Kolekcja Modernizm - nagroda

Modernizm zdobywcą nagrody Bronze A’Design Award 2020

Wzornictwo marki Ceramika Paradyż po raz kolejny zdobyło uznanie na arenie międzynarodowego designu.

06 maj 2020

Kolekcja Modernizm zaprojektowana przez Maję Ganszyniec otrzymała nagrodę Bronze A' Design Award w kategorii materiały budowlane i elementy konstrukcyjne. A’ Design Award and Competition jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów, cieszących się znacznym uznaniem w świecie designu. Przyznana nagroda świadczy nie tylko o wyjątkowości produktu – jest również podkreśleniem innowacyjności i funkcjonalności, który może pomóc zmienić świat na lepsze. Nagrodzone pomysły stają się inspiracją dla kolejnych twórców, producentów, architektów i inwestorów. Uroczyste wręczenie nagród A’ Design Award and Competition odbywa się co roku podczas gali w Teatro Sociale Como we Włoszech. Data tegorocznego wydarzenia jeszcze nie została wyznaczona.

Modernizm detal gorsecików

-„Jesteśmy ogromnie dumni z tego prestiżowego wyróżnienia. A’Design Award to docenienie naszej kolekcji we Włoszech, czyli w samym centrum światowego designu płytek ceramicznych. Nagroda jest potwierdzeniem naszego przekonania, że inwestycja w dobre wzornictwo ma ogromny sens, a tworzenie nowoczesnego produktu warto opierać o historię i tradycję. Tym właśnie jest kolekcja Modernizm, która łączy dziedzictwo polskiej ceramiki z innowacyjnymi możliwościami tworzenia współczesnych wnętrz” – mówi Michał Drożdż, członek zarządu, dyrektor generalny ds. designu i strategii marketingowej.

Aranżacja tarasu w kolekcji Modernizm
Aranżacja tarasu w kolekcji Modernizm. Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Modernizm Brown Mozaika Prasowana K.3,6X4,4
Mozaika, 30,9x30,9 cm
sprawdź
Paradyż Modernizm Bianco Mozaika Prasowana K.3,6X4,4 Mix B
Mozaika, 30,9x30,9 cm
sprawdź
Modernizm
Marka Paradyż
sprawdź

„Cieszę się bardzo, że jury konkursu dostrzegło wartość projektu Modernizm i doceniło nie tylko atrakcyjny produkt, ale przede wszystkim ideę stojącą za nim. Widać, że kolekcja osadzona w tradycji i lokalności, wpisuje się świetnie w kontekst współczesnego rynku międzynarodowego. To dowód na to, że pewne rozwiązania są prawdziwie ponadczasowe i bronią się niezależnie od czasu i miejsca. Piękny, trwały i naturalny materiał użyty w kolekcji pozwoli cieszyć się nią przez kolejne dziesięciolecia” – powiedziała Maja Ganszyniec, projektantka kolekcji Modernizm i właścicielka Studia Ganszyniec.

Maja Ganszyniec Fot. Weronika Trojanowska
Maja Ganszyniec, Fot. Weronika Trojanowska

A’Design Award & Competition to coś więcej niż konkurs wzornictwa. Misją wydarzenia jest szerzenie globalnej świadomości dobrego projektowania oraz promocja prac najlepszych designerów na całym świecie. Zgłoszenia w konkursie zostają ocenione przez niezależne jury, składające się z ekspertów w swoich branżach. W tym roku nagrodzono łącznie 2089 zwycięskich prac ze 107 krajów w 105 różnych dyscyplinach kreatywnych, związanych z projektowaniem i wzornictwem. Kolekcja ceramiki Modernizm jest zdobywcą zaszczytnego tytułu Bronze A’Design Award. Laureaci tej nagrody są wyróżniani za doskonałe wzornictwo, a uzyskuje je jedynie od 5 a 10% wszystkich laureatów konkursu.

Detal gorsecików kolekcji Modernizm

Ceramika Paradyż jest jedynym polskim producentem z branży ceramicznej, który w swoim kreatywnym dorobku posiada aż 3 nagrody w międzynarodowych konkursach wzornictwa przemysłowego: Red Dot Design Award 2016 za kolekcję Trakt, iF Design Award 2017 za kolekcję Elanda/Elando oraz Bronze A’Design Award 2020 za kolekcję „Modernizm”. 

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI