Kolekcja BOHO moodboard fot. Tubądzin.jpg

Nowe kolekcje Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin

Cztery wyjątkowe kolekcje Boho, Sophisticated, Timeless i Funky to podróż przez świat wielkiej mody.

23 wrz 2021

Cztery wyjątkowe kolekcje to podróż przez świat wielkiej mody. Międzynarodowa premiera odbędzie się na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii. Kolekcje Boho, Sophisticated, Timeless i Funky czerpią inspiracje z najpopularniejszych trendów ze świata mody i wnętrz. W kolekcjach możemy dostrzec odważne wzornictwo, charakterystyczne dla Macieja Zienia. Projektant zaprasza odbiorcę do doświadczenia odczuć i wrażeń, aby sam poczuł się jak kreator mody w twórczym procesie. Kolekcje są zaskakujące, pełne różnorodności i oryginalnych dekoracji. Znajdziemy tu połączenia naturalnych materiałów z geometrycznymi formami, wzorami ze świata mody i zaskakującymi fakturami. Równie szeroka jest paleta kolorystyczna kolekcji: oferuje zarówno klasyczne beże, brąz i połyskujące złoto oraz wiele modnych akcentów kolorystycznych.

Kolekcja FUNKY moodboard fot. Tubądzin.jpg
Kolekcja FUNKY - moodboard. fot. Tubądzin.

„Projektując kolekcje płytek dla Ceramiki Tubądzin, zawsze starałem się, by nawiązywały one do mody. Tak też stało się tym razem. Moja ceramika romansuje z obecnie dominującymi stylami modowymi. Charakterystyczne dla nich elementy trafiają prosto z wybiegów do wnętrz. W nowych kolekcjach znajdziemy odniesienia do delikatności szlachetnych tkanin, wyrazistości ponadczasowych materiałów czy kultowych wzorów, które zinterpretowałem w oparciu o własne wyobrażenie każdego ze stylu” – wyjaśnia Maciej Zień, projektant mody i wnętrz, autor kolekcji płytek ceramicznych zaprojektowanych specjalnie dla Grupy Tubądzin.

Maciej-Zień-fot.-Tubądzin.jpg
Autor kolekcji Maciej Zień. Fot. Tubądzin

„Boho, które charakteryzuje się naturalnością i etnicznymi wzorami, daje wrażenie lekkości i wolności. Wytworna kolekcja Sophisticated z motywem art déco otula wyjątkowością i pozwala poczuć się niepowtarzalnie. Funky, w której odnajdziemy grę formą i kolorem, przyniesie wspomnienie radosnej, niezobowiązującej zabawy, natomiast ponadczasowa elegancja Timeless wprowadzi komfort i harmonię” – dodaje Maciej Zień.

Kolekcja BOHO moodboard fot. Tubądzin.jpg
Moodboard z kolekcją BOHO. Fot. Tubądzin

Owocna współpraca marki Ceramika Tubądzin z projektantem Maciejem Zieniem zaczęła się w 2009 roku. Zień na przestrzeni kilkunastu lat stworzył swój niepowtarzalny sposób rozumienia i projektowania wnętrz. Inspiruje się światową modą i trendami, łącząc je ze swoim stylem i indywidualnym, kreatywnym podejściem. Maciej Zień swoje kolekcje opiera na szlachetnych materiałach, odważnych wzorach i doskonałej dbałości o detale.


"Zapraszając 12 lat temu do współpracy jednego z najlepszych polskich projektantów mody, mieliśmy świadomość, że wkraczamy w nieznany dotąd w naszej branży obszar, który zmieni sposób myślenia o wnętrzu i otaczającej nas przestrzeni. Odchodząc od tradycyjnego wzornictwa i postrzegania płytki ceramicznej głównie przez pryzmat funkcjonalności, na rzecz designu, za którym stoi jakość, technologia i doświadczenie specjalistów Grupy Tubądzin, wypracowaliśmy nowy model tworzenia kolekcji i prezentowania ceramiki. Propozycje Macieja Zienia od samego początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów indywidualnych i inwestorów, zarówno w kraju, jak i za granicą, dlatego cieszymy się, że na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii będziemy mogli pokazać cztery najnowsze kolekcje projektanta."– mówi Andrzej Ramel, dyrektor sprzedaży krajowej i marketingu, członek zarządu Grupy Tubądzin.

Kolekcja SOPHISTICATEDmoodboard fot. Tubądzin.jpg
Kolekcja SOPHISTICATED. Fot. Tubądzin

Nowe kolekcje nakreślają nowy kierunek rozwoju dla całej marki Tubądzin kreacja Maciej Zień. Najpopularniejsze produkty z dotychczasowych serii inspirowanych stolicami świata będą teraz przypisane do stylów modowych. Nowy podział ma na celu ułatwić klientom odnajdywanie i komponowanie produktów w zestawy do aranżacji wyjątkowych przestrzeni.


Światowa premiera nowych kolekcji oraz zmodernizowanej konwencji Tubądzin kreacja Maciej Zień odbędzie się na Międzynarodowych Targach Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek – Cersaie 2021. Targi odbywają się w dniach 27 września – 1 października. Równolegle, Grupa Tubądzin zaprezentuje także aż 34 nowe wzory płytek wielkoformatowych marki MONOLITH oraz 17 nowych kolekcji łazienkowych w najpopularniejszych formatach 30 x 60cm, 30 x 75cm i 33 x 90cm. Ekspozycję marki będzie można zwiedzać w hali 16, na stoisku C18-D19.

Kolekcja TIMELESS moodboard fot. Tubądzin.jpg
Kolekcja TIMELESS. Fot. Tubądzin