Wanna z parawanem – rozwiązania dla wymagających

Wanna z parawanem – rozwiązania dla wymagających

To zestaw do zadań specjalnych, który docenia coraz więcej użytkowników nowoczesnych łazienek. W niewielkich wnętrzach trudno o przestrzenny kompromis, jednak nie musimy już dłużej wybierać: „wanna czy prysznic?”, ponieważ możemy połączyć obie te funkcje w jednym produkcie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wanna z parawanem może prezentować się tak samo dobrze we wnętrzach utrzymanych w różnych konwencjach stylowych.
3:00 min
0
0

Parawan nawannowy, inaczej nazywany „nawannową kabiną prysznicową”, możemy dopasować do wanny żeliwnej, akrylowej, a nawet do wanien stalowych. W najprostszym wydaniu panel wykonany ze szkła albo tworzywa sztucznego montujemy do wolnego brzegu wanny w sposób umożliwiający jej częściowe przesłonięcie. Ochrania on łazienkę przed zachlapaniem i daje możliwości korzystania z prysznica w pozycji stojącej.

Parawan łamany New Trendy New Soleo Black
Tafle parawanów dostępne w różnych rodzajach wykończenia: od przeziernych i gładkich, po strukturalne tafle tłoczone. Fot. New Trendy
Autor:
Redakcja
Data:
06.05.2019

Jakie są dostępne rozmiary parawanów?

Najpopularniejsze parawany nawannowe do samodzielnego montażu mają między 70 a 180 cm szerokości. W zależności od ilości modułów możemy wybrać jeden krótki lub przesłaniający całą szerokość wanny. Wysokość parawanu do łazienki dobierzmy do wysokości brzegu wanny i sufitu pomieszczenia. Zaletą sklepowych parawanów jest ich prosty montaż, który możemy wykonać samodzielnie, przy użyciu kilku wkrętów i prostych narzędzi. Jeśli jednak poszukujemy rozwiązań nietypowych, np. do wanny o niestandardowej długości lub kształcie, np. do łazienki na poddaszu, możemy zamówić parawan wykonany na wymiar. Koszt takiego rozwiązania będzie zapewne wyższy od gotowych modeli, jednak zyskamy pewność, że w 100% odpowiada potrzebom naszego wnętrza.

Jakie są inne możliwości?

Oprócz montażu parawanu na istniejącej wannie możemy kupić gotowy, zintegrowany fabrycznie zestaw. To często bardzo designerskie, dekoracyjne w formie połączenia: fragment wanny z parawanem jest przeszklony, zaokrąglony lub wyposażony w praktyczne półki, dzięki czemu przestrzeń „prysznicowa” w wannie jest przestronna i funkcjonalna. Takie rozwiązania sprawiają, że korzystanie z wanny w obu pozycjach jest równie przyjemne i komfortowe. Wykończenie zewnętrzne obudowy również może być dekoracyjne w formie, np. Wanny „dwa w jednym” oferują również wiele innych łazienkowych atrakcji, takich jak wbudowany panel z dyszami masującymi, łaźnia parowa, hydromasaż powietrzny lub zestaw do chromoterapii. Funkcje nowoczesnego spa zmieszczą się wtedy nawet na niewielkim metrażu łazienki w bloku.

W nowoczesnych wnętrzach minimalistyczna forma szklanej tafli również może być ozdobą. Fot. Excellent
W nowoczesnych wnętrzach minimalistyczna forma szklanej tafli również może być ozdobą. Fot. Excellent

Polecane produkty:

Niebieska łazienka z parawanem nawannowym. Fot. Koło
W zależności od rozmiaru wanny, możemy wybrać parawan składający się z jednego lub kilku elementów. For. Koło

Jakie są najbardziej popularne rodzaje kabin wannowych?

Parawan jednoelementowy, zazwyczaj montowany na stałe lub wahadłowy, którego skrzydło możemy obrócić i złożyć na wolną ścianę to rozwiązanie dedykowane do wanien prostokątnych. Prosty w konstrukcji i obsłudze, łatwy do samodzielnego montażu.


Parawany harmonijkowe składane pasują do każdego rodzaju wanny. W zależności od ilości modułów dostępne są dwu lub kilkuelementowe panele. To wariant „nieinwazyjny” i prosty w montażu, ponieważ składane parawany nie wymagają instalowania prowadnic.


Moduły przesuwne – jeden lub kilka elementów przesuwnych zainstalujemy nawet na narożnych wannach. Popularne w tej wersji są warianty całkowicie odgradzające strefę wanny od reszty pomieszczenia.

Podobne artykuły

Jak wybrać parawan nawannowy?
Proste rozwiązania mogą często znacząco poprawić funkcjonalność wnętrza. Z pewnością należy do nich montaż parawanu na brzegu...
czytaj więcej
Wanna do każdej łazienki
Fani gorącej kąpieli w pachnących bąbelkach zgodnie twierdzą, że nie ma lepszego sposobu na relaks po pracowitym dniu. Wiele...
czytaj więcej