Florystyczna łazienka w jasnych kolorach

W tajemniczym ogrodzie Mild Garden

Kolekcja Mild Garden to nowa, wiosenna kolekcja płytek Ceramiki Tubądzin.

24 mar 2021

Płytki Mild Garden wprowadzą do aranżacji baśniowy klimat. Motyw tajemniczego ogrodu kojarzy się z odkrywaniem niezwykłego i nieznanego. Dzięki kolekcji inspirowanej marzycielskimi krajobrazami możemy zrealizować wnętrza pełne świeżości. Kwieciste wzory to doskonała propozycja aranżacji wnętrza inspirowanego naturą i jej radosnymi kolorami. 


Podczas pracy nad kolekcją, projektantka Agnieszka Michalak sięgnęła po sielską, angielską estetykę. Nie znajdziemy tu jednak ciężkich dekoracji i przesytu wzorów. Seria Mild Garden przypomina raczej lekkie, akwarelowe obrazy. Płytki w formacie 30x75 cm łączą delikatne, kwiatowe motywy z łagodną bielą i eleganckimi akcentami lamperii. To pełne klasy, ponadczasowe zestawienie.

Jasna łazienka z florystycznymi dekorami
Fot. Tubądzin
Tubądzin Mild Garden 2
Obraz ceramiczny 3-elementowy (1 komplet), 74,8x89,4 cm
sprawdź
Tubądzin Mild Garden white 2 STR
Płytka ścienna, 29,8x74,8 cm
sprawdź
Mild Garden
Marka Tubądzin
sprawdź

„Inspiracja do Mild Garden przyszła nagle. „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett, który nieoczekiwanie trafił w moje ręce, urzekł mnie nie tylko opowieścią o dziewczynce odkrywającej ogród pełen róż, ukryty na posesji jej wujka, bogatego lorda. Historia ta stworzyła także wyobrażenie gabinetu samej autorki – typowo brytyjskiego wnętrza, z ciemną boazerią i ścianami niemalże uginającymi się od kwiecistych tapet, w stylu Morrisa. W swoim projekcie chciałam odczarować angielską stylistykę, dodając jej światła i lekkości. Ciężki kwiatowy wzór zamieniłam na delikatniejszy, który kojarzył mi się z polską łąką. Dzięki temu kolekcja stała się sielska, spokojna i kobieca, ale zachowała jednocześnie angielski charakter” – mówi Agnieszka Michalak, projektantka wzornictwa Ceramiki Tubądzin. Płytki z serii Mild Garden wprowadzą do wnętrz niewymuszoną elegancję. Dwa motywy kwiatowe o swobodnym, malarskim charakterze stworzą relaksującą i ciepłą przestrzeń.

Detal płytek z kolekcji Tubądzin Mild Garden
Fot. Tubądzin
Tubądzin Mild Garden 2
Obraz ceramiczny 3-elementowy (1 komplet), 74,8x89,4 cm
sprawdź
Tubądzin Mild Garden white 2 STR
Płytka ścienna, 29,8x74,8 cm
sprawdź
Mild Garden
Marka Tubądzin
sprawdź

„Mild Garden to swoiste studium polskich kwiatów malowanych z natury. Delikatne, akwarelowe irysy oraz swobodne, nieregularne wzory ujęłam w kompozycji z przygaszonymi, półtransparentnymi pastelami, rezygnując z różu o mocnym, nasyconym kolorze. Dzięki temu kolekcja zyskała charakter akwarelowego obrazu, nabrała lekkości i ulotności. Dodatkowo struktura czerpanego papieru, jaką pokryte są płytki, sprawia, że przypominają one bardziej rękodzieło niż maszynowo drukowane tapety” – mówi autorka kolekcji.


W kolekcji znajdziemy 3-elementowe obrazy ścienne 89.4x74.8 cm oraz ciekawe płytki heksagonalne w 2 wariantach: kwiatowe i białe. Bazę stanowią kafle Mild Garden White 1 STR o kształcie prostokąta 29.8 74.8 cm o intrygującej strukturze czerpanego papieru.


Mild Garden White 2 STR z kolei inspirowana jest klasycznym kształtem boazerii. Serię uzupełniają dekoracyjne listwy ścienne, które nawiązują do typowo angielskiej estetyki. Listwy z serii Mild Garden występują w 2 rozmiarach – 11,5x29,8 cm oraz 4,7x29,8 cm. Wszystkie kafle mają matowe wykończenie.


Do jakich wnętrz będzie pasować kolekcja Mild Garden?

 Doskonale uzupełni aranżacje w stylu klasycznym, angielskim, prowansalskim i z nutą vintage. Doda im nostalgicznego, przytulnego charakteru. Kolekcja kafli Mild Garden spodoba się miłośnikom malarskich motywów oraz wzorów kwiatów i roślin zielonych. Przestrzeń wyposażona meblami o ciekawych, miękkich i lekkich formach zyska łagodny, wypoczynkowy klimat. 


Płytki ciekawie będą wyglądać zestawione z dodatkami w odcieniach metali szlachetnych – srebra, złota lub miedzi, które dodatkowo podkreślą luksusowy charakter aranżacji.