Eklektyczny dom za miastem
Wysoką część salonu ociepla drewniany sufit. Złote, rozłożyste żyrandole stanowią kontrapunkt dla drewnianej powierzchni. Tutaj znalazło się też miejsce na klasyczną biblioteczkę, która ciekawie kontrastuje z nowoczesnymi meblami. Dzięki temu wnętrza są nieco eklektyczne, ale bardzo przytulne. W przestrzeni wypoczynkowej obok sofy stanął też fortepian.
Kuchnia płynnie spaja salon z jadalnią. W centrum aranżacji znajduje się wygodna wyspa kuchenna, wykonana z płyt wielkoformatowych Silestone Calacatta Gold marki Cosentino. Powierzchnia materiału ma delikatne, dekoracyjne użylenie. Wzór tworzy harmonijną całość z białymi szafkami kuchennymi. Materiał Silestone można stosować nie tylko na blaty kuchenne, ale także blaty łazienkowe, okładziny stołów, ścian oraz posadzki i schody. W przypadku tego wnętrza stał się jednym z motywów przewodnich w aranżacji i pojawia się w postaci blatu stołu w jadalni oraz na blacie komody w salonie. W jadalni powtórzono go też na plecach oszklonej gablotki. Dzięki temu projektantka osiągnęła efekt przestrzeni spójnej i estetycznie uporządkowanej.
Właścicielka marzyła o dużym, okrągłym stole jadanym. Aby zachować integralność, blat mebla został wykonany właśnie z tworzywa Silestone. Kwarcowa powierzchnia jest wysoko odporna na zarysowania, uszkodzenia i odbarwienie. Klienci marzyli o chlebowym piecu, który znalazł się w kuchni. Jego monolityczną formę zdobią połyskujące, lazurowe kafle. Dzięki temu piec stał się główną atrakcją pomieszczenia.
Inwestorzy zaufali projektantce obdarzyli ją dużą swobodą podczas procesu kreatywnego. Autorka przygotowała wizję zgodną z preferencjami i potrzebami klientów. Efekt? Zachwycające, wykonane z doskonałą dbałością o każdy detal wnętrza, od których ciężko oderwać wzrok!
Projekt: Małgorzata Staniek MARBOU
Fot: Karol Kleszyk PROMO FOCUS