5 edycja Tubądzin Design Days.png

V edycja Tubądzin Design Days

To już kolejna edycja corocznego wydarzenia, na które czeka cała branża architektoniczna.

05 cze 2020

W tym roku, dzięki nowoczesnym technologiom wydarzenie odbędzie się całkowicie online. W dniach 9, 16 i 23 czerwca zapraszamy na cykl 3 paneli live, prowadzonych przez wybitnych ekspertów. Tubądzin Design Days to cykl wydarzeń odbywających się w wielu miastach na terenie całego kraju. Równolegle towarzyszy im międzynarodowy konkurs Tubądzin Design Awards. Celem każdej edycji jest szukanie porozumienia i prowadzenie dialogu pomiędzy specjalistami różnych branż, zajmujących się kreowaniem przestrzeni. Goście i zaproszeni przez markę Tubądzin eksperci pochylają się nad istotnymi problemami i zagadnieniami związanymi z branżą. Spotkania są okazją do networkingu i nawiązywania korzystnych kontaktów biznesowych. Tegoroczna edycja całkowicie przeniesie się do sieci cyfrowej. Kolejną innowacją jest poszerzenie zakresu spotkań o zagadnienia ekonomiczne. Żywe zainteresowanie budzi teraz sytuacja branży projektowej i deweloperskiej po pandemii. Architekci, projektanci, deweloperzy oraz salony sprzedaży i producenci zastawiają się nad zmianami i nowymi decyzjami konsumentów, związanymi z obecną sytuacją.


Podczas planowania V edycji Tubądzin Design Days organizatorzy nie mogli przewidzieć, że impreza ceniona przez architektów i profesjonalistów zajmujących się kreowaniem przestrzeni zyska zupełnie nowy, cyfrowy charakter. Nową formułę wydarzenia wymusiła pandemia wirusa SARS-CoV-2. Dzięki czterem poprzednim edycjom uczestnicy mogli zyskać wiedzę i wynieść inspirujące pomysły ze spotkań z ekspertami i innymi gośćmi. Również i w tym roku organizatorzy postawili sobie poprzeczkę wysoko, aby pomimo trudnych warunków nie zawieść swoich odbiorców.

5 edycja Tubądzin Design Days.png

„Gdy okazało się, że nasz jubileusz, piąta edycja TDD stoi pod znakiem zapytania ze względu na pandemię, mieliśmy trzy wyjścia – odwołać zaplanowane wydarzenia, jak wielu organizatorów imprez, przesunąć je w czasie lub wymyślić na TDD zupełnie nową, atrakcyjną i odpowiadającą na potrzeby branży formułę. Wybraliśmy oczywiście ten trzeci wariant. W poprzednich edycjach zgromadziliśmy tylu – i nie boję się tego słowa – przyjaciół Ceramiki Tubądzin, że to właśnie nasi partnerzy, biura architektoniczne i projektanci dali nam jasny sygnał o konieczności spotkania. Wiedzieliśmy, że musimy podjąć wszystkie trudne tematy, z którymi zmierzyć się musi nasze środowisko. Mogę z dumą powiedzieć, że Tubądzin zbudował taką pozycję rynkową, która pozwala nam przewodzić dyskusji na temat trendów, wyzwań i szans dla naszej branży. V edycja Tubądzin Design Days to najlepsza ku temu okazja” – mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes zarządu.

V edycja Tubądzin Design Days została podzielona 3 bloki tematyczne.

Zaproszeni przez markę eksperci będą odpowiadać na pytania nurtujące branżę. Poruszonych zostanie wiele obszarów i dziedzin życia, projektowania i tworzenia. Wspólnie z uczestnikami będą szukać odpowiedzi na pytania o zmiany, które nieuchronnie zajdą w świecie architektury i designu po światowej pandemii.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

ARCHITEKTURA
9 czerwca 2020 r., godzina 18.00

W jaki sposób COVID-19 wpłynie na nowo powstające przestrzenie?

Transmisja LIVE:
Facebook: www.facebook.com/events/993688214734428/

Goście:
Jakub Szczęsny – architekt
Boris Kudlička – scenograf, architekt, projektant
Jacek Santorski – psycholog społeczny, psycholog biznesu

Prowadzenie:
Jarosław Kuźniar – dziennikarz, podróżnik, CEO Kuźniar Media

Wymuszona konieczność pozostawania w domu przez kilka miesięcy stała się okazją do przemyśleń dla wielu z nas. W codziennym życiu napotykamy utrudnienia, związane z obostrzeniami higienicznymi i nowymi przepisami. Wydarzenia związane z pandemią pokazały, że świat nie jest przystosowany na globalny kryzys. Domy i mieszkania, sklepy, szpitale, miejsca pracy – biura, zakłady produkcyjne i szkoły są kompletnie nieprzygotowane na nieuchronnie nadchodzące zmiany. Czy można było temu zapobiec i projektować w sposób przewidujący przyszłe wyzwania?
* Czy postepidemiczne doświadczenie zmieni sztukę projektowania, czy wszystko wróci do stanu „przed”?
* Jak zaprojektować przestrzeń, którą można „modelować” zależnie od zmieniających się potrzeb? Czy jest to możliwe?
* Jak zmieniają się nasze miejsca pracy? Czy zrezygnujemy np. z open space’ów?


BIZNES

16 czerwca 2020 r., godz. 18.00

Jak obecna sytuacja wpłynie na rynek nieruchomości?

Transmisja LIVE:
Facebook: www.facebook.com/events/993688214734428/
Goście:
prof. dr hab. Jerzy Hausner – ekonomista
Michał Sapota – prezes HRE Investments
Amadeusz Kowalski – wiceprezes zarządu Grupy Tubądzin

Prowadzenie:
Roman Młodkowski – prezes zarządu BIZNES24, dziennikarz biznesowy

Nic nie zapowiadało tak gwałtownych zmian dla branży mieszkaniowej. Światowy kryzys z 2008 roku spowodował kilkuletni spadek cen nieruchomości. W jaki sposób doświadczenie tej sytuacji pozwoliło firmom zaimplementować rozwiązania, które ograniczyły do minimum ryzyko zaistnienia podobnych wydarzeń obecnie? Czy paradygmat stałego wzrostu gospodarczego zostanie sprawdzony przez obecną sytuację i nabywców?
* Czy obecna sytuacja „przyhamuje” branżę budowlaną podobnie do poprzedniego kryzysu? Jeśli tak, to czy następne 3 lata będą kluczowe dla rozpoczętych już inwestycji?
* Gdzie w tym wszystkim znajduje się człowiek jako nabywca? Na ile zapotrzebowanie na mieszkanie/lokal biurowy sprosta aktualnym planom deweloperów i ich przyszłym inwestycjom?
* Czy ewentualna zmiana trybu pracy na home office byłaby realnym zagrożeniem dla rynku wynajmu?


DESIGN

23 czerwca 2020 r., godz. 18.00

Sygnały zmian w projektowaniu i biznesie – konsumpcja i dalsze wyzwania

Transmisja LIVE:
Facebook: www.facebook.com/events/993688214734428/

Goście:
Zuzanna Skalska – analityczka trendów w designie, architekturze, biznesie i innowacjach
Małgorzata Szczepańska – redaktorka naczelna magazynu Elle Decoration
Maciej Zień – projektant mody i wnętrz

Prowadzenie:
Łukasz Radwan – dziennikarz, promotor sztuki


Sztuka projektowania z założenia zajmuje się dostosowaniem najbliższego otoczenia człowieka do jego potrzeb i wymagań. Na przestrzeni lat, złożony proces projektowy został zastąpiony przez ujednoliconą, masową formułę. Taki design przestał stawiać potrzeby człowieka w centrum projektowego zainteresowania. Ponadczasowe rozwiązania, wysoka jakość i trwałość z czasem zmieniła się w produkcję masową, prowizorkę i szybko zmieniającą się modę. Rzeczy szybko się starzeją, sprzęt elektroniczny i przedmioty codziennego użytku stają się jednorazowe, jednosezonowe. Czy design może stać w opozycji do wszechobecnej, nadmiernej konsumpcji?
W jakim stopniu designerzy tworzą dziś rzeczy i wnętrza trwałe, a nie sezonowe?

* Czy ludzie będą chcieli dalej kupować tanie i szybko zużywające się produkty?
* Jak sprawić, by przedmioty stały się trwałe i zarazem dostępne dla wszystkich?
* Czy kryzys handlu detalicznego wpłynie na konsumpcję w branży fashion?

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI