stoisko Tubądzin Cersaie.jpg

Tubądzin Na Targach Cersaie w Bolonii

Ceramika Tubądzin na targach Cersaie zaprezentowała nowatorskie połączenie płytki z meblami oraz 40 nowych...

01 paź 2019

W tym roku na International Exhibition of Ceramic Tile and Bathroom Furnishings (Międzynarodowych Targach Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek) króluje rozmaitość kształtów, kolorów i formatów. Od płyt wielkoformatowych po małe płytki w kształtach cegiełek, heksagonów itp. Wyraźnie jednak widać kilka wyróżniających się trendów w designie, w które doskonale wpisała się propozycja Ceramiki Tubądzin.

Blisko natury

Przede wszystkim nadal obowiązują kierunki bliskie naturalnym surowcom – wyrazistym kamieniom, bursztynom wyjętym z wody, szorstkim, nadmorskim skałom. Nie mija także moda na lastryko oraz ponadczasowa elegancja czarnych kamieni szlachetnych.

stoisko Tubądzin Cersaie.jpg

Meble i płyty gresowe

Absolutnym hitem na 200 m2 stoiska Grupy Tubądzin okazały się efekty współpracy Ceramiki Tubądzin z firmą ernestrust - „Tubądzin Ceramic Kitchen by ernestrust” – kuchnia z kolekcji Q7, której meble zostały obłożone wielkoformatowymi płytami gresowymi z kolekcji płytek ceramicznych Black Pulpis, kreacji Macieja Zienia oraz sypialniana szafa wyłożona płytką Duke Stone, również z kolekcji stworzonej przez tego projektanta. W ekspozycji zwiedzający podziwiają również różową płytkę Polvere z kolekcji Cielo e Terra, kreacji Doroty Koziara, która pokrywa kuchenną wyspę. Klimat całości dopełniają akcenty różowego złota w postaci uchwytów wyspy oraz ażurowego regału, którego plecy wypełnia miedziane lustro. Goście targów mogą zobaczyć więc płytki kreacji cenionych projektantów w zupełnie innej niż dotąd odsłonie.

Tubadzin Ceramic Kitchen Cersaie.jpg
Na targach Cersaie można było zobaczyć kuchnię z kolekcji Q7, która powstała przy współpracy Ceramiki Tubądzin i Ernestrust. Fronty meblowe zostały obłożone wielkoformatowymi płytami gresowymi z kolekcji Black Pulpis.

Targi okazały się, patrząc po frekwencji, ogromnym sukcesem. Aczkolwiek stwierdzamy, że nasze stoisko - choć duże, nie było w stanie obsłużyć tak wielkiej ilości gości. W przyszłym roku będziemy się starać o jeszcze obszerniejszą przestrzeń, by pokazać więcej i przyjąć większą ilość gości. Na pierwsze efekty i dokładne podsumowanie przyjdzie nam chwilę poczekać. Nasi przedstawiciele na bieżąco zbierali opinie klientów, dzięki czemu wiemy, że nasza oferta w tym roku nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy, ale także pokazuje na jakim poziomie zaawansowania technicznego jest nasz produkt. Z kolei dzięki prezentacji naszych płyt jako okładzin meblowych zdobyliśmy zainteresowanie nowego segmentu klientów, wielu nowych partnerów i podwoiliśmy zainteresowanie zagranicznych kontrahentów – mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes Grupy Tubądzin.

Najnowsze trendy

Wśród najnowszych trendów na bolońskich targach wyraźnie zauważyć można zwrot w kierunku manufaktury, artystycznych płytek jakby ręcznie malowanych, odzwierciedlających znaki natury – kwiaty, ptaki, barwne plamy kolorowych pól. Ceramika Tubądzin pokazała ten trend w kilku kolekcjach, m.in. w Pastel Flowers. Można także bardzo dobrze zobaczyć trend „natury w powiększeniu” – przeskalowanych wzorów na kamieniach, wyraźnych żył w marmurze, patrzenia na przyrodę przez lupę.

Shine-White-Amber-POL.jpg
Wielkoformatowa kolekcja White Amber.

Nowości Grupy Tubądzin

Na targach Cersaie Grupa Tubądzin zaprezentowała 4 premierowe kolekcje Macieja Zienia dla przestrzeni łazienkowej, w tym płytki Scoria, imitujące naturalny kamień, z bardzo  efektowną, trójwymiarową dekoracyjną płytką. Wszystkie nowe kolekcje projektanta pokazane na targach mają modny obecnie wymiar 33x90 cm. Wielki format gości już bowiem na dobre na salonach, a indywidualni klienci korzystają z niego coraz odważniej – nie tylko na posadzkach, w postaci płyt gresowych, ale też na ścianach. Dlatego wśród 40 propozycji nowych wzorów Grupy Tubądzin znajdzie się ponad 20 propozycji dla płytek wielkoformatowych. Znajdziemy wśród nich kolekcje inspirowane naturalnym bursztynem w dwóch wersjach kolorystycznych (White oraz Orange Amber), a także płytki imitujące opal – najbardziej fascynujący i jeden z najdroższych kamieni szlachetnych na świecie, mieniący się wieloma kolorami i często uważany za amulet szczęścia.

Shine-Opal-POL.jpg
Płytki z kolekcji Opal inspirowane wzorem jednego z najdroższych kamieni szlachetnych.

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI