Apartament glamour w starej stajni

Apartament glamour w starej stajni

Projekty, które są realizowane w rewitalizowanych zabytkach, często skłaniają do poszukiwania niekonwencjonalnych sposobów aranżacyjnych. Harmonijne połączenie historii i nowoczesności samoistnie skłania się w kierunku eklektyzmu, który swobodnie krąży wśród różnych estetyk, wybiera i komponuje ich najlepsze elementy w taki sposób, aby stworzyć przestrzeń unikatową, ponadczasową, Takie wnętrza są wysmakowane i niezwykle klimatyczne.
2:00 min
0
0

Doskonałym przykładem takiego projektu i realizacji jest apartament we Wrocławiu, który powstał na bazie ponad stuletniej stajni. Znajduje się w części zabytkowych koszar wojskowych. Elementem wspólnym, który nowe wnętrza łączy z historycznym kontekstem budynków jest ściana z cegły rozbiórkowej. Stonowane odcienie gliny znajdują kontynuację w palecie kolorystycznej wystroju przestrzeni. Bazą jest jasne drewno, biel i szarość, do którego dołączyło bordo i ciemne odcienie brązu. Bordowe akcenty pojawiają się w postaci malarskich akcentów na ścianach i tekstyliach, natomiast brązy występują na zabudowach kuchennych i tapecie w sypialni ze złotym akcentem.

Autor:
Redakcja
Data:
21.06.2024
Glamour_z_nuta_historii_KODO (13).jpg
Fot. KODO
Glamour_z_nuta_historii_KODO (2).jpg
Fot. KODO
Glamour_z_nuta_historii_KODO (14).jpg
Fot. KODO

Wnętrza wypełniają miękkie formy i obłe linie. Zaokrąglone formy kanapy i tapicerowanych krzeseł, okrągłe stoły, dywany i lustra oraz designerskie lampy z okrągłymi kloszami. Ściany zdobią efektowne sztukaterie, które przełamują surowość cegieł i ciekawie łączą elegancką klasykę z elementem industrialnym. Akcent glamour wnosi złoto – zwróćmy uwagę na elementy opraw oświetleniowych, uchwytów czy ram luster.

Glamour_z_nuta_historii_KODO (12).jpg
Fot. KODO
Glamour_z_nuta_historii_KODO (3).jpg
Fot. KODO
Glamour_z_nuta_historii_KODO (4).jpg
Fot. KODO

Strefa dzienna apartamentu ma otwarty plan. Architekci zmieścili tu aneks kuchenny o kształcie litery L z białą zabudową i złotymi uchwytami. Nad szafkami stojącymi architekci zaplanowali szafki wiszące wykończone fornirem w ciepłym odcieniu drewna. Nad blatem połyskują płytki inspirowane marmurem w jasnym, kremowym kolorze. Tuż obok znajduje się jadalnia ze sporym, drewnianym stołem i efektownym oświetleniem.

Glamour_z_nuta_historii_KODO (15).jpg
Fot. KODO
Glamour_z_nuta_historii_KODO (1).jpg
Fot. KODO

Marmur i złoto

Złote są także baterie i detale aranżacji łazienki. Jego szlachetny odcień pięknie komponuje się z jasnym biało-kremowym marmurem o subtelnym użyleniu. Architekci zaplanowali tu praktyczny komplet kąpielowy – wannę z parawanem i złotą armaturę z deszczownicą.

Glamour_z_nuta_historii_KODO (10).jpg
Fot. KODO
Glamour_z_nuta_historii_KODO (9).jpg
Fot. KODO
Glamour_z_nuta_historii_KODO (8).jpg
Fot. KODO

Botaniczne motywy w sypialni

Nie sposób pominąć też aranżacji sypialni – ścianę za łóżkiem zdobi tapeta z kwiatowymi motywami, połyskującymi złotem. Tutaj także znajdziemy elementy nawiązujące do wystroju strefy dziennej mieszkania. Na pozostałych ścianach wymalowane obłe, bordowe powierzchnie a pojemna zabudowa   meblowa ma jasne, śmietankowe tony. Na bordowym tle stoi efektowne biurko – toaletka z dekoracyjnymi frontami i wiszącym powyżej lustrem.

Glamour_z_nuta_historii_KODO (5).jpg
Fot. KODO
Glamour_z_nuta_historii_KODO (6).jpg
Fot. KODO
Glamour_z_nuta_historii_KODO (7).jpg
Fot. KODO

Podobne artykuły

Wnętrze pełne mocnych akcentów kolorystycznych
W jednej z sielankowych miejscowości w otoczeniu pól znajduje się przestronny dom, którego wnętrze miało być przytulne i...
czytaj więcej
Eklektyczny apartament z nutą francuskiej elegancji
Wnętrza o przemyślanym układzie, pełne elegancji i ciekawych rozwiązań przestrzennych. To wszystko sprawia, że apartament...
czytaj więcej