Bateria prysznicowa w Twojej łazience

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Bateria prysznicowa w Twojej łazience

Wykończenie łazienki to nie tylko wybór kafli w odpowiednim kolorze. To także dopasowanie armatury i akcesoriów. Jednym z nich są baterie prysznicowe. Modne w ostatnim czasie są czarne baterie prysznicowe, ale równie dobrze mogą być chromowane, złote czy białe. Poniżej prezentujemy kilka rozwiązań.
2:00 min
0
0

Co jest potrzebne do łazienki?


Planując remont lub wykończenie łazienki w nowym domu czy mieszkaniu, trzeba skompletować wszystkie niezbędne elementy. Począwszy od kafli na podłogę i ściany oraz farby na sufit. Istotna jest także armatura w postaci miski WC, bidetu, wanny, prysznica i umywalki. Następnie należy zadbać o elementy nieco drobniejsze, ale również niezbędne, jak np. bateria umywalkowa, bateria prysznicowa, bateria do bidetu, szczotka do WC. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w zestaw akcesoriów łazienkowych ułatwiających funkcjonowanie. Wśród nich są między innymi: uchwyt na papier toaletowy, wieszaki na ręczniki, dozownik do mydła w płynie, kubek na szczoteczki do zębów. 


Bateria prysznicowa - jaką wybrać?


Ważnym elementem łazienki są więc baterie - szczególnie bateria prysznicowa. Ponieważ w dużej części łazienek montuje się właśnie prysznic, to najczęściej wybierany rodzaj baterii. A ich dobór wpływa na komfort użytkowania. Bateria to bowiem nie tylko element, przez który dostarczona jest woda, ale także możliwość dopasowania wielkości strumienia i temperatury wody do potrzeb osoby kąpiącej się.

Obecnie na rynku funkcjonuje dużo rodzajów baterii, które produkowane są w różnych stylach, kształtach i kolorach, dzięki czemu z łatwością można wybrać baterię do każdego wnętrza.

W związku z tym baterie mogą być:

  • podtynkowe
  • natynkowe
  • z termostatem
  • w zestawie.


Bateria podtynkowa do prysznica


Podtynkowa bateria to taka, która zamontowana zostaje jeszcze przed położeniem kafli. Mechanizm instalacyjny schowany jest bowiem w ścianie, a na zewnątrz widać jedynie wylewkę i dźwignię. To rozwiązanie nowoczesne i modne, które cieszy się popularnością.

Autor:
Redakcja
Data:
23.01.2023
315.jpg
Fot. Pexels

Bateria prysznicowa natynkowa


Klasycznym i sprawdzonym od lat rozwiązaniem, są baterie natynkowe. W tym wypadku montuje się je na ścianie, w miejscu doprowadzenia rur z wodą. Są o wiele tańsze niż baterie podtynkowe i łatwiejsze w montażu.


Bateria prysznicowa z termostatem


To rozwiązanie przydatne szczególnie w przypadku rodzin z małymi dziećmi, ale nie tylko. Główne zadanie termostatu, w jaki jest wyposażona bateria prysznicowa, polega na utrzymaniu stałych ustawień wody. Za sprawą tego, zarówno ciśnienie wody, jak i jej temperatura, pozostaną niezmienne, o ile w międzyczasie użytkownik nie zmieni ustawień.


Deszczownica


Jako dodatek, nad prysznicem można zamontować deszczownicę. Ma ona dużo większą powierzchnię niż zwykła słuchawka prysznicowa. Zapewnia więc relaks, komfort termiczny, a niekiedy nawet coś w rodzaju masażu. Nowoczesne deszczownice wyposażone są nawet w ozdobne oświetlenie.


Zestaw prysznicowy


Chcąc mieć jednolity zestaw, można kupić powyższe elementy w komplecie. Wówczas najczęściej w takim zestawie znajduje się bateria prysznicowa, słuchawka z przewodem, pałąk mocujący oraz deszczownica. W takim wypadku możemy samodzielnie zdecydować, jakiej części chcemy użyć.


Dobór baterii prysznicowej


Wybór baterii prysznicowej nie należy zatem do najłatwiejszych. W ofercie firmy mexen.pl znajduje się bowiem sporo rodzajów, kształtów i stylów. Można więc wybrać baterie chromowane, białe, grafitowe, złote lub modne w ostatnim czasie - czarne. Wiele zależy od gustu i upodobań.