Lobby hotelowe w niebieskim kamieniu

Red Dot Award dla kolekcji Color Crush

Odważna kolekcja płytek Color Crush została wyróżniona prestiżową nagrodą Red Dot Awards.

13 kwi 2021

Jedna z najbardziej prestiżowych nagród, często nazywana „Oscarem designu” trafiła do Opoczna. Wyróżniona kolekcja Color Crush z serii wielkoformatowych gresów Grand Concept zachwyca odważnym podejściem. Inspiracją do stworzenia kolekcji było naturalne piękno labradorytu- minerału pełnego metalicznych refleksów, który prezentuje szeroką gamę kolorów. W połączeniu ze starannym procesem projektowym i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi powstała wyjątkowa kolekcja.


Zespół autorek kolekcji Color Crush Milena Sinkiewicz, Zofia Trelińska-Jakubczyk, Agnieszka Zapolska.jpg
Autorki kolekcji Color Crush: Milena Sinkiewicz, Zofia Trelińska-Jakubczyk, Agnieszka Zapolska. Fot. Opoczno


- Red Dot to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu, uważana za symbol przynależności do wzorniczej ekstraklasy. O „czerwonej kropce” marzy każdy projektant. To, że została przyznana naszej kolekcji Color Crush, to dla nas jako firmy motywujący sygnał o tym, że będąc polskim producentem płytek ceramicznych z ponad stuletnią tradycją, jednocześnie projektujemy nowoczesne produkty na najwyższym poziomie – mówi Agnieszka Zapolska, Dyrektor Marketingu Produktowego i Komunikacji Opoczno. – Do tego miejsca doprowadziły nas liczne zmiany, jakie wprowadziliśmy w obszarze designu i technologii w ostatnich latach. Nowe narzędzia i procesy w rękach zdolnych projektantów z naszego zespołu, zaowocowały stworzeniem najpierw nowych linii produktowych Grand Concept, a następnie przełomowego dla nas produktu Color Crush. Ogromnie się cieszymy, że kolekcja została dostrzeżona i doceniona przez międzynarodowy autorytet w dziedzinie designu, czyli Jury konkursu Red Dot.

Nagroda Red Dot Design Award.jpg

Nagrodzona kolekcja jest efektem starannego procesu projektowego oraz wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Podstawą projektu kolekcji są skany autentycznych minerałów. W efekcie wzór Color Crush zachwyca melanżem żył, załamań i rozświetleń oraz niezwykłej gry kolorów. Całość tworzy finalnie mocny, spójny rysunek podkreślony wyjątkowym odcieniem granatu. Nagrodzona kolekcja to flagowy produkt Opoczno z serii inspirowanych naturą oraz motywami industrialnymi płyt gresowych Grand Concept.

Lobby hotelowe w niebieskim kamieniu
Strefa wypoczynkowa przy recepcji w hotelu. Elegancki granat ozdobiony sztukateriami ciekawie komponuje się ze wzorem kamienia na wielkoformatowych płytkach Opoczno Color Crush Polished NT1066-004-1. Klasyczna posadzka w jodełkę została wykonana z wysokoodpornego gresu drewnopodobnego.
Color Crush
Marka Opoczno
sprawdź
Opoczno Color Crush Polished NT1066-004-1
Płytka ścienno-podłogowa, 59,8x59,8 cm
sprawdź
#Ułóż to w jodełkę
sprawdź
#Inspirowane marmurem
sprawdź

- Tak prestiżowa nagroda przyznana kolekcji Color Crush przez niezależne, międzynarodowe grono ekspertów potwierdza pozycję Opoczno jako marki nowoczesnej, kreatywnej i opartej na mocnych fundamentach. Jest dowodem uznania dla naszej odwagi w kreowaniu nowych trendów i inspirowaniu do tworzenia pięknych wnętrz, jak również motywacją, aby tworzyć kolejne odważne kolekcje. Widzimy, że są na nie otwarci zarówno polscy klienci indywidualni, jak i projektanci oraz architekci wnętrz. Osiągnięcie to zawdzięczamy zespołowi osób, które cechuje pasja, zamiłowanie do piękna i obszerna wiedza w obszarze designu i technologii – dodaje Agnieszka Zapolska.