Eklektyczny apartament z nutą francuskiej elegancji

Eklektyczny apartament z nutą francuskiej elegancji

Wnętrza o przemyślanym układzie, pełne elegancji i ciekawych rozwiązań przestrzennych. To wszystko sprawia, że apartament projektu pracowni VIVA DESIGN to nie tylko wygodne i estetyczne miejsce do życia, ale także wyjątkowe dzieło sztuki. Projekt jest przykładem połączenia funkcjonalności z nowoczesnym designem, które okraszono bardzo osobistym, eklektycznym stylem Inwestorki.
2:00 min
0
0

Apartament ma powierzchnię 130 m2 i architekci zaplanowali tu obszerny salon, kuchnię ze strefą jadalni, sypialnię Inwestorki, dwie sypialnie dziecięce, dwie łazienki oraz pralnię. Pierwotny rozkład pomieszczeń przeszedł gruntowną metamorfozę, aby uzyskać spójną i funkcjonalną przestrzeń. Przesunięte zostały trzy ściany, które wydzieliły zamkniętą strefę salonu i otworzyły kuchnię z jadalnią. Z salonu oraz z sypialni Właścicielki można wyjść bezpośrednio na przylegający do apartamentu taras w kształcie litery L.

Autor:
Redakcja
Data:
14.06.2024
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow26.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow1.jpg
Fot. Follow the Flow

„W apartamencie mieszka właścicielka prywatnej firmy działającej w branży kwiatowej, która jednocześnie jest pasjonatką sztuki i designu. Jej wyjątkowe wyczucie stylu oraz dbałość o detal znacząco wpłynęły na końcowy efekt projektu” mówi projektantka Barbara Steciak. „Dzięki ścisłej współpracy i doskonałemu porozumieniu między klientką a zespołem VIVA DESIGN, powstało wnętrze, które nie tylko spełnia wszystkie oczekiwania funkcjonalne, ale także zachwyca estetyką” dodaje.


VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow5.jpg
Fot. Follow The Flow

Elegancja w stylu francuskim

Styl francuski to eklektyczna mieszkanka, która czerpie z różnych elementów to, co najlepsze. Znajdziemy tu zarówno elementy klasyczne, jak i współczesne wzornictwo. Inspiracją do stworzenia projektu wnętrz były Paryskie kamienice. Paryżanie doskonale łączą w aranżacjach elementy historyczne z modernizmem, designem i nowoczesnością, uzyskując nonszalancki i ponadczasowy efekt.

VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow13.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow12.jpg
Fot. Follow The Flow

Nasza Klientka miała mocno sprecyzowane   oczekiwania odnośnie wnętrza. Chciała w nim wykorzystać sztukaterie w klimacie francuskich kamienic w połączeniu z nowoczesnymi aranżacjami, meblami, dodatkami. Nie bała się kolorów, wręcz zabiegała o nie, chciała mieć tło do eksperymentowania z kolorami dodatków. Miało to być połączenie klasyki z nowoczesnością w eklektycznym wnętrzu, czyli coś, co jest mi i mojemu zespołowi szczególnie bliskie” mówi projektantka i właścicielka VIVA DESIGN.

VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow15.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow16.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow14.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow10.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow6.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow7.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow8.jpg
Fot. Follow The Flow

Ciekawy element wystroju stanowi ściana za telewizorem. Architekci  uzyskali ją w wyniku wydzielenia strefy wejściowej od salonu. Na plecach ścianki znajduje się wnęka z komodą i fuksjowym siedziskiem. Padł też pomysł stworzenia wnęki po drugiej stronie, aby optycznie powiększyć salon.


VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow9.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow3.jpg
Fot. Follow The Flow

„Chciałam, aby ta ściana była bardzo dużym kontrastem w stosunku do ściany przeciwległej, która była wyłożona sztukaterią. Padł pomysł na wykorzystanie paneli trójwymiarowych, które ułożone poziomo i odpowiednio podświetlone stworzyły bardzo rzeźbiarską przestrzeń. Dopełnieniem jest minimalistyczna szafka RTV, którą zaprojektowaliśmy  według naszego projektu w całości ze spieku ceramicznego. Ma ona odniesienie do stolika kawowego w podobnym materiale” opowiada Barbara Steciak.

VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow24.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow25.jpg
Fot. Follow The Flow

Doskonałe detale

Wnętrza są pełne wysmakowanych detali, takie jak lampy, aż po oryginalnie odnowione grzejniki. Pomimo ich mnogości, wnętrze jest wyjątkowo spójne. To efekt zastosowania ograniczonej palety kolorystycznej w całej aranżacji apartamentu oraz przeplatających się motywów i kolorów. Wszystko spaja jedna myśl przewodnia, którą jest klasyczna sztukateria. Eklektyzm, pomimo faktu, że daje sporo kreatywnej swobody, dyktuje też pewien warunek: umiejętnie wszystko ze sobą połączyć tak, aby nie tworzyć „aranżacyjnego bałaganu”. Warto wspomnieć, że projektantka Barbara Steciak jest ogromną miłośniczką sztuki. Dla niej obrazy lub rzeźby stanowią dopełnienie projektów, w tym tego apartamentu. Tutaj doskonale wpasował się obraz Pawła Kina.


VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow2.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow11.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow22.jpg
Fot. Follow The Flow

Sztuka we wnętrzach istniała zawsze. Możemy tu przywołać czasy historyczne, jak i te bardziej współczesne. Natomiast zauważa się trend, w którym sztuką zaczyna interesować się coraz szersze grono odbiorców. Sztuka daje nam bardzo intymny moment obcowania z pięknem doświadczenia kreacji i myśli autora, przebywania jakby z nim samym. Daje także poczucie luksusu i przynależności do kręgów artystycznych. Posiadanie dzieł sztuki jest synonimem dobrobytu, spełnieniem własnych ambicji i marzeń. Ja sama, mając wykształcenie artystycznej i czerpiąc z mojej prywatnej pasji, chętnie doradzam Klientom przy doborze obrazów, czy rzeźb. Uważam, że to powoduje, że wnętrze jest kompletne” mówi projektantka.


VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow20.jpg
Fot. Follow the Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow23.jpg
Fot. Follow The Flow

Dwie skrajnie różne łazienki

Architekci VIVA DESIGN zaprojektowali też dwie łazienki w apartamencie. I co ciekawe, pod względem aranżacyjnym są skrajnie różne. Inspiracje klientki były odważne, jednak podczas prac projektowych okazało się że baza będzie dla niej w miarę bezpieczna.


„Zaproponowałam, żeby “pozwolić sobie” na więcej ekspresji w jednym pomieszczeniu. I za zgodą inwestorki — mój wybór padł na mniejszą łazienkę. Tutaj zestawiłam dwa ulubione kolory klientki fuksjowy róż i zgaszoną zieleń. Fantazja poprowadziła mnie do eksperymentu z fakturami, wzorami i kolorem. Tak naprawdę pomysł na tę łazienkę zrodził się od lampy Foscarini Big Bang w kolorze czerwonym. Pomyślałam, dlaczego by nie odwrócić kolorystyki i umieścić białą lampę na kontrastowym tle. Potem wszystko potoczyło się lawinowo, wybór barokowej sztukaterii, płytki nawiązujące do kafelków w kamienicach, motyw rafy koralowej na tapecie, teatralność i iluzja luster odbijających wszystko dokoła” mówi Barbara Steciak.


VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow21.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow19.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow17.jpg
Fot. Follow The Flow
VIVA DESIGN_foto_Follow The Flow18.jpg
Fot. Follow The Flow

Podobne artykuły

Harmonijne wnętrze projektu Hanny Pietras
Architektura wnętrz jest sztuką odzwierciedlającą duszę domu. Pozwala ona stworzyć atmosferę, która ukazuje styl życia mieszkańców...
czytaj więcej
65-metrowe mieszkanie w Pszczynie
W tym 65-metrowym mieszkaniu w Pszczynie neutralną kolorystykę połączono z minimalistycznymi formami, tworząc wyjątkowo spójne...
czytaj więcej