikatowe przestrzenie. To mogło się udać tylko z tak wspaniałym zespołem projektowym, z którym nie tylko z radością współpracowałam na każdym etapie projektu, lecz także niezwykle się zżyłam. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale już teraz możemy być ogromnie dumni z jej efektów. Są naprawdę spektakularne” – dodała Gosia Baczyńska.


Gosia Baczyńska w siedzibie Ceramiki Paradyż (4).jpg
Gosia Baczyńska w siedzibie Ceramiki Paradyż. Fot. Materiały Prasowe


„- Kreatywność Gosi Baczyńskiej będzie widoczna niemal w każdym detalu. Znaleźliśmy możliwości przeniesienia jej talentu i emocji na materiał ceramiczny. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie zdobnicze i łączymy je z innowacyjnymi pomysłami kreacyjnymi, dbając o zachowanie najwyższej jakości. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ze strony artystki i całego zespołu projektowego Ceramiki Paradyż już wkrótce na rynku pojawią się piękne kolekcje, które skradną serca naszych klientów”. – dodaje Michał Drożdż


Premiera kolekcji Paradyż My Way by Gosia Baczyńska zaplanowana jest na II kwartał 2021 roku. Więcej szczegółów już wkrótce.