Akcesoria łazienkowe

Akcesoria łazienkowe

Mówi się, że to dodatki tworzą wnętrze. W przypadku akcesoriów łazienkowych to stwierdzenie jest wyjątkowo prawdziwe. Przy pomocy kilku elementów można wprowadzić do pomieszczenia inny kolor, zmienić jego klimat i wzbogacić wnętrze o dodatkowe funkcje.
2:00 min
0
1

Wszystko na swoim miejscu

Nowoczesne łazienki stają przed nie lada wyzwaniami: niewielkie metraże muszą być nie tylko piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Miarą tego parametru jest przede wszystkim komfort eksploatacji łazienki. Wszystko, łącznie z użytkownikami, ma w niej swoje miejsce.


W bezpośrednim sąsiedztwie umywalki potrzebujemy miejsca na mydelniczkę lub dozownik do kosmetyku w płynie, kubek na szczoteczki i półkę na produkty do pielęgnacji. W utrzymaniu porządku pomogą nam koszyczki, pojemniki i organizery. Takie gadżety to prosty sposób na podkreślenie stylu wnętrza. Warto jednak zachować umiar i wybrać dodatki z jednej serii produktowej lub w jednym kolorze, inaczej efekt dekoracyjny będzie odwrotny od zamierzonego.

Autor:
Redakcja
Data:
29.03.2019

Relingi, uchwyty

Uchwyt na ręczniki to również must-have w każdej łazience. Obok standardowych, montowanych do ściany, znajdziemy wersje do zastosowania na szafce umywalkowej, wolnostojące lub podwieszane pod sufitem. Designerski gadżet nie może być jednak niebezpieczny – unikaj ostrych i nisko wiszących elementów w niewielkich pomieszczeniach.

Szafka wisząca na szczotkę i podajnik papieru Emco
Wiszące szafki pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria toaletowe. Fot. Emco
Moduły do zabudowy Emco
Dla wymagających polecamy rozwiązania szafek podtynkowych. Fot. Emco

Moduł do zabudowy ASIS to praktyczne miejsce na papier i szczotkę wc. Doskonale sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach.

Jakość ponad ilość

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, w których łatwo „przestylizować” wnętrze. Czasami mniej znaczy więcej. Postawmy więc na umiar: z dodatków tekstylnych wystarczy jeden dywanik, do wprowadzenia koloru powieś niewielki ręcznik do rąk. Deski sedesowe z naklejkami czy miękkie pokrowce na toaletę raczej nie będą wyglądały dobrze w nowoczesnych łazienkach.

Warto zwrócić uwagę na wysoką jakość dodatków do łazienki. Produkty wykonane z cienkiego plastiku, poza niską ceną, nie mają zbyt wielu zalet. Wyglądają nieestetycznie, łamią się, pękają lub odbarwiają w kontakcie z drażniącą, łazienkową chemią. Zepsute sprzęty psują również estetykę łazienki i odbierają przyjemność korzystania z niej. Plastik nie jest biodegradowalny i przyjazny środowisku. Rzeczy wykonane z ceramiki, rattanu lub wikliny prezentują się o wiele lepiej i posłużą nam znacznie dłużej.

Estetyczne rozwiązania

Akcesoria łazienkowe wysokiej jakości znajdziemy w wielu wzorach i kolorach. Nawet szczotki do czyszczenia misek wc mają nowoczesne, estetyczne opakowania. Warto więc najpierw określić styl, w jakim będziemy poszukiwać dodatków. Często wszystko, czego potrzebujemy znajdzie się w obrębie jednej kolekcji artykułów łazienkowych.


Ciekawym pomysłem na umieszczenie papieru, czy szczotki toaletowej, zwłaszcza w oszczędnie urządzonych, minimalistycznych wnętrzach, są moduły do zabudowy. Takie rozwiązanie pozwala nam na umieszczenie niezbędnego wyposażenia w dyskretny i praktyczny sposób.

Polecane produkty:

Elegancka łazienka w szarościach z bateriami Ferro
Uporządkowana łazienka sprzyja atmosferze wyciszenia i relaksu. Fot. Ferro

Żadne, nawet najpiękniejsze koszyczki i organizery, niestety nie posprzątają za nas łazienki. Nic tak nie pomaga utrzymać porządku w małym pomieszczeniu, jak zamykane szafki, półki i schowki. Niewielki metraż możemy szybko zagracić zbyt dużą ilością stojących na widoku gadżetów.

Akcesoria łazienkowe Emco Loft
Akcesoria wiszące to prosty sposób na uporządkowanie strefy umywalkowej. Fot. Emco
Emco Loft 052113301
Emco Loft 052113301
Dozownik do mydła w płynie
sprawdź
Emco Loft 052013300
Emco Loft 052013300
Szklanka z uchwytem, wisząca
sprawdź