Czy fotel wiszący to dobry pomysł do pokoju?

Czy fotel wiszący to dobry pomysł do pokoju?

Fotele, to dla wielu osób ulubione miejsca odpoczynku po całym dniu, który był obfity w najrozmaitsze wyzwania. Jaki powinien być fotel idealny? Tradycyjny, z wielkimi poduchami i szerokimi podłokietnikami, czy może lepszym rozwiązaniem będzie fotel podwieszany? Możliwości jest wiele, a na którą z nich Ty się zdecydujesz?
6:00 min
0
0

  1. Fotel wiszący do pokoju - na co zwrócić uwagę?
  2. Fotel wiszący z sufitu czy na stelażu?
  3. Fotel podwieszany do sufitu na łańcuchu czy na linie?
  4. Fotel wiszący kokon czy może hamak pokojowy?
  5.  Fotel wiszący, gdzie najlepiej go umieścić?

Wymarzone siedzisko niewątpliwie jest godne długich poszukiwań. Fotele dobrej jakości, które są w stanie zapewnić komfortowy wypoczynek, nie należą do najtańszych elementów wystroju wnętrza. Przy wyborze fotela, wygoda i cena to ważne czynniki, jednak czy wyczerpują one listę aspektów, które trzeba rozważyć przed dokonaniem ostatecznego wyboru?

Fotel wiszący do pokoju - na co zwrócić uwagę?

Aranżacje pomieszczeń w nowoczesnym stylu to ogromne pole do popisu dla wyobraźni i własnej kreatywności. Każdy, kto chce mieszkać wygodnie, powinien pod uwagę przy wystroju wnętrza wziąć przede wszystkim własne preferencje, tak by było zarówno elegancko, jak i funkcjonalnie. Ogromne znaczenie w tym przypadku ma dobór mebli. Fotel wiszący do pokoju może okazać się idealnym uzupełnieniem aranżacji zarówno sypialni, gabinetu jak i salonu.


Wybierając najlepszy fotel podwieszany, warto zwrócić uwagę na kilka spraw, tak by zakup siedziska był faktycznie udany. W przypadku fotela podwieszanego kwestię pierwszoplanową powinno odgrywać bezpieczeństwo. Konstrukcja musi być solidna i starannie wykonana. Przy montażu fotela, należy szczegółowo zapoznać się z instrukcją. Kolejne istotne aspekty, to wygląd, sposób mocowania (można wyróżnić między innymi siedzisko podwieszane do sufitu, jak i fotel wiszący na stelażu), a także jego cena.

Fotel wiszący z sufitu czy na stelażu?

Dla wielu osób niewątpliwie trudną decyzją będzie wybór rodzaju siedziska. Lepiej się zdecydować na fotel wiszący z sufitu czy może jednak na fotel wiszący na stelażu? Zarówno jedna jak i druga propozycja ma swoje zalety. Na szczególną uwagę zasługuje stelaż do fotela wiszącego - powinien spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.


Fotel wiszący na stelażu ma to do siebie, iż w dowolnej chwili można go przesunąć w inne miejsce. Przy słonecznej pogodzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie siedzisko wynieść do ogrodu i czytając w nim książkę cieszyć się pierwszymi promieniami wiosennego słońca. Z kolei w wielu aranżacjach siedzisko podwieszane do sufitu prezentuje się po prostu lepiej. Na które rozwiązanie się zdecydujesz?

Autor:
Redakcja
Data:
19.05.2020
fotel zdjecie.jpg

Fotel podwieszany do sufitu na łańcuchu czy na linie?

Jeżeli wybór padnie na fotel podwieszany do sufitu, to trzeba się jeszcze zdecydować, czy wymarzone siedzisko ma być podtrzymywane na łańcuchu, czy na linie? Wbrew pozorom nie jest to tylko i wyłącznie dylemat natury czysto estetycznej. Istotne są także względy bezpieczeństwa.


Łańcuch jest zdecydowanie bardziej wytrzymały, choć gruba lina także może dobrze spełnić swoje zadanie. Montując siedzisko bezpośrednio do sufitu, należy korzystać tylko i wyłącznie z zestawu montażowego przygotowanego przez producenta. Zastąpienie elementów fabrycznych innymi (na przykład cieńszą liną, bo ładniej wygląda) może skończyć się tragicznie podczas użytkowania fotela.

Fotel wiszący kokon czy może hamak pokojowy?

Gdy w pomieszczeniu nie ma na tyle miejsca, aby zamontować w nim fotel wiszący z sufitu, to dobrym rozwiązaniem może okazać się fotel wiszący na stelażu. Odpowiedzią producentów na rosnące zapotrzebowanie na meble tego rodzaju jest ogromna różnorodność propozycji, które bez większego problemu można dopasować do każdego wnętrza.


Wiszący fotel kula to siedzisko niezwykle uniwersalne, które doskonale wpisze się w stylistykę zarówno sypialni, pokoju dziennego, jak i gabinetu. Kiedy takie rozwiązanie będzie najlepsze? Fotel kula to świetna propozycja dla osób, które chcą wygodnie usiąść na miękkiej poduszce, a przy tym dysponują wystarczającą ilością miejsca. Taką podwieszaną kulę warto wyeksponować na środku pokoju, wówczas przestrzeń zyska przytulny klimat.


Gdy do dyspozycji jest nieco mniej miejsca i huśtawka kokon do pokoju się po prostu nie zmieści, to można przemyśleć kwestię zakupu hamaka pokojowego. W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na wielkość stelaża. Hamak wymaga mniej miejsca i można go ustawić na przykład wzdłuż ściany.

Fotel wiszący, gdzie najlepiej go umieścić?

Decydując się na wiszące siedzisko do pokoju, niezależnie od tego, czy ma to być huśtawka kokon do pokoju, czy też fotel wiszący do salonu, trzeba dobrze przemyśleć jego lokalizację. Nie da się ukryć, iż mebel tego rodzaju zajmuje sporo miejsca, dlatego polecany jest do pomieszczeń o dużej przestrzeni użytkowej.


Ze względów bezpieczeństwa lepiej jest nie montować foteli podwieszanych do sufitu w bezpośrednim sąsiedztwie okien czy drzwi balkonowych. Należy zwrócić także uwagę, aby w zasięgu fotela nie znalazły się półki czy meble o ostrych kantach. Kominek również nie będzie najlepszym towarzyszem fotela podwieszanego do sufitu. Ze względu na sposób montażu fotel wiszący na stelażu ma zdecydowanie mniejsze wymagania w kwestii bezpieczeństwa.