Fabryka Ceramiki Tubądzin III w Sieradzu.JPG

Plany Ceramiki Tubądzin na 2020 rok

Jakie są plany na najbliższe miesiące w Grupie Tubądzin? Dalsza ekspansja w branży płytek ceramicznych...

30 sty 2020

W lata dwudzieste XXI wieku Tubądzin wkracza jako lider w branży płytek ceramicznych, z planami dalszej ekspansji, zwiększenia sprzedaży i kreowania trendów, a przede wszystkim kontynuacji ekologicznych praktyk w produkcji najlepszej klasy płytek. Rok 2020 to także Tubądzin Design Awards i wydarzenia towarzyszące w całej Polsce i poza nią. 


Wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin, Amadeusz Kowalski zapowiada nadchodzące miesiące:

Rok 2019 był dla nas dobrym rokiem, zarówno pod kątem zaimplementowanych nowych technologii jak i wdrożonych nowych kolekcji, które zdobyły wysokie uznanie rynku oraz finalnych nabywców. Jak każdy kolejny rok, również 2020 będzie dla nas okresem wyzwań, zarówno na rynku krajowym jak i na rynkach zagranicznych, gdzie prowadzimy intensywną ekspansję. Jedną z priorytetowych inwestycji, które realizujemy to rozbudowa Centrum Logistycznego. W Cedrowicach powstaje nowy zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, który przyspieszy i ułatwi proces kompletowania zamówień. Dzięki temu zoptymalizujemy i usprawnimy procesy logistyczne, tak aby naszym dystrybutorom zapewnić najwyższej klasy obsługę. Nakłady inwestycyjne na rozbudowę centrum logistycznego to ponad 50 mln złotych, inwestycję panujemy ukończyć i oddać do użytku w połowie roku. 

W planach na ten rok nie może zabraknąć oczywiście nowości produktowych. Współpraca firmy z Maciejem Zieniem wkracza w kolejny inspirujący rok i wpisuje się w trendy maksymalizmu, rozmachu i fantazji, które proponują twórcy rozwiązań łazienkowych. Cztery nowe kolekcje o wymiarach 33 x 90 cm (Scoria, Sheen, Lucid i Gleam), których premiera miała miejsce na targach w Cersaie w Bolonii w połowie 2019 r. wprowadzane są na rynek, na którym – niezmiennie – jest na nie ogromny popyt.

Marka MONOLITH, kolekcja Carrara Gold.jpg
Marka MONOLITH, kolekcja Carrara Gold. Fot. Tubądzin

Marka MONOLITH powiększy się z kolei o nowe kolekcje w rozmiarze 120 x 240 cm, podkreślające piękno naturalnych kamieni. Jako pierwsze do oferty wejdą – inspirowana jednym z najdroższych kamieni na świecie kolekcja Opal oraz kolekcja Carrara Gold, która odwołuje się do szlachetnej odmiany białego marmuru, uszlachetnionego złotymi żyłkami. Dodatkowo Ceramika Tubądzin przedstawi nowości łazienkowe w cieszących się dużą popularnością formatach – 30x75 cm oraz 33x90 cm.

Marka MONOLITH, kolekcja Carrara Gold

Najnowsze kolekcje Grupa Tubądzin prezentować będzie na światowych i krajowych targach – Cersaie w Bolonii (Włochy), Coverings w Nowym Orleanie (USA), Construma w Budapeszcie (Węgry). A już na początku lutego publiczność 4 Design Days w Katowicach będzie mogła zapoznać się z ofertą Ceramiki Tubądzin. Goście stoiska będą mieli też okazję porozmawiać z Dorotą Koziara, światowej klasy projektantką, która obecna będzie na stoisku 6 i 7 lutego.  Jej nagradzana kolekcja Cielo e Terra, zainspirowana polskim pejzażem, składa się z dziewięciu płyt w pastelowych, stonowanych kolorach, które odzwierciedlają barwy nieba i ziemi. Tubądzin wprowadza właśnie dekoracje dla tej kolekcji - mozaiki oraz płytki heksagonalne, które zaprezentuje już na targach 4 Design Days.

Wraz początkiem roku Grupa Tubądzin ogłosiła trzecią edycję konkursu Tubądzin Design Awards, na który czekają architekci i projektanci z Polski i zagranicy. Tegorocznej odsłonie konkursu towarzyszą hasła #nature #future #freedom. Ostatnie z nich jest nawiązaniem do możliwości jakie daje współczesny design, nowoczesna technologia, wiedza oraz wyobraźnia zmieniająca rzeczywistość na jeszcze piękniejszą.  #Freedom nawiązuje także do wyjątkowej nagrody główniej III edycji Tubądzin Design Awards. Zdobywca Grand Prix sam zdecyduje bowiem o jej kształcie. #Freedom daje zwycięzcy wybór – wizyta w Abu Zabi (#future) czy wycieczka na Islandię (#nature). Regulamin konkursu można znaleźć pod adresem:

www.tubadzin.pl/design/pl/

Wraz z tegorocznym konkursem Grupa Tubądzin zaprasza na piątą edycję Tubądzin Design Days. Poświęcona ona będzie architektom, projektantom i wszystkim, którzy pragną świadomie i ekologicznie kształtować przestrzeń wokół siebie. Jej tematem przewodnim będzie wpływ szeroko pojętej kultury na przestrzeń i jakość życia. „Kultura przestrzeni” - pod tym hasłem odbywać się będzie cykl spotkań z przedstawicielami branży i gośćmi specjalnymi - wybitnymi osobowościami. Tubądzin Design Days odwiedzi 9 miast na przełomie kwietnia i maja 2020 r.

Tubądzin rozwija także współpracę z przedstawicielami i dystrybutorami na rynkach zagranicznych. Po otwarciu salonów z płytkami Ceramiki Tubądzin na rynkach wschodnich, firma zwraca się również w stronę partnerów za oceanem. Pod koniec 2019 r. odbyły się szkolenia dla glazurników zorganizowane w Kanadzie i USA, we współpracy z partnerami w Vancouver i New Jersey. W obu wydarzeniach uczestniczyło ponad 30 firm zajmujących się wykonawstwem. Na wiosnę Tubądzin planuje kolejne szkolenia w Chicago, w związku z zamiarem otwarcia tamże nowego salonu z okazałą strefą ekspozycji produktów Grupy Tubądzin. Kolejne szkolenia fachowców przewidziane są oczywiście także w całej Polsce oraz krajach sąsiedzkich – Tubądzin nadal utrzymuje pozycję lidera jeśli chodzi o liczbę specjalistów, którzy skorzystali z oferty szkoleń.

Szkolenie fachowców w Kanadzie, grudzień 2019.JPG
Szkolenie fachowców w Kanadzie, grudzień 2019. Fot. Tubądzin

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do idealnie oddające wygląd drewna, marmuru czy betonu, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.   Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.  

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Fabryka Ceramiki Tubądzin III w Sieradzu.JPG
Fabryka Ceramiki Tubądzin III w Sieradzu. Fot. Tubądzin

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI