Apartament inspirowany przyrodą Podlasia

Apartament inspirowany przyrodą Podlasia

W tym apartamencie elementy zaczerpnięte z tradycyjnej architektury drewnianej łączą się z minimalistycznym akcentami, tworząc niepowtarzalny klimat. Zobaczcie wnętrza zaprojektowane przez architekta Jacka Tryca inspirowane magią Podlasia.
1:00 min
0
0

Odzyskane z rozbiórek deski i belki, pamiętające czasy pradziadków, stare, odrestaurowane meble połączone z ekologicznymi materiałami i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Apartament mimo tego, że znajduje się w głośnej Warszawie pozwala przenieść się właścicielom w rodzinne strony, na sielskie Podlasie. Projekt „Babie lato” jest efektem emocjonalnego dialogu opartego na wspomnieniach z dzieciństwa, sentymencie do malowniczej krainy rozciągniętej między Narwią a Biebrzą ale też nowoczesności i minimalizmie, które jest wpisany w projekty architekta. Stąd wnętrza tchną autentycznością, magią Podlasia, a jednocześnie zachowują swój współczesny charakter.

Autor:
Redakcja
Data:
03.07.2024
Projekt Jacek Tryc fot Tom Kurek (13).jpg
Fot. Tom Kurek
Projekt Jacek Tryc fot Tom Kurek (6).jpg
Fot. Tom Kurek
Projekt Jacek Tryc fot Tom Kurek (12).jpg
Fot. Tom Kurek
Projekt Jacek Tryc fot Tom Kurek (11).jpg
Fot. Tom Kurek

- Na pierwszy rzut oka wnętrza tego apartamentu mogą przypominać wiejską chatę. Ale tak miało być. Nie ma tu przypadkowych czy „udawanych” elementów. Wszystkie detale zaczerpnięte są z tradycyjnej architektury drewnianej. Odzyskane z rozbiórek belki i deski, które pamiętają czasy naszych pradziadków. Kasetony, które od dzieciństwa kojarzą mi się z naczółkami domów. Stare, odrestaurowane meble… To mieszkanie jest bardzo sentymentalne – opowiada Jacek Tryc. 

Projekt Jacek Tryc fot Tom Kurek (9).jpg
Fot. Tom Kurek
Projekt Jacek Tryc fot Tom Kurek (10).jpg
Fot. Tom Kurek

Ważne detale

W projekcie wykorzystano rozwiązania proponowane przez markę  Ramplus, między innymi szklane drzwi. Dzrwi pomogły wyeksponować charakter wnętrza. 

Ramplus po prostu lubię. Lubię, bo jest minimalistyczny, jakościowy i doskonale wpasowuje się w różne projekty – wyznaje Jacek Tryc. – Rozwiązania, po które najczęściej sięgam to są głównie drzwi, ale też zabudowy, zwłaszcza przesuwne. Są one estetycznie uniwersalne i nie zaburzają konceptu architektonicznego całości. Nie rzucają się w oczy. Nie są takim produktem, który eksponuje sam siebie, dzięki czemu są kulturalne w architekturze - ładne, ale niekrzykliwe. Samo szkło dostępne jest w wielu wariantach. Może być transparentne, nieprzezierne, brązowe, zielone… Co więcej, drzwi nie przepuszczają dźwięków, tak jak się niektórzy obawiają – uzasadnia swój wybór Jacek Tryc. - Ten produkt mi jako architektowi, a architekci jak wiadomo mają przerośnięte ego, nie przeszkadza… – dodaje z uśmiechem.

Projekt Jacek Tryc fot Tom Kurek (2).jpg
Fot. Tom Kurek
Projekt Jacek Tryc fot Tom Kurek (1).jpg
Fot. Tom Kurek

Łazienki inspirowane naturą

Wnętrze całego apartamentu jest niezwykle spójne. Jasne odcienie płynnie łączą się z wysmakowanymi detalami, minimalistyczna architektura styka się z organicznymi formami i ekologicznymi materiałami. Konsekwencję projektową widać także w projektowanych łazienkach. Wielkoformatowe, matowe płytki, współgrają z bielą ceramiki, drewnianymi elementami i wysmakowanymi detalami.

Projekt Jacek Tryc fot Tom Kurek (3).jpg
Fot. Tom Kurek
Projekt Jacek Tryc fot Tom Kurek (4).jpg
Fot. Tom Kurek

Zobacz również:

Apartament glamour w starej stajni
Projekty, które są realizowane w rewitalizowanych zabytkach, często skłaniają do poszukiwania niekonwencjonalnych sposobów...
czytaj więcej
Rodzinny apartament na Bielanach
Stonowane kolory i naturalne materiały są wizytówką aranżacji rodzinnego apartamentu na Bielanach. Projektem 120-metrowego...
czytaj więcej