wystawa_zieta.png

Wystawa prac Oskara Zięty

Trwa wystawa kolekcji wazonów Oskara Zięty zatytułowana: „Steel Lifes. Oskar Zięta’s Vases”

02 cze 2021

Trwa wystawa prac Oskara Zięty zatytułowana „Steel Lifes. Oskar Zięta’s Vases”. Jest to utrzymana w charakterystycznym, nowoczesnym i minimalistycznym stylu kolekcja wazonów. Partnerem wystawy jest marka Opoczno.

Wystawa Steel Lifes (2).jpg
Fot. materiały prasowe Opoczno

Najnowsze prace Oskara Zięty, który dał się poznać jako artysta, projektant procesów i architekt, będą wystawiane w pasażu Hotelu Europejskiego oraz warszawskim HE Contept Store. Przedmiotem wystawy jest kolekcja nowoczesnych wazonów. Zawdzięczają one swoje niecodzienne, organiczne kształty procesowi formowania stali powietrzem pod ciśnieniem. Rozkwitanie i wzrost, czyli zmiana gabarytów określana przez Oskara Ziętę jako ekspansja wolumetryczna, to codzienność technologii FIDU - metody obróbki stali, której używa wszechstronny projektant. Postumenty, na którym są eksponowane wazony Oskara Zięty, zostały stworzone przez markę Opoczno, partnera wystawy.

Wystawa Steel Lifes (1).jpg
Fot. materiały prasowe Opoczno
Zięta Vases & Triglav Candelabrum. Fot. Ernest Wińczyk.JPG
Eksperymentalny, nowoczesny design to jedna z cech rozpoznawczych Oskara Zięty. Fot. Ernest Wińczyk; instagram.com/ultraunicorn/

Postumenty, na których znajdują się najnowsze prace Oskara Zięty wykonano przy użyciu płyt z kolekcji Silver Point, będącej częścią serii wielkoformatowych gresów Grand Concept Opoczno. Płyty dobrze komponują się z wazonami, podkreślając ich piękno i nie zakłócając ich formy - To kolejny już raz, gdy możemy być częścią wyjątkowych kreacji Zięta Studio. – mówi Brand Marketing Manager Opoczno, Małgorzata Matuzewicz. - Niezwykle cenimy Oskara Ziętę, jego twórczość i ogromne pokłady kreatywności. Cieszymy się, że zaprosił nas do kolejnego projektu. Dzięki temu nasza kolekcja Silver Point stała się elementem wystawy, który w subtelny sposób eksponuje niezwykle efektowne realizacje w oryginalnych wnętrzach Hotelu Europejskiego.

Wystawa Steel Lifes. Oskar Zięta’s Vases. Fot. mat. pras. Opoczno (3).jpg
Fot. materiały prasowe Opoczno
Wystawa Steel Lifes. Oskar Zięta’s Vases. Fot. mat. pras. Opoczno (4).jpg
Fot. materiały prasowe Opoczno

Marki Opoczno oraz Zięta Studio łączy nie tylko wspólna wystawa. To laureaci tegorocznego Red Dot Design Award. Zarówno krzesło Ultra autorstwa Zięty jak i kolekcja Color Crush z serii Grand Concept Opoczno zostały wyróżnione prestiżowymi „czerwonymi kropkami”.


Wystawę można odwiedzać do 12 czerwca od poniedziałku do soboty pomiędzy 11:00 a 19:00.

NAJŚWIEŻSZE AKTUALNOŚCI