Kuchnia w literę L
Za umowny koniec dłuższego boku uznaje się spiżarnię, czyli lodówkę oraz wszystkie szafki wiszące i stojące, w których przechowujemy zapasy i przyprawy. Z kolei krótszy bok może być wykorzystany jako strefa gotowania. Umieszcza się tu zatem kuchenkę lub płytę. Zlewozmywak natomiast, z reguły lokuje się pomiędzy strefą gotowania a przechowywania. Należy pamiętać, że odległości od wymienionych stref nie powinny być większe niż dwa metry. Takie rozwiązanie zapewni ergonomiczną i komfortową pracę. Więcej o ergonomii w kuchni przeczytasz w naszym artykule: Ergonomiczna kuchnia - jak ją zaplanować?
Meble w wąskiej kuchni w kształcie litery L
Wąska kuchnia i jej aranżacja może stanowić nie lada wyzwanie. Jednakże liczne projekty kuchni w tym układzie udowadniają, że nawet w niewielkim pomieszczeniu będzie to idealne rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że szafki kuchenne powinny być zamontowane w odpowiedniej odległości, tak aby umożliwiały one swobodne otwieranie drzwiczek i wysuwanie szuflad. Optycznej przestrzeni nada wykluczenie z jednej ze ścian wersji szafek od pogłowi do sufitu, tak aby jedyną pionową bryłą była lodówka. Takie rozwiązanie pozwoli nam uzyskać efekt wizualnego powiększenia pomieszczenia. Przeciwległą ścianę możemy zostawić pustą, bądź ustawić przy niej wąski i długi stół.
Nowoczesne rozwiązania w aranżacji kuchni w kształcie litery L
Nowoczesna kuchnia to nie tylko taka, która posiada imponującą zabudowę z błyszczącymi frontami szafek. Do takich rozwiązań należą między innymi głębokie szuflady, wysuwane szafki typu cargo, oraz sprzęt AGD do zabudowy. Takie rozwiązanie ułatwi utrzymanie higieny i pozwoli na zaoszczędzenie miejsca. Kuchnia w kształcie litery L będzie również świetną opcją, gdy chcemy mieć kuchnię otwartą na salon bądź jadalnię. W takiej sytuacji trafnym wyborem będzie wyspa, która będzie stanowiła granicę przestrzeni kuchennej. Ciekawym rozwiązaniem jest również narożny zlewozmywak, który coraz częściej pojawia się w nowoczesnych kuchniach.