Aranżacja łazienki dla dwojga

Aranżacja łazienki dla dwojga

Projekt funkcjonalnej łazienki dla dwojga to wbrew pozorom nie lada wyzwanie. Przestrzeń powinna dawać poczucie komfortu użytkownikom. Starannie zorganizowana łazienka pozwoli na uniknięcie porannych sprzeczek i nieporozumień. Jak najlepiej urządzić funkcjonalną przestrzeń dla dwojga?
2:00 min
0
0

Strefa umywalek

Najwięcej czasu w łazience spędzamy przy umywalce. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zamontowanie dwóch, niezależnych umywalek. W łazience możemy zamontować również jedną, dłuższą umywalkę z dwiema komorami oraz dwoma bateriami. Najmniejsze modele podwójnych umywalek mają długość ok. 100 cm. Idealnie będzie, jeśli pod umywalkami znajdzie się pojemna szafka. To pozwoli na wygodne zagospodarowanie przestrzeni do przechowywania wszystkich łazienkowych kosmetyków i akcesoriów obojgu użytkowników.

Jeśli już wybraliśmy najlepsze umywalki, pora rozejrzeć się za uzupełniającym przestrzeń lustrem. Jeśli zamontowaliśmy dwie niezależne umywalki, zamontujmy nad nimi dwa oddzielne lustra. W zależności od stylu łazienki mogą być w eleganckich, zdobionych ramach lub wręcz przeciwnie: skromne i minimalistyczne. Ciekawie wygląda również jedno, długie lustro, które optycznie powiększy przestrzeń w niewielkiej łazience. To sprawdzone rozwiązanie do niewielkich przestrzeni.

Odpowiednie oświetlenie

Aranżując strefę umywalki, należy pamiętać o prawidłowo dobranym oświetleniu. Światło powinno równomiernie opływać przestrzeń, w której myjemy zęby, robimy makijaż. Najpopularniejsze są obecnie symetrycznie umieszczone kinkiety lub wiszące przy lustrach lampy. Oświetlenie takie powinno znajdować się na wysokości ok. 150 cm. Oświetlenie luster powinno dopełniać górne światło sufitowe. Przy lustrach warto zadbać również o podwójny zestaw gniazdek elektrycznych dla każdego z użytkowników.

Różowo-szara łazienka z wanną Excellent Pryzmat
Zabiegane pary z pewnością docenią chwile spędzone podczas wspólnego relaksu w wannie. Fot. Excellent
Excellent Pryzmat Lux WAEX.PRL17WH
Excellent Pryzmat Lux WAEX.PRL17WH
Wanna prostokątna, 170x80 cm
sprawdź

Wygodna kąpiel

Projekt łazienki dla dwojga już na etapie projektu powinien założyć korzystanie z niej dwóch osób naraz. Na rynku dostępny jest szeroki wybór zarówno wanien, jak i kabin prysznicowych. Dwuosobowe modele wanien występują w wielu wariantach narożnych, asymetrycznych lub wolnostojących. Warto rozejrzeć się za dwuosobowym modelem z hydromasażem, która umożliwi wzięcie wspólnej, relaksującej kąpiel. Jeśli w łazience ma znaleźć się prysznic, dobrym rozwiązaniem może być wygodny prysznic typu walk-in.

Łazienkę dla dwojga często aranżujemy w bliskim sąsiedztwie sypialni. Przy aranżacji takiego wnętrza warto zadbać o spójność przestrzeni. Wnętrze łazienki powinno zostać utrzymane w podobnym stylu lub kolorystyce, pozostać kontynuacją motywów zastosowanych w sypialni.

Łazienka z płytką Cerrad Setim
Elegancka aranżacja łazienki dla dwojga w ciepłych odcieniach drewna. Fot. Cerrad
Cerrad Setim Nugat 25250
Cerrad Setim Nugat 25250
Płytka uniwersalna, 17,5x60 cm
sprawdź
Dzięki pojemnym szafkom Granada wszystko znajdzie swoje miejsce
Dzięki pojemnym szafkom wiszącym wszystko znajdzie swoje miejsce. Fot. Defra
Nowoczesna łazienka z industrialną nutą w kolekcji Tubądzin Interval
Wnętrze dla dwojga możemy zaaranżować w wielu różnych stylach. Fot. Synage
Pojemne szuflady w kolekcji mebli łazienkowych Fronte
Pojemne, drewniane szuflady pomieszczą wszystko, czego potrzebuje para w łazience. Fot. Defra