Deante_otwierajace.jpg

Projekt nowego showroomu marki Deante

Przedstawiamy nowy projekt Marcina Tomaszewskiego z REFORM Architekt – koncepcję showroomu marki Deante...

23 wrz 2020

Nowe spojrzenie na showroomy z branży łazienkowej i kuchennej – bez typowych aranżacji i z mocnym naciskiem na ekspozycję formy produktów. Wszystko w towarzystwie dynamicznych form i kontrastowej kolorystyki. Taki pomysł na przedstawienie oferty firmy Deante w swoim najnowszym projekcie zaproponował Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt.

Deante (3).jpg
 
Deante (2).jpg
 
Deante (1).jpg
 

„Zależało mi na stworzeniu miejsca niekojarzącego się z tradycyjnym postrzeganiem showroomu, a czymś więcej. Mam na myśli przestrzeń pełną designu, w której architekci zainspirują się, ale nie dostaną gotowego rozwiązania aranżacyjnego. Nie ma tutaj przygotowanych projektów łazienki, czy kuchni. Za to architekt może przyjść z klientem i znaleźć natchnienie dla swojej autorskiej koncepcji z kranami Deante w roli głównej”- mówi architekt Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt.

Deante (4).jpg
 
Deante (7).jpg
 

Siedziba firmy Deante znajduje się w Zgierzu – tutaj ma powstać nowy showroom. Głównym założeniem projektu było przedstawienie produktów w odmienny sposób niż ma to zwykle miejsce. Projektant postawił na stworzenie spójnego wnętrza z ekspozycją różnych kolekcji. „Zadaniem architekta jest świadomy wybór produktów. Konkretny kran czy umywalkę powinien spiąć innymi elementami, które pomogą stworzyć koncepcję na cały projekt. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć kopiowania gotowych aranżacji przedstawionych w showroomie” – dodaje Tomaszewski.

Deante (6).jpg
 
Deante (5).jpg
 
Deante (8).jpg
 
Deante (9).jpg
 

Na środku projektowanej przestrzeni zaprojektowano poczekalnię, miejsce, w którym można usiąść, przejrzeć katalog. W ciągu komunikacyjnym umieszczono ekspozytory kolekcji oraz multimedialny stół zaprojektowany z myślą o architektach i klientach. Dynamiczne formy, ostre i nowoczesne kształty nadają całej formie głębszą perspektywę. Zielone, naturalne elementy przełamują kontrastujące powierzchnie, tworząc spójne wnętrze. Projekt pracowni REFORM Architekt znajduje się w fazie realizacji. Przewidywany termin ukończenia datuje się na przełom 2020/2021 roku.

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI