Festiwal Vezha we Lwowie Fot. Tubądzin  (1).JPG

Tubądzin partnerem Międzynarodowego Festiwalu Architektury i Sztuki VEZHA

Za nami festiwal VEZHA we Lwowie. Grupa Tubądzin ponownie została partnerem wydarzenia.

15 lip 2021

W dniach 1-4  lipca odbyła się trzecia edycja festiwalu. Tegoroczne hasło „Forma [NIE] zależności” i całe wydarzenie było poświęcone 30. rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości. Podczas czterech dni nie zabrakło międzynarodowych gości, prelegentów, licznych wydarzeń artystycznych.

Festiwal Vezha we Lwowie Fot. Tubądzin  (3).JPG
Międzynarodowy Festiwal Architektury i Sztuki we Lwowie każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Fot. Kristina Labunska

Grupa Tubądzin po raz drugi została partnerem wydarzenia. Uczestnicy wydarzenia, podczas drugiego dnia konferencji mieli okazję wziąć udział w interaktywnej prezentacji Ewy Kryszkiewicz, manager do spraw rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin, na temat wzajemnych zależności branż w obszarze „Recovering&Interdependence”, a twórcy z biur architektonicznych i projektowych z Ukrainy w przygotowanym przez Grupę Tubądzin konkursie o tym samym motywie przewodnim.

Festiwal Vezha we Lwowie Fot. Tubądzin  (2).JPG
Ewa Kryszkiewicz, Managerka ds. Rozwoju i Współpracy z Architektami fot. Kristina Labunska. Fot. Kristina Labunska

Zagadnieniu zmienności przypatrujemy się od lat z coraz większą świadomością jej wpływu na naszą codzienną rzeczywistość. W świecie pełnym kryzysów i nieustannych przemian społecznych, branżowych, technologicznych i klimatycznych temat ten stał się naturalnym centrum naszego zainteresowania. W tym roku skoncentrowaliśmy się na znaczących zmianach w relacjach międzyludzkich, mentalności i podejściu do projektowania przestrzeni w postcovidowej rzeczywistości.


Skupiliśmy się na problematyce wspólnego i współzależnego działania z architektami i designerami w obszarze „Recovering&Interdependence”. Wraz z doświadczonymi architektami z najlepszych biur projektowych Ukrainy podjęliśmy temat odpowiedzialności, nowej kreatywności i współzależności pokoleniowej, kompetencyjnej, współpracy nowoczesnych technologii, biotechnologii oraz psychologii człowieka na rzecz budowania środowiska, dającego wszystko to, co potrzebne u podstaw życia i odporne na nagłe kryzysy – mówi Ewa Kryszkiewicz, Managerka do spraw Rozwoju i Współpracy z Architektami w Grupie Tubądzin.

Festiwal Vezha we Lwowie Fot. Tubądzin  (4).JPG
Nagrodą w konkursie był wyjazd na Targi Cersaie 2021. Fot. Kristina Labunska

W konkursie zorganizowanym przez Grupę Tubądzin, w ciągu jednego dnia powstało wiele ciekawych projektów, które odnoszą się do prawdziwych relacji i potrzeb nowej, pandemicznej rzeczywistości. Powstałe prace wyznaczają nowe kierunki, w które powinno podążać myślenie o współczesnej architekturze. Projektowanie ukierunkowane na człowieka – na podstawie wiedzę, umiejętności i nowe technologie, a także odpowiedzialność za jakość, bezpieczeństwo, dobór najlepszych rozwiązań i produktów do przestrzeni, które mają zapewnić wszystko to, co potrzebne do zdrowego życia.

Festiwal Vezha we Lwowie Fot. Tubądzin  (5).jpg
Nagrodzony projekt pracowni Guess Line Architecture. Fot. Kristina Labunska

Nagrodą w konkursie był wyjazd do Bolonii na Targi Cersaie 2021, zwycięzcami tegorocznej edycji zostali architekci z biura projektowego Guess Line Architects Andrii Lesiuk.

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI