Mozaikowa podłoga w restauracji

Podwójna nagroda Dobry Wzór 2020 dla kolekcji Modernizm

Poznaliśmy wyniki 27. edycji konkursu Dobry Wzór 2020, który jest organizowany przez Instytut Wzornictwa...

04 lis 2020

Poznaliśmy wyniki 27. edycji konkursu Dobry Wzór 2020, który jest organizowany przez Instytut Wzornictwa przemysłowego. Wśród laureatów z podwójnym wyróżnieniem znalazła się kolekcja Modernizm Ceramiki Paradyż. Kolekcję nagrodzono tytułem Dobry Wzór 2020 w kategoriach „Strefa publiczna” oraz klasyfikacji specjalnej Dobry Wzór dla Kultury. Po raz pierwszy w historii ogłoszenie laureatów przebiegło całkowicie online.

Ściana w łazience wykończona mozaiką Modernizm
Ściana w łazience wykończona mozaiką Modernizm. Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Modernizm Bianco Mozaika Prasowana K.3,6X4,4 Mix B
Mozaika, 30,9x30,9 cm
sprawdź
Modernizm
Marka Paradyż
sprawdź

Konkurs Dobry Wzór jest najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem z dziedziny wzornictwa przemysłowego w kraju. Nagrodzone produkty są typowane przez doświadczonych ekspertów i badaczy z Instytutu Wzornictwa, w oparciu o ich umiejętności, wiedzę i znajomość rynku oraz trendów designu. W tegorocznej edycji wytypowano 179 usług i produktów. Do ścisłego finału trafiło 114 z nich. Na gali konkursowej ogłoszono wyniki – jury przyznało 29 statuetek w 9 kategoriach oraz aż 5 nagród specjalnych: Wzór Roku, Produkt Roku, Wzór Roku dla Kultury, Designer Roku i Wzór Roku dla Integracji.

Mozaikowa podłoga w restauracji
Mozaikowa podłoga w restauracji. Fot. Ceramika Paradyż
Modernizm
Marka Paradyż
sprawdź
Paradyż Modernizm Bianco Mozaika Prasowana K.3,6X4,4 Mix D
Mozaika, 30,9x30,9 cm
sprawdź

Motywem przewodnim kolekcji Modernizm stały się kultowe gorseciki. Seria zaprojektowana przez Maję Ganszyniec. Elementy przykuwają wzrok zróżnicowanymi wzorami, rozmiarami oraz kolorami, co pozwala uzyskać niezwykłą swobodą aranżacyjną. Płytki Modernizm są docenianie również na międzynarodowej arenie designu – zdobyły prestiżową nagrodę Bronze A' Design Award. Zostały też nominowane w konkursie EDIDA (ELLE Decoration International Design Awards) oraz zdobyły tytuł „must have” w jednym z najbardziej prestiżowych plebiscytów w dziedzinie designu w Polsce.

Mozaikowa podłoga w szarościach
Mozaikowa podłoga z mozaiką Modernizm. Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Modernizm Nero Mozaika Prasowana K.3,6X4,4
Mozaika, 30,9x30,9 cm
sprawdź
Paradyż Modernizm Bianco Mozaika Prasowana K.3,6X4,4 Mix D
Mozaika, 30,9x30,9 cm
sprawdź
Paradyż Modernizm Grys Mozaika Prasowana K.3,6X4,4 Mix B
Mozaika, 30,9x30,9 cm
sprawdź
Paradyż Modernizm Grys Mozaika Prasowana K.3,6X4,4 Mix A
Mozaika, 30,9x30,9 cm
sprawdź
Paradyż Modernizm Grys Mozaika Prasowana K.3,6X4,4
Mozaika, 30,9x30,9 cm
sprawdź
Modernizm
Marka Paradyż
sprawdź

- Kolekcja Modernizm jest wyjątkowa, co potwierdzają liczne nagrody przyznawane przez profesjonalistów nie tylko w Polsce, ale i na międzynarodowej arenie. Jej niezwykła forma, estetyka i funkcjonalność sprawiają, że cieszy się niesłabnącą popularnością wśród architektów, projektantów, inwestorów, jak i klientów finalnych, doskonale wpisując się w aranżacje dzisiejszych wnętrz. To nasz hołd dla polskiej przedwojennej architektury i wzornictwa — podsumował Michał Drożdż, członek zarządu, dyrektor ds. designu i strategii marketingowej w Ceramice Paradyż.

Czarno-biała łazienka z mozaikową ścianą
Mozaika Modernizm w aranżacji łazienki. Fot. Ceramika Paradyż
Modernizm
Marka Paradyż
sprawdź
Paradyż Modernizm Nero Mozaika Prasowana K.3,6X4,4 Mix B
Mozaika, 30,9x30,9 cm, czarna/kremowa
sprawdź
Paradyż Modernizm Nero Gres Mat
Płytka ścienno-podłogowa, 17,1x19,8 cm
sprawdź

Płytki Modernizm możemy zobaczyć na bezpłatnej, pokonkursowej wystawie. Wydarzenie trwa do 29 listopada 2020 roku i odbywa się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Wystawa czynna jest od wtorku do niedzieli, jednak przez ograniczenia związane z pandemią wirusa w sali wystawowej nie może przebywać więcej, niż 30 osób.

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI