Tubądzin Design Awards-1.jpg

Tubądzin Design Awards – startuje czwarta edycja prestiżowego konkursu

Już 1 marca startuje międzynarodowy konkurs dla projektantów i architektów Tubądzin Design Awards. Łączna...

16 lut 2022

Tubądzin Design Awards to zainicjowana przez Grupę Tubądzin w 2015 roku inicjatywa stworzona z myślą o architektach, projektantach oraz studentach z całego świata. W tegorocznej edycji uczestnicy mogą rywalizować o Grand Prix w czterech kategoriach: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture oraz stworzona w tym roku kategoria specjalna Culture FORM, która stworzona została z myślą o kulturze przestrzeni i podkreślania wartości obcowania ze sztuką we współczesnym świecie.  


Poza nagrodami finansowymi na najlepszych czekają nagrody w postaci wyjazdów do Paryża, Tokio oraz na ekskluzywne targi designerskie Salone de Mobile w Mediolanie. Młodzi projektanci oraz studenci będą mogli liczyć na staż w paryskiej pracowni wybitnego architekta Martina Duplantiera. Zwycięzca w kategorii specjalnej Culture FORM będzie miał okazję dołączyć do zespołu twórców związanych z Operą Narodową i wzięcia udziału w tworzeniu scenografii spektaklu realizowanego w Teatrze Wielkim w Warszawie.  

Allan Starski.jpg
Przewodniczący jury konkursu - Allan Starski. Fot. Materiały prasowe Tubądzin

Nadesłane prace zostaną ocenione przez międzynarodowe jury, w którego wchodzą wybitni twócy ze świata designu, architektury i sztuki. Przewodniczyć komisji będzie Allan Starski – laureat Oskara, uznany scenograf kinowy i teatralny. Ponadto w jury zasiądą Martin Duplantier (przewodniczący Francuskiej Rady Architektonicznej), Melike Altinişik (architektka z Turcji), Małgorzata Szczepańska (redaktorka naczelna i dyrektorka kreatywna Elle Decoration) oraz Tomasz Smus (architekt marki Tubądzin). Kategoria Culture FORM otrzyma oddzielne jury w składzie: Davide Macullo (założyciel studia Davide Macullo Architects w Lugano), Marta Sowińska-Gąska (architektka, laureatka Grad Prix TDA 2020) i Ewa Kryszkiewicz (menedżerka działu rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin).

Tubądzin Design Awards-2.jpg

Zaufanie jakim obdarzyli nas architekci to dla nas nie tylko zaszczyt, ale i wielkie zobowiązanie,  które motywuje nas do ciągłego rozwoju i kreowania wartościowych wydarzeń. Z dumą mogę stwierdzić, że konkurs Tubądzin Design Awards zdobył już spore uznanie w międzynarodowym środowisku architektów. Z każdą edycją przybywa nie tylko samych uczestników, ale zwiększa się też liczba krajów, z których otrzymujemy zgłoszenia. W poprzednim TDA udział wzięło aż 1300 osób z aż 83 państw.  Zetknięcie się z tak wielkim twórczym potencjałem, talentami oraz wymiana doświadczeń z różnych kręgów kulturowych są ogromną wartością i siłą tego konkursu –  mówi Amadeusz Kowalski, Wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin.


Jednym z powodów popularności konkursu Tubądzin Design Awards są rozbudowane relacje ze środowiskami architektów i projektantów z całego świata. Marka organizuje dedykowane im konkursy, wydarzenia i warsztaty. Kolejnym, dużym krokiem w rozbudowywaniu relacji z twórcami jest platforma komunikacji Tubądzin Design Community, dzięki którym architekci mogą wymieniać pomysły i doświadczenia oraz poszerzać horyzonty i szukać inspiracji.

Tubądzin Design Awards-1.jpg

Tubądzin Design Awards jest jednym z naszych wiodących działań jakie kierujemy dla grupy architektów. Jego zasięg, skala i jakość sprawia, że stał się wielką inspiracją dla wszystkich, którzy biorą w nim udział. Czwartej edycji TDA przyświeca niezwykle ważna idea projektowania, które potrafi sprostać globalnym wyzwaniom. Jednym z nich jest dostęp do kultury i sztuki, który w ostatnim czasie jest dość ograniczony. Stąd w TDA kategoria specjalna Culture FORM, która naszym zdaniem może być jedną z ciekawszych w tej edycji  Przed nowymi wyzwaniami stoją też architekci, dlatego nasz konkurs został skonstruowany tak, aby maksymalnie wspierać ich rozwój i działalność. Oprócz nagród finansowych przewidzieliśmy udział w inspirujących wydarzeniach branżowych, podróże do ciekawych miast i miejsc, ale także aktywności promujące działalność architektów, czy prestiżowy staż dla młodych twórców. Uczestnicy będą też nagradzani w poszczególnych etapach, a w finale powalczą o nagrody Grand Prix przyznawane w tej edycji w  czterech kategoriach. – opowiada Ewa Kryszkiewicz, menedżerka działu rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin.


Prace na konkurs Tubądzin Design Awards można nadsyłać od 01.03.2022 do 31.11.2022. Konkurs składa się z trzech etapów. Partnerami konkursu są: Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Martin Duplantier Architects, Melike Altnisik Architects, Davide Macullo Architects, CAD PROJEKT K&A, Graphisoft Archicad, WSC, Politechnika Łódzka, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Prima Interior oraz Elle Decoration. Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie tubadzin.pl.