Aranżacja łazienki dla dwojga

Aranżacja łazienki dla dwojga

Projekt funkcjonalnej łazienki dla dwojga to wbrew pozorom nie lada wyzwanie. Przestrzeń powinna dawać poczucie komfortu użytkownikom. Starannie zorganizowana łazienka pozwoli na uniknięcie porannych sprzeczek i nieporozumień. Jak najlepiej urządzić funkcjonalną przestrzeń dla dwojga?
2:00 min
0
0

Aranżacja łazienki dla dwojga, zwłaszcza na małym metrażu wymaga od nas wielu kompromisów. Statystycznie najwięcej czasu w łazience spędzamy przy umywalce, dlatego warto zadbać o wygodną aranżację tej strefy. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zamontowanie dwóch, niezależnych umywalek. W łazience możemy zamontować również jedną, dłuższą umywalkę z dwiema komorami oraz dwoma bateriami. 


Najmniejsze modele podwójnych umywalek mają długość ok. 100 cm. Idealnie będzie, jeśli pod umywalkami znajdzie się pojemna szafka, która pozwoli na wygodne zagospodarowanie przestrzeni pod umywalką. Jest to doskonałe miejsce do przechowywania wszystkich łazienkowych kosmetyków, które zawsze chcemy mieć pod ręką.Autor:
Redakcja
Data:
10.02.2021

Lustro do łazienki

Jeśli już wybraliśmy umywalkipora rozejrzeć się za uzupełniającym przestrzeń lustrem. Jeśli zamontowaliśmy dwie niezależne umywalki, ciekawym pomysłem jest montaż dwóch, oddzielnych luster. W zależności od stylu łazienki mogą być w eleganckich, zdobionych ramach lub wręcz przeciwnie: skromne i minimalistyczne. Ciekawie wygląda również jedno, długie lustro, które optycznie powiększy przestrzeń w każdej łazience. To sprawdzone rozwiązanie do małych łazienek, niewielkich przestrzeni. Przeglądając aranżacje łazienek na poddszu, lustro klejone do ściany, jest jednym z najczęściej wybieranych elementów wyposażenia.

Nowoczesna łazienka w zieleni i brązie
Aranżacja łazienki z jednym, większym lustrem i dwoma umywalkami. Fot. Synage
#Zielono mi
sprawdź
La Torre Woda 37501CS
Bateria umywalkowa nablatowa, chrom
sprawdź
Roca Alter A3270MJ000
Umywalka nablatowa okrągła, 39x39x13 cm
sprawdź
Tubądzin Touch Green
Płytka ścienna, 29,8x59,8 cm
sprawdź
#We dwoje w łazience
sprawdź
Tubądzin Touch 3
Dekor ścienny, 29,8x59,8 cm
sprawdź
IÖ Tivo-40/120 C75
Grzejnik stalowy, 40x120 cm
sprawdź
Tubądzin Touch White
Płytka ścienna, 29,8x59,8 cm
sprawdź
Tubądzin Mountain Ash Almond STR
Płytka podłogowa (gr. 10 mm), 19x119,8 cm
sprawdź
Touch
Marka Tubądzin
sprawdź

Odpowiednie oświetlenie

Aranżując strefę umywalki, należy pamiętać o prawidłowo dobranym oświetleniu. Światło powinno równomiernie opływać przestrzeń, w której myjemy zęby, robimy makijaż. Najpopularniejsze są obecnie symetrycznie umieszczone kinkiety lub wiszące przy lustrach lampy. Oświetlenie takie powinno znajdować się na wysokości ok. 150 cm. Oświetlenie luster powinno dopełniać górne światło sufitowe. Przy lustrach warto zadbać również o podwójny zestaw gniazdek elektrycznych dla każdego z użytkowników.

Aranżacja białej łazienki Vijo Neo
Pomysł na aranżację łazienki dla dwojga. Fot. Vijo
Vijo Neo Bianco STR Połysk
Płytka ścienna połysk, 29,8x59,8 cm
sprawdź
#Wnętrza w bieli
sprawdź
Azario Bataro Bianco
Płytka podłogowa mat, 19,3x120,2 cm
sprawdź
Neo
Marka Vijo
sprawdź
Vijo Neo Bianco Połysk
Płytka ścienna połysk, 29,8x59,8 cm
sprawdź

Wygodna kąpiel

Projekt łazienki dla dwojga już na etapie projektu powinien założyć korzystanie z niej dwóch osób naraz. Na rynku dostępny jest szeroki wybór zarówno wanien, jak i kabin prysznicowych. Dwuosobowe modele wanien występują w wielu wariantach narożnych, asymetrycznych lub wolnostojących. Warto rozejrzeć się za dwuosobową wanną z hydromasażem, która umożliwi wzięcie wspólnej, relaksującej kąpiel. Jeśli w łazience ma znaleźć się prysznic, dobrym rozwiązaniem może być wygodny prysznic typu walk-in.Aranżacje łazienki dla dwojga obok sypialni

Łazienkę dla dwojga często aranżujemy w bliskim sąsiedztwie sypialni. Przy aranżacji takiego wnętrza warto zadbać o spójność przestrzeni. Wnętrze łazienki powinno zostać utrzymane w podobnym stylu lub kolorystyce, pozostać kontynuacją motywów zastosowanych w sypialni. Jeśli zależy na tym, aby obie przestrzenie były spójne warto zastosować podobną paletę barw i materiałów.

Łazienka przy sypialni w niebieskich płytach Cersanit Olalla
Aranżacja łazienki z sypialnią utrzymaną w szaro-niebieskiej tonacji. Fot. Cersanit
#W kolorze nieba
sprawdź
Cersanit PS800 Blue Satin Rect NT1240-002-1
Płytka ścienna, 29,8x59,8 cm
sprawdź
Cersanit Narin Grey Matt Rect NT1099-011-1
Płytka uniwersalna, 59,8x59,8 cm
sprawdź
Olalla
Marka Cersanit
sprawdź
Cersanit Olalla Blue Structure Satin Rect NT1240-001-1
Płytka ścienna, 29,8x59,8 cm
sprawdź

Aranżując łazienkę dla dwojga, starajmy się stworzyć wygodną przestrzeń. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości między poszczególnym wyposażeniem, zadbajmy o staranny dobór ceramiki łazienkowej i armatury. Zwróćmy uwagę na dodatki, dzięki nim stworzymy wyjątkową przestrzeń.

Łazienka glamour w zimnym kamieniu i drewnie
Przestronna łazienka dla dwojga ze złotymi akcentami. Fot. Excellent
Excellent Pi AREX.1281GL
Zestaw prysznicowy Rain z baterią, złoty
sprawdź
Excellent Pi AREX.1255GL
Bateria wannowa wolnostojąca, złota
sprawdź
#Inspirowane marmurem
sprawdź
Pi
Marka Excellent
sprawdź
Ekskluzywna łazienka z kamienną podłogą Cerrad Ceppo Nuovo
Aranżacja łazienki z sypialnią. Nowoczesne wnętrze łączy wzór lastryko, ciepły odcień drewna i czarne dodatki. Fot. Cerrad
Ceppo Nuovo
Marka Cerrad
sprawdź
Cerrad Ceppo Nuovo Black Mat 60x120
Płytka ścienno-podłogowa, 59,7x119,7 cm
sprawdź

Podobne artykuły

Łazienka przy sypialni
Łazienka obok sypialni to wygodne rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w naszych domach. Sprawdzamy, o czym jednak...
czytaj więcej
Łazienka w klimacie spa
Współczesna łazienka to nie tylko miejsce podstawowej higieny i pielęgnacji ciała. Coraz częściej staje się też przestrzenią...
czytaj więcej