Harmonijne wnętrze projektu Hanny Pietras

Harmonijne wnętrze projektu Hanny Pietras

Architektura wnętrz jest sztuką odzwierciedlającą duszę domu. Pozwala ona stworzyć atmosferę, która ukazuje styl życia mieszkańców. W przedstawionym projekcie filozofia ta została doskonale zaprezentowana, tworząc elegancką i ciepłą aranżację pełną naturalnych materiałów.
1:00 min
0
0

Design i funkcjonalność


Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów i ich wyjątkowej obróbce aranżacja domu o powierzchni 500 m2 zyskała unikatowy charakter. Drewno jest wyjątkowym materiałem budowlanym, który jednocześnie jest imponującą dekoracją. Aranżacja została urządzona z dbałością o każdy detal, dzięki czemu udało się podkreślić jego wyjątkowy charakter. Tym samym jest to przyjazne dla środowiska podejście do projektowania. Sprawia to, że mieszkańcy mogą cieszyć się pięknem i poczuciem spokoju. „Ciepłe odcienie ziemi, delikatne beże i stonowane brązy tworzą paletę barw, która otula mieszkańców domu w przyjemnym uczuciu komfortu i spokoju. To miejsce, gdzie każdy element został starannie przemyślany, aby stworzyć oazę spokoju i harmonii w szybko zmieniającym się świecie” mówi architektka Hanna Pietras.

Autor:
Redakcja
Data:
11.06.2024
Projekt_Hanna Pietras Architect_Foto_Mood Authors18-min.jpg
Fot. Mood Authors
Projekt_Hanna Pietras Architect_Foto_Mood Authors19-min.jpg
Fot. Mood Authors
Projekt_Hanna Pietras Architect_Foto_Mood Authors1-min.jpg
Fot. Mood Authors

Historia, którą chce się opowiadać

Aranżacja wnętrza zaprojektowanego przez Hannę Pietras jest zaproszeniem do odkrywania piękna w prostocie. Skłania również do doceniania natury i czerpania radości z każdego momentu spędzonego wewnątrz. Podczas realizacji projektu architektka skupiła się zaprojektowaniu otwartej przestrzeni z dużymi przeszkleniami, dzięki czemu można odnieść wrażenie przenikania ogrodu do wnętrza budynku. „W tym salonie dużą rolę odgrywa światło naturalne. Jest go sporo i postanowiłam wykorzystać je jako element również dekoracyjny. Pięknie rozświetla drewno i jasną tapicerkę na sofach. Jest to przestrzeń idealna do odpoczynku przy kominku, czy do spotkań towarzyskich. Moi Klienci chcieli, aby ta część była otwarta, zapraszała do siebie” mówi architekta. „Naturalne materiały, jasne kolory, różne faktury, mocniejsze akcenty dekoracyjne nadały tej przestrzeni również pewnej dynamiki” - dodaje.

Projekt_Hanna Pietras Architect_Foto_Mood Authors7-min.jpg
Fot.: Mood Authors
Projekt_Hanna Pietras Architect_Foto_Mood Authors10-min.jpg
Fot.: Mood Authors

W realizacji na uwagę zasługuje również kuchnia, która dzięki stylowym drzwiom może być zarówno otwarta, jak i zamknięta. Jej centralnym punktem jest sporych rozmiarów wyspa, która jest autorskim pomysłem architektek. Umożliwia ekspozycję na blacie oraz zapewnia sporo miejsca do przechowywania. Całe wnętrze zachowano w jasnych odcieniach, co doskonale zgrywa się z płytkami z trawertynu, znajdującymi się na podłodze. 

Projekt_Hanna Pietras Architect_Foto_Mood Authors9-min.jpg
Fot.: Mood Authors
Projekt_Hanna Pietras Architect_Foto_Mood Authors6-min.jpg
Fot.: Mood Authors

Strefa prywatności

Udając się na piętro, najpierw napotykamy otwarty korytarz ze stołem bilardowym. Idąc dalej, przechodzimy do części prywatnej z główną sypialnią, łazienkami i pokojami dzieci. „Chciałam, żeby ta część domu była spójna z tym, co widzimy na parterze, ale jednocześnie zależało mi na jej personalizacji względem potrzeb dzieci. W każdej sypialni znajdziemy drewno, ale już zastosowana paleta kolorów dostosowana jest do poszczególnych upodobań najmłodszych mieszkańców” dodaje Hanna Pietras.

Projekt_Hanna Pietras Architect_Foto_Mood Authors15-min.jpg
Fot..:Mood Authors
Projekt_Hanna Pietras Architect_Foto_Mood Authors2-min.jpg
Fot.: Mood Authors
Projekt_Hanna Pietras Architect_Foto_Mood Authors5-min.jpg
Fot.: Mood Authors

Uzyskane wnętrza idealnie współgrają z wizją architektek, które stawiają na ponadczasowe rozwiązania. Do takich należy kamień naturalny, którego faktura i kolorystyka nadają łazience organiczny wygląd. Materiał ten gwarantuje unikatowy i organiczny wygląd zjednujący aranżację z naturą. Ponadto zapewnia on trwałość i funkcjonalność na długie lata.


Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba

Fot.: Mood Authors

Projekt_Hanna Pietras Architect_Foto_Mood Authors13-min.jpg
Fot.: Mood Authors
Projekt_Hanna Pietras Architect_Foto_Mood Authors14-min.jpg
Fot.: Mood Authors

Polecane artykuły:

Wnętrza z widokiem na Śródmieście
Elegancki, jednopoziomowy apartament o powierzchni prawie 180 m2 znajduje się na najwyższym piętrze inwestycji Rezydencji...
czytaj więcej
Dwa poziomy na warszawskim Żoliborzu
Dwupoziomowy apartament zaprojektowany przez pracownię Balicka Design to wysmakowane połączenie nowoczesnych form, elegancji...
czytaj więcej