90-metrowe, przytulne mieszkanie
W mieszkaniu już od wejścia widoczny jest jasny podział na strefę dzienną i prywatną. Salon połączony z jadalnią i otwartą kuchnią zaprasza do wspólnego spędzania czasu. W części jadalnianej znajdziemy duży, drewniany stół, nad którym umieszczono lampy wykonane z lnu. Tuż obok umieszczono jasną, tapicerowaną sofę i duży, puszysty dywan. Naprzeciwko sofy zaprojektowano regał z asymetrycznymi półkami, który wprowadza do wnętrz odrobinę dynamiki.
- Elementem dodającym lekkości pokaźnej zabudowie jest brak pleców meblowych. Dodatkowym jego atutem jest zaś dostosowanie wysokości blendy przysufitowej do sąsiadujących maskownic karniszy. Mebel idealnie wkomponował się w zaprojektowane elementy architektury – mówi Aleksandra Kowalczuk.
Kuchnia na wymiar
W mieszkaniu zaprojektowano kuchnię na całej długości ściany, która w pełni odpowiada na potrzeby rodzinny. Przy projektowaniu zabudowy meblowej zdecydowano się na połączenie dwóch kolorów. Architektka Katarzyna Staniszewska wybrała drewniane fronty z ramką ozdobione złotymi uchwytami, które połączyła z beżowymi frontami szafek górnych. Nad blatem umieszczono delikatną, białą mozaikę. Która subtelnie rozświetla wnętrze.
Wanna i prysznic w łazience
W łazience zdecydowano się na dość nietypowe rozwiązanie, wyraźne oddzielenie strefy kąpielowej. Wolnostojącą, przyścienną wannę zaprojektowano za otwartą kabiną prysznicową.
- Obawialiśmy się, że po wzięciu prysznica woda będzie wlewała się za wolnostojącą wannę. Wybraliśmy zatem model, który jest dosunięty do ściany, a żeby uniknąć zbierania się wody po bokach, wpadliśmy na pomysł umieszczenia odpływu liniowego nie pod prysznicem, a wzdłuż wanny. Płytki po bokach wanny mają zaś wyprowadzony spadek, aby woda spływała do cienkiego odpływu – tłumaczy arch. Katarzyna Staniszewska.
Całość została podniesiona na podeście i oddzielona szklaną ścianką tak, aby podkreślić podział stref w łazience. To nieoczywiste rozwiązanie sprawiło, że w niedużym wnętrzu kąpielowym udało się zmieścić zarówno sporych rozmiarów wannę, jak i prysznic.
Uwagę zwraca też strefa umywalki zrealizowana w trochę innym stylu – tu rządzi modern retro podkreślone niepowtarzalnymi płytkami-gorsecikami z kolekcji Modernizm zaprojektowanymi dla Ceramiki Paradyż przez Maję Ganszyniec.
- Proponując na podłogę gorseciki chcieliśmy nawiązać do warszawskich, modernistycznych kamienic. Mozaikę zamknęliśmy czarną obramówką, która przechodzi w cokół na ścianach na wysokość podestu z prysznicem i wanną – mówi arch. Katarzyna Staniszewska.
W łazience zdecydowano się na szafkę pod umywalkę w orzechowym kolorze oraz zabudowę wokół toalety, gdzie znajduje się wiele praktycznego miejsca na przechowanie. Trochę nieoczekiwanie pojawia się tu także czerwony grzejnik – jego obecność jest odrobinę zasługą przypadku, ale idealnie pasuje do wnętrza.
Szafa na wymiar w sypialni
W sypialni zdecydowano się na jasne kolory: kremowe, tapicerowane łóżko, delikatne zasłony i białą zabudowę. - Wybór kolorów oraz rodzaju frontów był niezwykle ważny w tworzeniu tak specyficznej przestrzeni, jaką jest sypialnia. Dzięki dobraniu ponadczasowej bieli oraz dodaniu delikatnej sztukaterii, klienci uzyskali efekt jasnego i nieprzytłaczającego pomieszczenia, w którym mogą odpocząć – dodaje Aleksandra Kowalczuk.
Projekt wnętrza: arch. Katarzyna Staniszewska, Deer Design, deerdesign.pl
Projekt zabudowy meblowej: Aleksandra Kowalczuk, Deer Wood, deeer-wood.pl
Zdjęcia: Zagórny studio
Stylizacja: Aleksandra Zajkowska