290-metrowy dom w Katowicach

290-metrowy dom w Katowicach

Znajdujące się w Katowicach Osiedle Ptasie uznaje się za jedno z najbardziej prestiżowych w mieście. Zachwyca swą historią oraz wyjątkowością i gracją. Jego nazwa pochodzi od „ptasich” nazw ulic. W latach 50. i 60. ubiegłego wieku zaczęto budować tu domy, tworząc tzn. dzielnicę profesorską. Mimo upływu lat osiedle stanowi jedne z najbardziej pożądanych adresów w mieście.
1:00 min
0
0

Nowoczesność w parze z historią


Fundamentem powstania dobrego projektu jest udana współpraca z gospodarzami. W projekcie zdecydowano się na klasykę w nowoczesnym wydaniu, design z najwyższej półki i polską sztukę. Dbałość o każdy szczegół i staranny dobór detali sprawiły, że realizacja autorstwa Weroniki Król i Marty Żebrowskiej-Wojczuk to majestatyczne dzieło, w którym mieszkańcy czują się komfortowo.

Dzięki świetnej lokalizacji inwestorzy mają zapewnioną ciszę w zestawieniu z doskonałym połączeniem komunikacyjnym do centrum. Inwestorzy cenią sobie bliskość natury, co zapewnia im sąsiedztwo Katowickiego Parku Leśnego. 

Autor:
Redakcja
Data:
10.07.2024
13-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka

Przemyślany układ funkcjonalny

Po przekroczeniu progu uwagę przyciąga dwukondygnacyjny hol z giętymi schodami z wędzonego drewna orzechowego. Układ pomieszczeń parteru zapewnia płynne i swobodne przechodzenie pomiędzy strefą dzienną a kuchnią, jadalnią oraz gabinetem, garderobą i wc. Na piętrze znajduje się strefa nocna z sypialnią master dla rodziców, oraz dwiema sypialniami dla dzieci, łazienką oraz pralnią. Ponadto każda z sypialni posiada dedykowaną garderobę. 

18-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka

Aranżacja domu została wykonana w sposób przemyślany, według ustalonego procesu. Obejmował on inwentaryzację pomiarową i fotograficzną, a także opracowanie założeń projektowych w ścisłej współpracy gospodarzy z projektantami. Jednym z najistotniejszych elementów stało się wykreowanie wnętrza otwartego na otaczającą budynek przyrodę. Z kolei wnętrze zdecydowano się zachować w subtelnych szarościach, które wzbogacone zostały kolorami ziemi takimi jak brąz i rudy.  Nie zabrakło również szlachetnych materiałów, takich jak fornir i kamień naturalny.

30-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka
8-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka

Salon imponuje podwójną wysokością. Za centralny punkt przestrzeni można przyjąć sofę, która perfekcyjnie komponuje się z otoczeniem, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu domownikom.  Strefa kuchni i jadalni ukazuje odbicie zieleni otaczającej dom. Ten zachwycający efekt udało się uzyskać dzięki zamontowaniu wiszących szafek z lustrzanymi frontami oraz zawieszeniu dużego lustra w jadalni. Na uznanie zasługuje także artystyczna kompozycja z mosiężnych, świecących igieł, wzbogaconych kryształowymi elementami, która harmonizuje z prostą formą innych lamp oraz kryształowymi żyrandolami i kinkietami. 

10-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka
15-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka

Sztuka we wnętrzu

Jak na dom z tradycjami przystało, we wnętrzu znalazło się miejsce na sztukę. Dla przełamania jednolitej kolorystyki zdecydowano się na zawieszenie obrazów Andrzeja Borowskiego i Witolda Pałki. Z kolei rzeźby Wojciecha Pąkowskiego wprowadzają element surowej elegancji. Ciekawym rozwiązaniem są również elementy ze szkła dekoracyjnego autorstwa Aleksandry Kujawskiej, które doskonale harmonizują z kryształowymi lampami.


Zdjęcia: Martyna Rudnicka

Stylizacja: Anna Salak

Projekt: mow.design

29-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka
21-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka
19-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka

Polecane artykuły:

Wnętrza z widokiem na Śródmieście
Elegancki, jednopoziomowy apartament o powierzchni prawie 180 m2 znajduje się na najwyższym piętrze inwestycji Rezydencji...
Apartament inspirowany przyrodą Podlasia
W tym apartamencie elementy zaczerpnięte z tradycyjnej architektury drewnianej łączą się z minimalistycznym akcentami, tworząc...