Konkurs VASCO Integracja.jpg

VASCO Integracja 2020

Trwa 12. edycja konkursu dla architektów i projektantów wnętrz VASCO Integracja.

17 mar 2020

Od 14 lat VASCO Group organizuje konkurs dla architektów i projektantów wnętrz VASCO Integracja. Obecnie trwają zgłoszenia do 12. edycji konkursu stworzonego z myślą o architektach i projektantach wnętrz. Nadesłane projekty będą oceniane przez cenione osobowości, które łączy zamiłowanie do pięknych wnętrz.


Idea, która przyświeca organizatorom konkursu od 2006 roku to integracja branży architektonicznej. VASCO Group jest producentem grzejników dekoracyjnych, systemów wentylacyjnych i inteligentnych systemów zarządzania instalacjami w domach, gwarantując idealną synergię między komfortem, estetyką, zdrowiem i ekologią. W tym roku organizatorzy pragną podkreślić, że motyw integracji polega również na umocnieniu pozytywnych relacji z mediami i uczelniami wyższymi. To dzięki ich wsparciu branża może się rozwijać na najwyższym poziomie, a wyjątkowe projekty docierają do szerokiego grona odbiorców.

Konkurs VASCO Integracja.jpg

Patronat Stowarzyszenia Architektów Wnętrz

Po raz pierwszy partnerem konkursu zostało Stowarzyszenie Architektów Wnętrz, które patronatem merytorycznym objęło nową kategorię – INNOWACJE. To obszar, w którym w tej edycji konkursu mogą wykazać się projektanci i architekci wnętrz poprzez zaprojektowanie kontenerowego domku letniskowego. Z ramienia SAW nadesłane projekty będą oceniać znani architekci:

Paweł Sokół.jpg
Paweł Sokół - architekt, prezes zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, współzałożyciel pracowni EXITDESIGN i BAJERSOKÓŁ.
Robert Majkut.jpg
Robert Majkut - designer i projektant wnętrz światowej sławy, wielokrotnie nagradzany przez międzynarodowe jury za wnętrza i obiekty publiczne, wykładowca i mentor designu. Założyciel Studia Robert Majkut Design. Członek PRO SAW.
JTryc.jpg
Jacek Tryc - architekt specjalizujący się w projektowaniu wnętrz, mebli i wzornictwie przemysłowym. Założyciel autorskiej pracowni Jacek Tryc – wnętrza. Założyciel SAW.
Agnieszka Stefańska.jpg
Agnieszka Stefańska - architekt, architekt wnętrz, projektantka mebli, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 1997, założycielka firmy projektowej Infini-Design. Członek PRO SAW.
Roland Stańczyk.jpg
Roland Stańczyk – architekt, założyciel pracowni projektowania wnętrz RS STUDIO, absolwent i współpracownik Wydziału Architektury PW, stypendysta University of Detroit. Członek PRO SAW.
Magda Federowicz-Buole.jpg
Magda Federowicz-Boule - architekt, posiada wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu procesem inwestycyjnym oraz w prowadzeniu projektów architektonicznych i wnętrzarskich. Założycielka i Prezes Zarządu pracowni architektonicznej Tremend. Członek SAW, członek zarządu SARP.

Aktywizacja uczelni wyższych

Konkursu VASCO Integracja skierowany jest także do studentów, dlatego organizatorzy zapraszają do współpracy również uczelnie wyższe. Swoim patronatem konkurs objęły już Krakowskie Szkoły Artystycznej, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a nadesłane prace będą oceniane pod okiem wykładowców najbardziej prestiżowych uczelni w kraju m.in.: 

Jan Sikora.jpg
Prof. Jan Sikora – architekt wnętrz. W Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prowadzi Katedrę Architektury Przestrzeni Kulturowych. Prowadzi autorską pracownię Sikora Wnętrza.
Szymon Hanczar.jpg
Dr Szymon Hanczar – architekt wnętrz, projektant, wykładowca na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Realizuje projekty z zakresu designu 3d i projekty wnętrz w ramach studia projektowego Hanczar.
Beata  Dobryjanowicz.jpg
Dr hab. Beata Dobryjanowicz – doktor habilitowany, wykładowca Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie

Wsparcie medialne

Organizatorzy konkursu zdają sobie również sprawę, jak znacząca jest rola mediów dla branży architektoniczno-wnętrzarskiej, dlatego o patronat medialne poprosili znane i cenione w branży tytułu, takie jak: Elle Decoration, LABEL MAGAZINE, Czas na wnętrze, Dobre Wnętrze, Architektura, Design Alive, Architektura & BIZNES, MAGAZIF, Urządzamy.pl, Designteka.pl, Foorni.pl, Domni.pl, Archinea.pl, Budnet, Archimania.pl, Design&Biznes, Wnetrzadomow.pl, DOMO+. W składzie jury znaleźli się również znani dziennikarze m. in Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Anna Grużewska, Ewa Mierzejewska, Małgorzata Szczepańska, Paweł Rafa oraz Olga Kisiel-Konopka, która na co dzień łączy świat mediów ze światem architektów.

Ewa Mierzejewska.jpg
Ewa Mierzejewska – była redaktor naczelna magazynu "Dom & Wnętrze”, autorka bloga „Ewa i Wnętrze”, ekspert z DD TVN, organizatorka Targów Sztuki Dostępnej
a grużewska.jpg
Anna Grużewska – redaktor naczelna magazynu „Czas na Wnętrze”, wcześniej związana z miesięcznikami „Dom&Wnętrze” i „Elle Decoration”, miłośniczka designu i malarstwa.
Małgorzata Szczepańska.jpg
Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna magazynu Elle Decoration, stylistka wnętrz, projektantka, producentka sesji zdjęciowych.
Paweł Rafa.jpg
Paweł Rafa – redaktor naczelny, założyciel magazynu LABEL MAGAZINE, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, zdobywca wielu prestiżowych nagród.
Olga Kisiel-Konopka.jpg
Olga Kisiel-Konopka – specjalista Public Relations i filolog polski. Od 2006 roku związana z branżą wnętrzarską, Public Relations i mediami. Założycielka Agencji OKK! PR.
Agnieszka Gruszczyńska-Hyc.jpg
Agnieszka Gruszczyńska-Hyc - historyk sztuki. Redaktor naczelna magazynu M jak Mieszkanie i szefowa portalu urządzamy.pl.

Z ramienia VASCO Group w obradach jury będzie uczestniczył również przedstawiciel firmy:

Mirosław Mastalerz.jpg

Atrakcyjne nagrody

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym: statuetki wręczane podczas gali finałowej, nagrody pieniężne, udział w prestiżowych kursach, staże w wybranych pracowniach SAW, czy publikacje na łamach magazynów i portali wnętrzarskich patronów medialnych konkursu. Dla zwycięzców w kategorii INNOWACJE zaplanowano również 3-dniowy wyjazd do Belgii, udział w branżowych warsztatach szkoleniowych z zakresu nowoczesnych technologii w siedzibie organizatora oraz udział w seminarium Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.


Opis poszczególnych kategorii i prace lauretów poprzedniej edycji możecie zobaczyć tutaj.


31 marca 2020 r. mija termin rejestracji do konkursu

30 kwietnia 2020 r. mija termin nadsyłania prac konkursowych


Więcej informacji o konkursie na stronie: 

www.vascoart.pl/konkurs

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI