Apartament inspirowany przyrodą Podlasia
- Na pierwszy rzut oka wnętrza tego apartamentu mogą przypominać wiejską chatę. Ale tak miało być. Nie ma tu przypadkowych czy „udawanych” elementów. Wszystkie detale zaczerpnięte są z tradycyjnej architektury drewnianej. Odzyskane z rozbiórek belki i deski, które pamiętają czasy naszych pradziadków. Kasetony, które od dzieciństwa kojarzą mi się z naczółkami domów. Stare, odrestaurowane meble… To mieszkanie jest bardzo sentymentalne – opowiada Jacek Tryc.
Ważne detale
W projekcie wykorzystano rozwiązania proponowane przez markę Ramplus, między innymi szklane drzwi. Dzrwi pomogły wyeksponować charakter wnętrza.
Ramplus po prostu lubię. Lubię, bo jest minimalistyczny, jakościowy i doskonale wpasowuje się w różne projekty – wyznaje Jacek Tryc. – Rozwiązania, po które najczęściej sięgam to są głównie drzwi, ale też zabudowy, zwłaszcza przesuwne. Są one estetycznie uniwersalne i nie zaburzają konceptu architektonicznego całości. Nie rzucają się w oczy. Nie są takim produktem, który eksponuje sam siebie, dzięki czemu są kulturalne w architekturze - ładne, ale niekrzykliwe. Samo szkło dostępne jest w wielu wariantach. Może być transparentne, nieprzezierne, brązowe, zielone… Co więcej, drzwi nie przepuszczają dźwięków, tak jak się niektórzy obawiają – uzasadnia swój wybór Jacek Tryc. - Ten produkt mi jako architektowi, a architekci jak wiadomo mają przerośnięte ego, nie przeszkadza… – dodaje z uśmiechem.
Łazienki inspirowane naturą
Wnętrze całego apartamentu jest niezwykle spójne. Jasne odcienie płynnie łączą się z wysmakowanymi detalami, minimalistyczna architektura styka się z organicznymi formami i ekologicznymi materiałami. Konsekwencję projektową widać także w projektowanych łazienkach. Wielkoformatowe, matowe płytki, współgrają z bielą ceramiki, drewnianymi elementami i wysmakowanymi detalami.