Płytki inspirowane marmurem

Płytki inspirowane marmurem

Marmur nieustannie nas zachwyca. Kolekcje płytek inspirowanych tym materiałem zachęcają do aranżacji kuchni, łazienek i salonów w eleganckim, klasycznym stylu.
1:00 min
0
1

Marmur już od czasów starożytnych, chętnie stosowany jest w architekturze, rzeźbie. Odporność na uszkodzenia, trwałość i możliwość polerowania na wysoki połysk sprawia, że marmur często pojawia się we wnętrzach. Dawniej, zarezerwowany był dla wnętrz pałacowych i rezydencji. Dziś marmurowe powierzchnie wpisują się w każde wnętrze i styl, a płytki gresowe, wiernie odwzorowujące ten szlachetny, naturalny materiał są coraz bardziej popularne i dostępne w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu bez problemu możemy tworzyć ponadczasowe, eleganckie i niepowtarzalne aranżacje.

Autor:
Redakcja
Data:
25.09.2019
Aktualizacja:
23.03.2022
Marmurowe płytki wielkoformatowe Cerrad: Statuario i Marquina
Kontrastowe zestawienie białych i czarnych płyt Statuario i Marquina to ponadczasowe zestawienie. Fot Cerrad
Cerrad Marquina Black Poler 43902
Płytka ścienna, 162x324 cm
sprawdź
Płytki inspirowane marmurem
sprawdź
#Inspirowane marmurem
sprawdź
#Back to black
sprawdź
Cerrad Statuario White Polished 43896
Płytka ścienna, 162x324 cm
sprawdź
Statuario
Marka Cerrad
sprawdź
Marquina
Marka Cerrad
sprawdź

Wiele kolorów

Marmurowe powierzchnie, ze względu na złoża rozsiane w wielu miejscach na świecie, różnią się kolorystyką i użyleniem. Do najbardziej znanych należy biały marmur z szarym użyleniem pochodzący z włoskiej prowincji Carrara. Często stosowany we wnętrzach jest czarny marmur Nero Marquina z kontrastowym, białym użyleniem, czy Pietra Grey z szarym użyleniem. Inspiracją mogą być także marmury w kolorowych barwach, np. zielony Radin Forest, czy pomarańczowy odcień Rojo Alicante z Hiszpanii.

Łazienka z heksagonalną ścianą Ceramika Paradyż Calacatta
Białe płytki inspirowane marmurem są doskonałym tłem dla wolnostojącej wanny. Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Calacatta Hexagon Mat. A
Dekoracja 17,1x19,8 cm
sprawdź
Paradyż Calacatta Hexagon Mat. B
Dekoracja, 17,1x19,8 cm
sprawdź
Calacatta
Marka Paradyż
sprawdź
Paradyż Calacatta Hexagon Mat. C
Dekoracja, 17,1x19,8 cm
sprawdź

Różne kształty

Marmur pięknie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach, jest idealnym tłem dla prostych form mebli i dodatków. Coraz większą popularnością cieszą się płytki wielkoformatowe, które pozwalają nam na otrzymanie gładkich, jednolitych tafli bez łączeń. We wnętrzach ciekawie prezentują się również drobne mozaiki oraz płytki w modnym, heksagonalnym kształcie. Połączenie geometrii i marmuru jest gwarancją udanej aranżacji.

Marmurowa łazienka Tubądzin Specchio Carrara
Janse płytki z charakterystycznym użyleniem dobrze prezentują się w towarzystwie czarnych, kontrastowych dodatków. Fot. Tubądzin
Specchio Carrara
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Specchio Carrara SAT
Płytka uniwersalna, 119,8x119,8 cm
sprawdź
#Wnętrza w bieli
sprawdź

Marmurowe płytki w łazience

W łazience, marmurowe powierzchnie będą doskonałym tłem dla ceramiki i armatury. Jeśli nie chcemy wszystkich powierzchni ozdabiać płytkami wiernie naśladującymi naturalny kamień, warto wprowadzić do wnętrza drewno. Ważnym elementem w każdej łazience są dodatki. Modne złote i miedziane akcesoria, dodadzą wnętrzu elegancji, czarne, podkreślą nowoczesny charakter łazienki.

Podobne artykuły

Łazienka w klimacie spa
Współczesna łazienka to nie tylko miejsce podstawowej higieny i pielęgnacji ciała. Coraz częściej staje się też przestrzenią...
czytaj więcej
Łazienka w stylu klasycznym
Dopracowane linie mebli i wyposażenia, efektowne wzory, naturalne materiały oraz piękne, dodatki — tak najprościej można...
czytaj więcej