Centrum_Tubadzin (04).jpg

Nowe centrum logistyczne Grupy Tubądzin

Nowa inwestycja Grupy Tubądzin w Centrum Logistyczno-Dystrybucyjnym w Cedrowicach.

11 cze 2021

Nowy, automatyczny magazyn Grupy Tubądzin w Cedrowicach pozwala obsłużyć ponad 50 000 TIR-ów rocznie, koszt wybudowania nowego centrum wyniósł blisko 80 milionów złotych.Modernizacja Centrum Logistycznego to element długofalowej strategii rozwoju firmy. Umożliwia ona w pełni elastyczną, optymalną czasowo kompletację i wysyłkę asortymentu towaru, dostosowanego do zindywidualizowanych zamówień odbiorców. Inwestycja realizowana była we współpracy z renomowanymi firmami – generalnym wykonawcą robót budowlanych i dostawcami zaawansowanej technologii magazynowej, cenionymi za profesjonalne osiągnięcia na rynku krajowym i za granicą. Rozbudowa Centrum Logistycznego, która kosztowała 80 mln zł, a także niedawne modernizacje w fabrykach w Ozorkowie i Tubądzinie o wartości 40 mln zł, są kolejnymi etapami rozwoju Grupy Tubądzin – mówi Mirosław Jędrzejczyk, Prezes Zarządu Grupy Tubądzin.

 

Centrum_Tubadzin (2).jpg
Fot. Tubądzin

Dzięki inwestycji udało się przyspieszyć i zoptymalizować procesy logistyczne, co przekłada się na skrócenie czasu realizacji zamówienia. Działania te umożliwiają nam jeszcze lepszą obsługę naszych klientów – dodaje Mirosław Jędrzejczyk i zapowiada kolejne inwestycje. 


Nie spoczywamy na laurach i cały czas się rozwijamy. Wkrótce rozpoczniemy rozbudowę naszej sieradzkiej fabryki o drugą linię do produkcji wielkoformatowych gresów. Wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych umożliwia Grupie Tubądzin spełnianie wszelkich – często bardzo rygorystycznych – norm dotyczących bezpieczeństwa i jakości produktu, obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. Zaawansowane technologie, wysokie standardy jakościowe i atrakcyjne wzornictwo to elementy strategii konieczne do utrzymania konkurencyjnej pozycji na rynku. Konieczne, ale niewystarczające. Niestety, poza wyzwaniami właściwymi dla działania w naturalnym środowisku zdrowej konkurencji, napotykamy także na bariery o charakterze administracyjnym, wynikające z decyzji podejmowanych przez władze innych państw. Z niepokojem śledzimy informacje o możliwym nałożeniu przez Ukrainę ceł na płytki importowane z Unii. Bardzo liczymy w tym przypadku na zdecydowaną i skuteczną reakcję zarówno ze strony władz krajowych, jak i unijnych. Polska to trzeci, co do wielkości, producent płytek ceramicznych w Europie. Nie chcemy dopuścić do tego, aby nasza branża znalazła się w sytuacji, jakiej wcześniej doświadczyli polscy eksporterzy wołowiny.

Nowe Centrum Logistyczne podzielono na dwie strefy. W części pierwszej znajduje się miejsce na 20 000 palet, ułożonych na wysokości 9,5 metra. W drugiej części znajduje się magazyn paletowy o wys. 23 metrów, mieszący blisko 9 000 palet z płytkami największej rotacji. W tym miejscu następuje także komplementacja i wysyłka zamówień.

Centrum_Tubadzin (1).jpg
Fot. Tubądzin

Stawiamy na najnowsze technologie, które gwarantują najlepszą jakość usługi i komfort pracy – mówi Jolanta Gałązka, Dyrektor Logistyki. 


W nowej części magazynu składowany jest ładunek o wadze przekraczającej 10 000 000 kg. Dzięki systemowi taśm i przenośników oraz 8 układnicom paletowym, poruszającym się z prędkością 3 m/s, płytki sprawnie docierają do stanowisk kompletacyjnych. Jeden pracownik może realizować w tym samym czasie aż 4 różne zamówienia. Pomagają mu w tym mechaniczne urządzenia chwytające, dzięki którym jedną ręką można przenieść ładunek o wadze 210 kg – dodaje Jolanta Gałązka


 

Palety dostarczane są do magazynu przenośnikami o łącznej długości 1000 m. Pracą układnic i transportem palet po przenośnikach kieruje system PLC (Programmable Logic Controller), a za zarządzanie całym procesem odpowiadają zintegrowane z nim systemy MFC (Material Flow Control) i WMS (Warehouse Management System). W obiekcie znajduje się także magazyn pojemnikowy, tak zwany miniload, który pozwala umieścić płytki dekoracyjne, listwy i mniejsze elementy kolekcji w 4500 pojemnikach.

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI