Eklektyczny dom za miastem

Eklektyczny dom za miastem

Przestronny dom jest położony w malowniczej miejscowości pod Krakowem. Jego wnętrza zaprojektowała właścicielka pracowni Marbou, Małgorzata Staniek. Aranżacja ciekawie łączy elementy z różnych epok, nowoczesność z pierwiastkami vintage oraz ciekawą kolorystyką. Powstała ponadczasowa przestrzeń, której nie straszne sezonowe mody. Wnętrza są pełne elegancji i doskonale odpowiadają domownikom pod względem funkcjonalnym. Podczas rodzinnych spotkań rozbrzmiewają tu dźwięki fortepianu.
2:00 min
0
0

W muzycznym salonie


Salon w podkrakowskiej rezydencji jest utrzymany w stonowanej kolorystyce, opartej na szarości. Kolorowe akcenty wnoszą róż i granat. Z okien roztacza się piękny widok na Kraków w oddali. Miasto zajmuje szczególne miejsce w sercach właścicieli domu i Małgorzaty Staniek, projektantki i właścicielki pracowni MARBOU. Dominantą w aranżacji salonu stała się modułowa sofa. Jej granatowa tapicerka ożywia wnętrze i dodaje mu ponadczasowej elegancji. Obok sofy znajdują się drewniane, dębowe stoliki MUUTO. Ciekawy element wnosi tu tapeta z roślinnym motywem, otoczona dekoracyjną sztukaterią. Na jednej ze ścian przycupnął kominek wykończony klasycznymi, białymi kaflami szamotowymi.

Autor:
Redakcja
Data:
08.03.2023
Aktualizacja:
23.01.2024
Muzyczny salon zaprojektowany przez pracownię Marbou
Fot: Karol Kleszyk PROMO FOCUS


Wysoką część salonu ociepla drewniany sufit. Złote, rozłożyste żyrandole stanowią kontrapunkt dla drewnianej powierzchni. Tutaj znalazło się też miejsce na klasyczną biblioteczkę, która ciekawie kontrastuje z nowoczesnymi meblami. Dzięki temu wnętrza są nieco eklektyczne, ale bardzo przytulne. W przestrzeni wypoczynkowej obok sofy stanął też fortepian.

Granatowa kanapa w salonie projektu pracowni Marbou
Fot: Karol Kleszyk PROMO FOCUS
Kącik telewizyjny z tapetą i granatowymi meblami w salonie projektu Marbou
Fot: Karol Kleszyk PROMO FOCUS
Pomysły na ścianę z telewizorem
Salon to wyjątkowe miejsce – tutaj wypoczywamy i spędzamy czas wolny, przyjmujemy gości i bardzo często oglądamy telewizję...
czytaj więcej
Stylowy, eklektyczny koktajl
Warszawski Żoliborz jest pełen naturalnej zieleni i klimatycznych zakątków, z małymi sklepikami, restauracjami. Na położonym...
czytaj więcej

Kuchnia płynnie spaja salon z jadalnią. W centrum aranżacji znajduje się wygodna wyspa kuchenna, wykonana z płyt wielkoformatowych Silestone Calacatta Gold marki Cosentino. Powierzchnia materiału ma delikatne, dekoracyjne użylenie. Wzór tworzy harmonijną całość z białymi szafkami kuchennymi. Materiał Silestone można stosować nie tylko na blaty kuchenne, ale także blaty łazienkowe, okładziny stołów, ścian oraz posadzki i schody. W przypadku tego wnętrza stał się jednym z motywów przewodnich w aranżacji i pojawia się w postaci blatu stołu w jadalni oraz na blacie komody w salonie. W jadalni powtórzono go też na plecach oszklonej gablotki. Dzięki temu projektantka osiągnęła efekt przestrzeni spójnej i estetycznie uporządkowanej.

Jadalnia z fioletowym akcentem zaprojektowana w pracowni Marbou
Fot: Karol Kleszyk PROMO FOCUS

Właścicielka marzyła o dużym, okrągłym stole jadanym. Aby zachować integralność, blat mebla został wykonany właśnie z tworzywa Silestone. Kwarcowa powierzchnia jest wysoko odporna na zarysowania, uszkodzenia i odbarwienie. Klienci marzyli o chlebowym piecu, który znalazł się w kuchni. Jego monolityczną formę zdobią połyskujące, lazurowe kafle. Dzięki temu piec stał się główną atrakcją pomieszczenia.

Turkusowa kuchnia kaflowa w domu- projekt pracowni Marbou
Fot: Karol Kleszyk PROMO FOCUS
Kuchnia z niebieskimi hokerami w domu projektu pracowni Marbou
Fot: Karol Kleszyk PROMO FOCUS
Eklektyczn akuchnia w projekcie Marbou
Fot: Karol Kleszyk PROMO FOCUS
 • -26%
  Paradyż Horizon Gold Gres Szkl. Rekt. Mat

  Płytka uniwersalna (gr. 8 mm), 59,8x119,8 cm

  203,00 PLN 150,20 PLN

  Dostępność: 147,29 m2

 • -10%
  Vijo Onyx White

  Płytka ścienno-podłogowa poler, 60x60 cm

  99,00 PLN 89,10 PLN

  Dostępność: 630,72 m2

 • -13%
  Azario Midas Natural

  Płytka uniwersalna matowa (MAT GLR), 60x120 cm

  149,00 PLN 129,00 PLN
  zobacz produkt

  Dostępność: na zamówienie

 • -22%
  Tubądzin Zimba Beige STR

  Płytka ścienno-podłogowa, 59,8x119,8 cm

  229,90 PLN 179,00 PLN

  Dostępność: 98,67 m2

 • -20%
  Tubądzin Zimba Light Grey STR

  Płytka ścienno-podłogowa, 119,8x119,8 cm

  319,80 PLN 255,00 PLN

  Dostępność: 100,8 m2

 • -20%
  Tubądzin Zimba Beige STR

  Płytka ścienno-podłogowa, 119,8x119,8 cm

  319,80 PLN 255,00 PLN

  Dostępność: 89,28 m2

Inwestorzy zaufali projektantce obdarzyli ją dużą swobodą podczas procesu kreatywnego. Autorka przygotowała wizję zgodną z preferencjami i potrzebami klientów. Efekt? Zachwycające, wykonane z doskonałą dbałością o każdy detal wnętrza, od których ciężko oderwać wzrok!


Projekt: Małgorzata Staniek MARBOU

Fot: Karol Kleszyk PROMO FOCUS

Pokoik dziecięcy pełen zabawek w projekcie Marbou
Fot: Karol Kleszyk PROMO FOCUS

Podobne artykuły

Eklektyczny dom pod Krakowem
Nieszablonowe rozwiązania i elegancki wystrój spotkamy w pięknym domu pod Krakowem. Stał się on swoistym azylem i odskocznią...
czytaj więcej
Eklektyczna klasyka w warszawskim mieszkaniu
Aleje Ujazdowskie to jeden z najbardziej znanych adresów w stolicy. Neobarokowa kamienica przetrwała okres wojennych trudów...
czytaj więcej