make me!, fot. Aleksandra Pawłowska1.jpg

Rusza 16 edycja konkursu make me!

Międzynarodowy konkurs wzorniczy dla młodych projektantów na Łódź Design Festival!

22 lis 2022

Organizatorzy Łódź Design Festival już po raz 16. zapraszają studentów i absolwentów kierunków artystycznych i projektowych do uczestnictwa w międzynarodowym konkursie wzorniczym make me!. Zgłoszenia i projekty konkursowe można nadsyłać od 22.11.2022 do 22.03.2023 roku. W puli nagród znajduje się aż 50 000 złotych.


make me! 2023_FB IG feed_1080x1080 px.png

Innowacja napędza rozwój, natomiast młodość często wiąże się z nieskrepowaną wyobraźnią i kreatywnością. Łącząc oba te czynniki, można dokonać przełomów w wielu dziedzinach współczesnego życia. Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! jest organizowany w ramach wydarzenia Łódź Design Festival. Konkurs jest otwarty na pomysły i projekty młodych umysłów, których realizacja może przynieść pozytywne zmiany. Uczestnicy mają dużą swobodę tworzenia i jest skierowany przede wszystkim do osób, które w projektowaniu kierują się poszukiwaniem rozwiązań konkretnych problemów i potrzeb. Jeśli więc masz między 20 a 35 lat, jesteś studentem lub absolwentem kierunków artystycznych i projektowych, a pomysłami sypiesz jak z rękawa, weź udział w konkursie make me!


Zarejestruj zgłoszenie konkursowe przed 23 marca 2023!

make me!, fot. Aleksandra Pawłowska4.jpg
Fot. Aleksandra Pawłowska

Konkurs jest wyjątkową szansą dla designerów młodego pokolenia. Swobodne projektowanie i eksperymenty, poza przemysłem i komercją ma pokazać, co dla nich jest najważniejsze. Mają okazję zmierzyć się z problemami nurtującymi współczesne społeczeństwo, nowymi materiałami oraz na nowo zinterpretować funkcjonalność obecnie stosowanych produktów i rozwiązań. Organizatorzy konkursu podkreślają, że najważniejszym celem make me! jest prognozowanie przyszłych trendów wzorniczych, promowanie odważnych idei oraz wsparcie młodych i zdolnych projektantów.

make me!, fot. Aleksandra Pawłowska6.jpg
Fot. Aleksandra Pawłowska

Drzwi do kariery stoją otworem

Prace nadesłane na konkurs make me! zostaną ocenione w dwóch etapach. Selekcji projektów dokona starannie wybrane grono jury, składające się z ekspertów z wielu kreatywnych dziedzin, jednak ściśle związanych z projektowaniem. Projekty nagradzane w poprzednich edycjach były wyróżnione ze względu na kwestie wysokiej odpowiedzialności społecznej, świadomości ekologicznej, oraz innowacyjność. Były tworzone z myślą o ludziach i dla ludzi, jednak z szacunkiem do środowiska, świata i zasobów. Projekty konkursowe są odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Dzięki nieszablonowemu myśleniu możemy pokonać bariery i przełamywać tematy tabu. Najlepsze projekty zostały realizowane i wielokrotnie trafiały do sprzedaży komercyjnej. Make me! to nie tylko prestiżowy konkurs talentów z nagrodami. Najlepsze zgłoszenia konkursowe są prezentowane szerokiej publiczności na wystawach a konkurs stał się trampoliną do kolejnego etapu rozwoju zawodowego. Finaliści poprzednich edycji zgodnie twierdza, że konkurs otworzył im drzwi do kariery w branżach kreatywnych. Pozwolił im zaistnieć w środowisku i uzyskać promocję prac przez kolejne publikacje,  wystawy oraz nawiązywanie kontaktów. To sprawia, że nagrody o wartości 50 000 zł są tylko przyjemnym dodatkiem.


Nabór zgłoszeń trwa od 22.11.2022 do 22.03.2023. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas najbliższej edycji Łódź Design Festival, która wystartuje w maju 2023 roku. Pula nagród make me! Design Awards 2023 to aż 50.000 zł! 

make me!, fot. Aleksandra Pawłowska2.jpg
Fot. Aleksandra Pawłowska

Nadal nie wiesz, czy warto? przeczytaj co o udziale
 w make me! mówią jego finaliści:


Julia Sulikowska, projektantka, autorka Urban Coolspot Project, wyróżnionego 1. miejscem w konkursie make me! podczas Łódź Design Festival 2022

„Udział w konkursie make me! dał mi przede wszystkim motywację! Projekt cieszy się zainteresowaniem, co napędza mnie do dalszego rozwijania pomysłu. Urban Coolspot Project jest zainteresowane berlińskie biuro AG.URBAN, w którym jestem zatrudniona. Projekt został opublikowany jako jeden z piętnastu pomysłów na lokalną adaptację klimatyczną dla jednej z dzielnic Berlina. Poza tym jestem też w kontakcie z firmą Paradyż, patronem festiwalu”.


Maciej Głowacki, projektant, wyróżniony 2. miejscem w konkursie make me! na Łódź Design Festival 2022 za projekt Wymazówki CRN_01 „Koliber”

„make me! jest na tyle prestiżowym konkursem, z doświadczonymi w branży jurorami, że sam fakt bycia wyróżnionym dał mi bardzo dużo poczucia pewności. Ludzie z autentycznym autorytetem wybrali mój pomysł i postanowili, że warto pokazać go światu – odebrałem to jako komunikat, że moje działanie projektowe ma sens. Utwierdziłem się w przekonaniu, że była to dobra życiowa decyzja i warto podążać dalej tą drogą. Co innego pozostaje jak nie poszukiwanie i próby stworzenia wartości?”.


Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie konkursowej.